Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

4.12.2017 •Třetí ročník konference zaměřující se na problematiku poskytování všech úrovní zdravotnické péče nejen v rizikových oblastech, ale i v oblastech postiženými katastrofou, se uskutečnil v Hradci Králové. Cílem bylo předat zkušenosti odborné veřejnosti, vojenským lékařům a záchranářům. Záštitu nad konferencí převzal mimo jiné i ředitel Agentury vojenského zdravotnictví AČR brigádní generál MUDr. Zoltán Bubeník a děkan Fakulty vojenského zdravotnictví MUDr. Pavel Boštík.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.12.2017 •Desítky dětí zaplnily v pátek 1. prosince v 11 hodin katedrálu svatého Víta, Václava a Vojtěcha v Praze. Uskutečnila se zde totiž již tradiční slavnostní mše svatá věnovaná hnutí Na vlastních nohou Stonožka, jejímž prostřednictvím pomáhají děti jiným dětem. Součástí mše bylo i předávání darů, jehož se zúčastnil náčelník Generálního štábu armádní generál Josef Bečvář a řada dalších zástupců armády.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.12.2017 •Posledním dnem, kdy se letos pracovníci odboru komunikace Ministerstva obrany vypravili do českých škol, byl 30. listopad. Společně s vojáky 74. lehkého motorizovaného praporu z Bučovic přijeli s programem Příprava občanů k obraně státu (POKOS) na Základní školu Slušovice. Den předtím, ve středu 29. listopadu, navštívili Základní školu Mánesova v Otrokovicích.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.12.2017 •Ve čtvrtek 30. listopadu se v konferenčním sále Domu armády Praha setkal náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář a velení AČR se zaměstnavateli příslušníků aktivní zálohy. Za jejich podporu a odpovědný postoj k přípravě na obranu naší vlasti obdrželo téměř sto zástupců společností a firem z celé České republiky ocenění.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.12.2017 •Centrum zabezpečení materiálem týlových služeb v Brně tento týden zahájilo proces přebírání ochranných balistických univerzálních vest (VOBU). Společnost Argun s. r. o. z Hradce Králové jich do konce roku 2020 dodá celkem 5500 kusů ve čtyřech etapách za zhruba 254 milionů. Vojáci dostanou vesty v černé a zelené barvě.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.12.2017 •Během uplynulých dvou týdnů se v posádce 25. protiletadlového raketového pluku uskutečnil další z řady speciálních zdravotnických výcviků CLS (Combat LifeSaver), ve kterém se vojáci učí, jak poskytnout prvotní neodkladnou pomoc v bojových podmínkách. Svou premiéru při vedení výuky si zde odbyli noví zdravotničtí záchranáři, kteří ke strakonickému útvaru nastoupili letos v červenci.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.12.2017 •V průběhu cvičného letu bitevníků L-159 ALCA došlo při přibližovacím manévru na dráhu čáslavského letiště k pádu jednoho z dvojice letounů. Místo dopadu se nacházelo v prostoru základny, pilot se katapultoval a trosky letounu hoří. Naštěstí nešlo o skutečnou situaci, ale o nácvik pohotovostních složek čáslavského letiště.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

30.11.2017 •Slavnostní předání se uskutečnilo před budovou Generálního štábu AČR v pražských Dejvicích a spolu s náčelníkem Generálního štábu AČR vozidla předávala také jeho poradkyně brigádní generálka Lenka Šmerdová. Pozvání přijali i rekrutační pracovníci Texaské a Nebraské národní gardy a žáci Základní školy Jana Ámose Komenského z Prahy 6.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

30.11.2017 •Váleční veteráni se ve středu 29. listopadu v pražském hotelu DAP slavnostně setkali s představiteli Ministerstva obrany ČR a Generálního štábu AČR. Akci pořádalo vedení Československé obce legionářské.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

29.11.2017 •Armádní logistika má od úterý 28. listopadu k dispozici kontejnerový zakladač Kalmar RT 240. Manipulační speciál je novým přírůstkem Centra zabezpečení zahraničních operací a mimořádných stavů Pardubice, byl pořízen z projektu Kalich a logistici ho získali od zástupců společnosti EHP s. r. o.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 9 z 1013
<3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14>