Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

19.6.2017 •Nejbezpečnějším městem v republice byla v pátek 16. června Příbram. V areálu tamního koupaliště Nový rybník se totiž konal Den bezpečné Příbrami, v rámci kterého nechyběla přehlídka armádní, policejní, zdravotnické a hasičské techniky spojená s dynamickými ukázkami. Dopolední program byl určen pro základní a střední školy, odpoledne mohla přijít veřejnost.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

19.6.2017 •Na základě požadavku obdrženého cestou velitelství výcvikové mise Evropské unie Mali (EUTM-M) byly dne 18. června krátce po 16 hodině místního času postupně aktivovány dvě skupiny týmů rychlé reakce QRF (Quick Reaction Force) složené z příslušníků české 9. jednotky AČR EUTM Mali s úkolem zasáhnout proti útočníkům v areálu hotelového komplexu Le Campement Kangaba ležícího východně od Bamaka.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

19.6.2017 •Ministr obrany Martin Stropnický dnes v Míčovně Pražského hradu přijal ministra obrany a sportu Rakouska Hanse Petera Doskozila a zástupce ministerstev obrany Slovenska, Maďarska, Slovinska a Chorvatska. Uskutečnilo se zde další jednání Středoevropské obranné spolupráce na úrovni ministrů obrany.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

19.6.2017 •Bojové jednotky 44. lehkého motorizovaného praporu z Jindřichova Hradce prošly rotními taktickými cvičeními. Ta se uskutečnila od 5. do 16. června ve vojenském výcvikovém prostoru Boletice. Součástí byly nejen bojové střelby, ale i překonání vodní překážky v sestavě roty. Výcvik 1. rotního úkolového uskupení navštívil 1. zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálporučík Jiří Baloun a velitel Pozemních sil AČR generálmajor Štefan Kaleta.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

19.6.2017 •Celou neděli 18. června slavili vojáci české armády v pražském parku Ladronka Den otců. Během dne akci navštívilo více než 12 tisíc zájemců, kteří si prohlédli vojenskou techniku, výstroj i výzbroj pozemních sil. Nechyběla ukázka bojového umění a pro nejmenší byly přichystané skákací atrakce. Svátek otců si nenechal ujít ani ministr obrany Martin Stropnický s rodinou.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

18.6.2017 •V sobotu 17. června krátce po 19. hodině dosedl na plochu vojenského letiště Praha-Kbely speciál Armády České republiky Airbus A-319 CJ. Na jeho palubě se z Iráku vrátilo po více než šesti měsících sedmnáct příslušníků 1. úkolového uskupení Polního chirurgického týmu Irák (PCHT-I). Přímo na ploše letiště je očekával náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

18.6.2017 •Přesně před 75 lety, 18. června 1942, bojovalo v pravoslavném chrámu sv. Cyrila a Metoděje v pražské Resslově ulici sedm československých parašutistů s převahou nacistických vojáků. Přestože ani jeden z nich nerovný boj nepřežil, jsou dodnes pro celý národ symbolem hrdinství. Památku padlých parašutistů, kteří připravili a následně realizovali atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha, dnes na místě krvavých bojů za resort obrany uctil ministr obrany Martin Stropnický a náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

16.6.2017 •Na sedm desítek vojenských studentů prvního až třetího ročníku magisterského studia Univerzity obrany se ve čtvrtek 15. června zúčastnilo besedy s ministrem obrany Martinem Stropnickým. Beseda se uskutečnila v aule univerzity a věnovala se problematice vývoje bezpečnostního prostředí ve světě a dopadům změn bezpečnostní situace.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

16.6.2017 •Polní chirurgický tým Irák (PCHT) po více než půlročním působení na území Iráku v rámci operace Inherent Resolve minulý týden ukončil operační úkol. Plnil je na výbornou nejen pro koaliční vojáky, ale především ve prospěch irácké armády a také ve prospěch civilního obyvatelstva. Během působení českých armádních zdravotníků bylo provedeno několik desítek chirurgických zákroků v náročných polních a klimatických podmínkách. PCHT byl zařazen jako součást americké polní nemocnice úrovně ROLE 2.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

15.6.2017 •Tři červnové dny již tradičně patří Memoriálu Vojtěcha Plačka. Jedná se o obranářský závod hlídkových psů, který se i letos konal v Mladkově v Orlických horách, a to ve dnech 13. až 15. června.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 9 z 973
<3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14>