Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

5.12.2016 •V sobotu 3. prosince převzal operační úkol od 13. úkolového uskupení AČR v misi Resolute Support v Afghánistánu velitel 14. uskupení plukovník Gabriel Kovács. Stalo se tak během návštěvy náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefa Bečváře.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

5.12.2016 •V pondělí 5. prosince, krátce po půlnoci, odletěli z letiště Praha-Ruzyně do Iráku příslušníci Polního chirurgického týmu AČR. Krátce před odletem se s nimi přišel na letiště rozloučit náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

5.12.2016 •V pátek 2. prosince uspořádali armádní hudebníci výchovný koncert pro žáky Základní školy Pavlíkov u Rakovníka. Účast na takové akci bývala kdysi pro studenty povinnou, často neoblíbenou součástí předmětu hudební výchova. Podoba takových akcí se však v poslední době mění.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

5.12.2016 •V neděli 4. prosince se v Praze sešlo více než sto padesát rodinných příslušníků vojáků, kteří zemřeli při výkonu služby. Akci nazvanou Cesta za světlem pro ně již potřetí zorganizoval ministr obrany Martin Stropnický s manželkou Veronikou Stropnickou. Díky nim zažehlo pomyslné světlo, které se stává tradicí a pravidelnou, každoroční připomínkou těch, kteří již zde nejsou.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

5.12.2016 •Svobodnice, jejímž úkolem je obsluha minometu, dvojnásobná máma a nově také třetí nejlepší judistka na světě. To je stručná vizitka příslušnice 71. mechanizovaného praporu v Hranicích Veroniky Sigmundové. Na konci listopadu zaznamenala mimořádný sportovní úspěch, když na Mistrovství světa v judu v americkém Miami vybojovala v kategorii Masters, tedy závodnic nad 30 let, bronzovou medaili.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

5.12.2016 •V pražském Domě armády dnes skončil třídenní kurz Military Psycho Social Incident Management Course (MPSIM) vojenských psychologů Agentury vojenského zdravotnictví Armády České republiky. Školili je vojenští kliničtí psychologové z Belgie i Nizozemí v rámci odborného centra NATO (COEMED) v metodice jednotného vzdělávání velitelů v poskytování psychosociální péče obětem mimořádných událostí.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

4.12.2016 •Bezpečnostní situace ovlivnila plán tradiční předvánoční cesty za českými vojáky do Afghánistánu. Přesto je náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář první prosincový víkend na základně v Kábulu navštívil.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

2.12.2016 •V pátek 2. prosince se od 11.00 hodin v Katedrále svatého Víta, Václava a Vojtěcha v Praze uskutečnila již tradiční slavnostní mše svatá věnovaná hnutí Na vlastních nohou Stonožka. Mezi tradiční partnery stonožkových dětí při této mši patří neodmyslitelně i vojáci v čele s náčelníkem Generálního štábu AČR. Nejinak tomu bylo i letos.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

2.12.2016 •Již 21 bezplatných filmových projekcí pro české vojáky má za sebou válečné drama Anthropoid, jehož vznik podpořily Ministerstvo obrany a Vojenský historický ústav. Poslední listopadový den se koprodukční film popisující atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha promítal pro posádky v Táboře a Náměšti nad Oslavou. Příslušníci 22. základny vrtulníkového letectva u Náměště nad Oslavou měli zároveň možnost setkat se s příbuznými dvou hlavních aktérů filmu, výsadkářů Jana Kubiše a Adolfa Opálky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

2.12.2016 •Všechny tři fakulty Univerzity obrany uspořádaly ve čtvrtek 1. prosince den otevřených dveří pro několik stovek potenciálních zájemců o studium. Brněnské fakulty, zaměřené na vojenský leadership a vojenské technologie uvítaly návštěvníky z řad uchazečů o studium a jejich rodinných příslušníků a přátel dopoledne, Fakulta vojenského zdravotnictví v Hradci Králové tak učinila v odpoledních hodinách.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 9 z 925
<3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14>