Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

6.9.2017 •Ještě než výsadkáři ze 4. brigády rychlého nasazení a 4. brigády úkolového uskupení vyjedou na zahraniční certifikační cvičení Vital Sword 2017 do Německa, účastní se ještě týdenního štábního nácviku v Žatci. Jde o přípravu štábu a podřízených prvků. Cílem nácviku je vytvořit operační dokumentaci a sladit činnost na stupni brigáda, prapor a prvek.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

6.9.2017 •Za účasti hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka, náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefe Bečváře, náměstka ministra obrany Tomáše Kuchty, zástupců Výboru pro bezpečnost Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, místních samospráv, jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému, bezpečnostního a obranného průmyslu a dalších expertů se v úterý 5. září na výstavišti Flóra v Olomouci uskutečnilo další kolo projektu Road Show My a naše bezpečnost

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

5.9.2017 •Specialisté dělostřeleckého průzkumu - dělostřelečtí návodčí tzv. Forward Observer (FO) jsou trénováni k vedení průzkumu a navádění paleb pozemního dělostřelectva. Jejich primárním úkolem je zjišťování nepřátelských cílů na předním okraji vojsk nepřítele, a proto jsou přidělování k jednotlivým mechanizovaným a výsadkovým rotám bojových praporů. Trénují i na cvičení Ample Strike 2017.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

5.9.2017 •Tisíce diváků přišly o první zářijovém víkendu na královéhradecké letiště. Během 24. ročníku Czech International Air Fest 2017 (CIAF) se zde představilo přes sto letounů z devíti zemí. Součástí programu byla také prezentace Armády České republiky formou statických i dynamických ukázek. S technikou a výzbrojí nechyběli ani příslušníci vzdušných sil a Agentury vojenského zdravotnictví. Nad celou akcí převzal záštitu ministr obrany Martin Stropnický.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

5.9.2017 •Na Vítězném náměstí v pražských Dejvicích otevřel v úterý 5. září náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář expozici věnovanou historii a současnosti raketového vojska. Potrvá do 30. října.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

5.9.2017 •V pondělí 4. září se v legendárním pražském Topičově salónu na Národní třídě uskutečnila vernisáž výstavy, která se věnuje průřezu díla malíře Karola Molnára.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

4.9.2017 •Mistrovství Evropy v klasickém parašutismu, které se konalo v posledních prázdninových dnech, přineslo velký úspěch českým barvám. Medailové žně reprezentantů Dukly Prostějov se zastavily na čísle devět, přičemž domů z černohorské Podgorice dorazila sbírka čítající pět zlatých, jedné stříbrné a tří bronzových medailí.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

2.9.2017 •Hlavním úkolem mezinárodního cvičení Ample Strike 2017 je výcvik předsunutých leteckých návodčích. Tito specialisté ve své profesi jsou velice ceněni, Armáda České republika disponuje zhruba 30 vojáky, kteří se pravidelně účastní zahraničních operací.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

2.9.2017 •Ve Vojenském technickém muzeu Lešany u Týnce nad Sázavou se odehrál svátek všech příznivců vojenské techniky. Vojenský historický ústav Praha (VHÚ) tentokrát pro návštěvníky připravil jako hlavní bod programu ukázku, v níž se odehrálo střetnutí připomínající boje mezi americkou a německou armádou za druhé světové války. Součástí byla i ukázka novodobých výrobků domácího zbrojního průmyslu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.9.2017 •Neobvyklého úkolu se ve středu zhostil ministr obrany Martin Stropnický. Záslužný kříž a květinu předal Marii Karáskové, ženě, která včera po 58 letech služby odešla do starobního důchodu. Právem jí tak patří titul služebně nejstarší pracovník nejen resortu Ministerstva obrany ČR, ale vůbec celé české státní správy.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 8 z 988
<2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13>