Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

13.1.2017 •Zisk dvou olympijských medailí z her v Riu přinesl rychlostnímu kanoistovi Dukly Praha Josefu Dostálovi titul Nejlepší kanoista roku 2016. Stříbrný medailista ze závodu singlkajakářů na kilometru v anketě o nejúspěšnějšího sportovce Českého svazu kanoistů zvítězil také v kategorii posádek společně s Danielem Havlem, Lukášem Trefilem a Janem Štěrbou, parťáky z bronzového čtyřkajaku.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

13.1.2017 •Už 72. výročí legendární bitvy u polského Jasla si ve čtvrtek 12. ledna připomněli jinečtí dělostřelci. Ne náhodou. Právě jejich pluk totiž nese historický název Jaselský – na památku největšího a nejúspěšnějšího bojového vystoupení čs. dělostřelectva vůbec.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

13.1.2017 •Prostřední ze tří dnů otevřených dveří, které v Kasárnách Šumavská pořádají brněnské fakulty Univerzity obrany, se odehrál za neobvyklých povětrnostních podmínek. Plochu, na které studenti předvádějí dynamické ukázky své činnosti, i další prostory kasáren zasypala silná vrstva sněhu, která zájemcům o prezentace a prohlídku učeben a laboratoří zkomplikovala dopravu do jihomoravské metropole.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

13.1.2017 •Ve středu 11. ledna v odpoledních hodinách bylo zlikvidováno poslední z pěti ohnisek výskytu ptačí chřipky na území České republiky. Na jejich likvidaci se od soboty 7. ledna podíleli také vojenští veterináři.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

12.1.2017 •Ministr Martin Stropnický dnes odpoledne navštívil v pražské Ústřední vojenské nemocnici nadporučíka Lukáše Kvapila. Příslušník Vojenské policie a účastník dakarské rallye sem byl převezen po těžké nehodě, které předcházel jeho čin fair-play – na trati pomohl zraněnému soupeři.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

12.1.2017 •Ke konci roku 2016 ukončil poslední příslušník resortu obrany působení v civilní pozorovatelské misi Evropské unie v Gruzii. Náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie Jakub Landovský poznamenává, že činnost českých pozorovatelů, zejména z resortu obrany, byla vždy vysoce oceňována ze strany představitelů Gruzie.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

11.1.2017 •V úterý 10. ledna ve zhruba 15 hodin odpoledne dorazilo 112 českých vojáků spolu s technikou vlakem z Bučovic do litevského Šeštokai. Po vyložení techniky se odtud jednotka, tvořená převážně příslušníky 74. lehkého motorizovaného praporu, přesunula po vlastní ose do kasáren ve 320 kilometrů vzdáleném městě Klaipeda.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

11.1.2017 •V budově Rady Evropské unie v Bruselu se dnes uskutečnil slavnostní ceremoniál u příležitosti udělení medaile Společné bezpečnostní a obranné politiky za mimořádné zásluhy – CSDP Medal for Extraordinary Meritorious Service. Prvním nositelem této medaile je český voják četař C. H.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

10.1.2017 •Včera se konalo poslední rozloučení s jednou z nejvýznamnějších osobností současné české dechové hudby, hudebním skladatelem a bývalým šéfdirigentem Ústřední hudby AČR plukovníkem v. v. Karlem Bělohoubkem. Za svůj život zkomponoval na osmdesát skladeb, k nejznámějším patří Uvítací pochod, který zní mj. při slavnostních nástupech jednotek - včetně těch, jichž se účastní prezident republiky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

9.1.2017 •Vláda na dnešním zasedání schválila návrh Smlouvy mezi Českou republikou a Slovenskou republikou o spolupráci při vzájemné ochraně vzdušného prostoru.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 9 z 933
<3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14>