Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

18.1.2017 •Ministr obrany dnes navštívil české vojáky, kteří působí s transportním letounem C-295 CASA v misi MFO – Multinational Force and Observers na Sinajském poloostrově. Na jižní základně poblíž Sharm el Sheikhu jednal Martin Stropnický i s vojenským velitelem MFO generálmajorem Denisem Thompsonem.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

18.1.2017 •Dlouhodobá spolupráce mezi českou a německou armádou probíhá na mnoha úrovních. Vojáci si vyměňují zkušenosti v rámci vojenských struktur NATO a EU, na mezinárodních misích v zahraničí, při cvičeních a v mnohonárodních štábech. O další formě spolupráce jednali v úterý 17. ledna zástupci Pozemních sil Armády České republiky se svými kolegy z Bundeswehru.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

17.1.2017 •Nový A report přináší rozhovor s generálporučíkem Jiřím Balounem nejen o legislativních změnách a koncepčních záležitostech minulého roku, představuje další z vojenských profesí – tentokrát spojaře a nabízí i zajímavé informace o radiolokátoru EL/M-2084 MMR ze systému Iron Dome. Osm radarů MADR dodá armádě izraelská společnost IAI Elta.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

17.1.2017 •MASCAL. Anglická zkratka odkazující k hromadnému příjmu raněných může mít i další význam: Je zkouškou profesionality, racionálního rozhodování, práce pod extrémním tlakem a stresem, ale také nemilosrdnou prověrkou připravenosti zdravotnického personálu, při níž se neodpouští chyby.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

17.1.2017 •Bezmála dvě desítky vojáků ze 74. lehkého motorizovaného praporu Bučovice, kteří se účastní mezinárodního cvičení Training Bridge 2017 v Litvě, reprezentovalo Armádu České republiky na tradičním celostátním běhu ve Vilniusu, který se koná u příležitosti oslav Dne obránců svobody.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

16.1.2017 •Pracovní pobyt v Izraeli zahájil Martin Stropnický dnes dopoledne návštěvou příslušníků mise UNDOF na Golanských výšinách. Po poledni poté jednal v Jeruzalémě s prezidentem Rivlinem.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

16.1.2017 •V sobotu 14. ledna se v posádce 25. protiletadlového raketového pluku ve Strakonicích uskutečnila výroční schůze Československé obce legionářské jednoty Strakonice. V jejím čele stojí již deset let Zdeněk Hruška, který je od listopadu 2015 zároveň i členem předsednictva republikového výboru. Do spolku jej přivedly vzpomínky na otce i zájem o historii.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

13.1.2017 •Ve vládě příštího amerického prezidenta Donalda Trumpa by jako ministr obrany mohl zasednout i bývalý čtyřhvězdičkový generál James Mattis. Bezmála dva roky patřil do týmu jeho nejbližších spolupracovníků na Velitelství NATO pro transformaci (ACT) v americkém Norfolku i štábní praporčík Luděk Kolesa.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

13.1.2017 •V pátek 13. ledna navštívil Univerzitu obrany náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Josef Bečvář v doprovodu ředitele Agentury personalistiky AČR plukovníka Vratislava Berana a Hlavního vojenského poradce plukovníka gšt. Zdeňka Čížka.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

13.1.2017 •Česka atletika slaví v letošním roce významné jubileum. Při této příležitosti vyšla nová kniha „120 let české atletiky“, která mapuje vývoj královny sportu u nás od samotného počátku až do současnosti. Křtu knihy se 12. ledna v pražské Restauraci U Pinkasů ujaly atletické legendy oštěpařka Barbora Špotáková a desetibojař Tomáš Dvořák. Český atletický svaz tak symbolicky zahájil oslavy, které potrvají v průběhu celého roku.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 8 z 933
<2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13>