Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

3.5.2017 •Na pozvání předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jana Hamáčka v těchto dnech navštívil předseda Parlamentního shromáždění NATO Paolo Alli Českou republiku. Kromě dalšího programu byla součástí návštěvy také pracovní jednání na Ministerstvu obrany, Generálním štábu AČR a návštěva 21. základny taktického letectva v Čáslavi.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.5.2017 •Cvičení Screener 2017, které probíhá už od 24. dubna, se po prvním týdnu přesunulo z vojenského výcvikového prostoru Libavá do Chráněné krajinné oblasti Beskydy. Hlavní místo velení si vojáci vybudovali v samotném srdci města Karolinka. Jeho starostka využila přítomnost armády k procvičení krizového řízení.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.5.2017 •Při příležitosti Dne vítězství se ve středu 3. května uskutečnilo v konferenčním sále hotelu DAP v Praze slavnostní jmenování do hodnosti plukovníka. Náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář udělil také čestné odznaky a další ocenění.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.5.2017 •Včera se v Obecním domě v Praze uskutečnil pod taktovkou podplukovníka Jaroslava Šípa a majora Josefa Kučery slavnostní koncert Ústřední hudby AČR u příležitosti Dne vítězství.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.5.2017 •Dvoučlenný tým českých instruktorů ve složení praporčík Radim V. a praporčík Vlastimil V. z Velitelství výcviku – Vojenské akademie Vyškov se již více než dva měsíce podílí sestavě 9. úkolového uskupení AČR EUTM Mali na výcviku vojáků malijské armády. Jejich hlavním působištěm se stala výcviková základna ve městě Koulikouro, vzdáleném asi 70 kilometrů od hlavního města Bamako.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.5.2017 •V úterý 2. května se přes sto vojenských chemiků nově zapsalo do Českého registru dárců krvetvorných buněk. V budoucnu tak můžou pomoct pacientům s leukémií a dalším onemocněním krvetvorby. Protože zájem o vstup byl velký, vydali se lékaři z Institutu klinické a experimentální medicíny přímo za vojáky do libereckých kasáren.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.5.2017 •Bilaterálním jednáním se svým protějškem Jamesem Mattisem zahájil v úterý 2. května ministr obrany Martin Stropnický svou pracovní návštěvu USA. Pro obě země jsou prioritou mise v Afghánistánu, Iráku a v neposlední řadě boj s Daesh. Přátelská atmosféra potvrdila dlouhodobé spojenectví mezi ČR a USA.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.5.2017 •Ve dnech 26. až 28. dubna navštívil Itálii na základě pozvání náčelníka Generálního štábu Italských ozbrojených sil generála Claudia Graziana náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

2.5.2017 •Ministerstvo obrany podepsalo smlouvy na nákup a opravy techniky za 1,5 miliardy korun. Smlouvy zajistí opravy obrněných transportérů Pandur, dodávky náhradních dílů pro nákladní vozy Tatra a přístrojů nočního vidění.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

2.5.2017 • V konferenčním sále pražského hotelu DAP se v úterý 2. května konalo odborné shromáždění, kterého se spolu s dalšími hosty účastnil náměstek pro řízení Sekce dozoru a kontroly MO Antonín Rada.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 8 z 957
<2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13>