Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

22.6.2017 •Martin Stropnický s prezidentem Gruzie Giorgi Margvelašvilim a velvyslancem Tomášem Pernickým dnes odhalili v Tbilisi sochu Václava Havla.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

22.6.2017 •Vývoj bezpečnostní situace ve světě, aktuální bezpečnostní otázky, spolupráce NATO a Gruzie, ale i průmyslová spolupráce obou zemí. To byla témata jednání ministra obrany Martina Stropnického s ministrem obrany Gruzie Levanem Izoriem. Odpoledne Martin Stropnický s prezidentem Gruzie Giorgiem Margvelašvilim společně odhalí v tbiliském parku sochu Václava Havla.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

21.6.2017 •Před budovou Generálního štábu AČR dnes náměstek ministra obrany Jakub Landovský a první zástupce náčelníka Generálního štábu generálporučík Jiří Baloun uctili památku armádního generála Heliodora Píky. Přesně před 68 lety jej komunistický režim nechal popravit po vykonstruovaném procesu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

20.6.2017 •Armáda a bezpečnost, nová role zbrojního průmyslu. Tak se jmenovalo v pořadí již 211. Žofínské fórum, které se konalo v úterý odpoledne v paláci Žofín. Konference se za Ministerstvo obrany zúčastnil náměstek ministra obrany Tomáš Kuchta, za armádu promluvil náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář a nechyběl ani Jiří Hynek, prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

20.6.2017 •V pondělí 19. června se náměstek ministra obrany Pavel Beran zúčastnil tradiční mezinárodní výstavy Le Bourget v Paříži, která je zaměřena na leteckou techniku a patří mezi nejznámější a největší svého druhu na světě.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

20.6.2017 •Jakub Landovský, náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie, služebně odletěl do Mexika a Kolumbie, kde od 7. do 14. června jednal se svými protějšky. S oběma protistranami jednal o možnostech vzájemné spolupráce, a to jak v průmyslové, vědecké a technologické oblasti, tak i ve vzdělávání. Doprovodila ho početná podnikatelská delegace z řad obranného průmyslu a to z toho důvodu, že součástí cesty byla i realizace projektů na podporu ekonomické diplomacie, do nichž se Ministerstvo obrany zapojuje.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

20.6.2017 •Na základně Ādaži nedaleko Rigy se v pondělí 19. června konal inaugurační ceremoniál k nasazení aliančních sil Posílené předsunuté přítomnosti (eFP) na území Lotyšska. Zúčastnil se jej 1. zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálporučík Jiří Baloun společně s prezidentem Lotyšska Raimondsem Vējonisem, Generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem a dalšími významnými hosty.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

20.6.2017 •Ministerstvo obrany uzavřelo v pátek 16. června smlouvu na Výstavbu komplexní technologie globální datové sítě – 1. etapa v hodnotě 477 milionů korun včetně DPH. Smlouva zajistí obnovu části, v současnosti již dosluhující, komunikační obranné infrastruktury.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

20.6.2017 •V sále klubu Univerzity obrany v Brně se v pondělí 19. června uskutečnila v pořadí již 21. valná hromada Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR. (AOBP) Jednání se zúčastnili zástupci významných výrobců a exportérů v oblasti zbrojního a bezpečnostního průmyslu a představitelé státních institucí a Armády ČR.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

19.6.2017 •Zoo Praha ve spolupráci s Armádou ČR přepravila do přísně chráněné oblasti Gobi B v Mongolsku čtyři koně Převalského. Šlo již o sedmý samostatný transport pražské zoo, přičemž dosud bylo na vzdálenost šesti tisíc kilometrů přepraveno dvaadvacet klisen a jeden hřebec, další čtyři koně byli letecky přepraveni uvnitř Mongolska. Zároveň v současné době uplyne 25 let od prvního okamžiku, kdy byli do Gobi vypuštěni první koně Převalského, kteří byli odchovaní v zajetí a následně byli vráceni zpět do volné přírody.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 8 z 973
<2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13>