Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

12.2.2018 •Více než 400 vojáků a sto kusů techniky se až do čtvrtka 8. února zapojilo do komplexního polního výcviku 141. praporu logistiky, který se uskutečnil ve vojenském újezdu Hradiště. Během pátku a soboty vojáci zrušili vybudovanou základnu a všechny jednotky se přesunuly do posádek.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

12.2.2018 •Ve dnech 5. až 8. února se v Bruselu uskutečnilo zimní plenární zasedání Výboru pro národní záložní síly při NATO (NRFC), které již potřetí v rámci českého předsednictví v tomto Výboru řídil brigádní generál Jaromír Alan, ředitel sekce rozvoje a plánování schopností Ministerstva obrany. 47 účastníků z 20 států, včetně 4 pozorovatelských zemí, rozhodovalo o dalším směru vývoje práce tohoto Výboru a jeho aktivitách ve prospěch Aliance.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

12.2.2018 •Poslední číslo časopisu A report přináší reportáže z desetidenního kurzu CLS, který v Hranicích absolvovali příslušníci 601. skupiny speciálních sil, ze střeleckého výcviku vrtulníkářů z Náměště nad Oslavou a z činnosti Centra CIRC, které chrání komunikační a informační systémy resortu obrany. Ty doplňují informace o cestě ministryně obrany do Afghánistánu, o generaci tzv. Mileniálů sloužících v armádě a o letošním ročníku Mezinárodního Mistrovství AČR v zimním přírodním víceboji Witer Survival 2018.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

12.2.2018 •Strakonické vojáky už za dva měsíce čeká náročné přezkoušení. Úkolové uskupení pozemní protivzdušné obrany totiž na začátku letošního roku zahájilo tříletou hotovost v Silách rychlé reakce NATO a hodnotitelé ze Severoatlantické aliance budou posuzovat, jak jsou jeho příslušníci schopni plnit úkoly v operacích NATO. Z toho důvodu také protiletadlová raketová baterie, která tvoří hlavní bojovou sílu uskupení, absolvovala minulý týden nepřetržitý výcvik ve vojenském újezdu Boletice na Českokrumlovsku.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

9.2.2018 •Ministryně obrany Karla Šlechtová dnes svolala jednání k projektu víceúčelového vrtulníku. Po poradě se všemi náměstky pro řízení sekcí a velením armády ČR na základě podrobné analýzy vyhodnotila stav přípravy projektu a rozhodla o zpřesnění jeho specifikací.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

9.2.2018 •Ve čtvrtek 8. února navštívil náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář 21. základnu taktického letectva Čáslav. Generála doprovázel velitel Vzdušných sil AČR generálmajor Jaromír Šebesta, kardinál Dominik Duka a generálmajor Emil Boček. Hosté se podrobně seznámili s úkoly základny, její infrastrukturou a provozovanou leteckou technikou.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

9.2.2018 •Sdílení a vzájemná výměna zkušeností s vojáky. To byl hlavní důvod, proč v úterý 6. února k 25. protiletadlovému raketovému pluku do Strakonic zavítal Jiří Protiva, ředitel Vojenského technického ústavu, státního podniku, který spadá pod Ministerstvo obrany.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

9.2.2018 •Ekonomické zabezpečení již během studia, kvalitní vzdělání a jistota, že po absolvování školy následuje odpovídající uplatnění v důstojnickém sboru Armády České republiky. To jsou hlavní přednosti studia na jediné vojenské vysoké škole v ČR, tedy na Univerzitě obrany v Brně. Ve čtvrtek 8. února uspořádala pro zájemce o studium na brněnských fakultách den otevřených dveří, kterého se zúčastnilo 350 středoškoláků, především letošních maturantů.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

9.2.2018 •Zimní přežití, přesuny ve ztížení klimatických podmínkách a přenocování v terénu. To vše zahrnovala speciální tělesná příprava Krkonoše 2018, které se od 5. do 8. února zúčastnilo 28 záložníků Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Ostrava.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

9.2.2018 •Ve čtvrtek 8. února se v prostorách Společenského klubu kasáren Dědice uskutečnilo slavnostní vyřazení 47 absolventů kurzu základní přípravy pro nové příslušníky Aktivní zálohy (AZ) Ozbrojených sil České republiky a účastníky dobrovolného vojenského cvičení (DVC).

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 9 z 1028
<3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14>