Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

15.2.2018 •Ve dnech 14. a 15. února 2018 se ministryně obrany Karla Šlechtová zúčastnila zasedání ministrů obrany členských států NATO v Bruselu. Jedním z hlavních témat bylo sdílení břemene, tedy dostatečné a mezi státy vyvážené vynakládání prostředků na obranu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

15.2.2018 •Na 22. základně vrtulníkového letectva Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou se v úterý 13. a ve středu 14. února uskutečnila první plánovací konference k mezinárodnímu cvičení Ample Strike 2018 (AMSE18), které se v České republice bude konat od 3. do 14. září a zúčastní se ho šestnáct zahraničních armád aliančních a partnerských zemí.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

14.2.2018 •Teprve třídenní holčičku, která o život bojovala v ostravské nemocnici, v pondělí večer zachraňoval ECMO tým. Aby se lékaři dostali k miminku včas, vzlétl i armádní vrtulník Mi-17. Letos šlo už o druhou přepravu ECMO týmu, shodou okolností také do Ostravy.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

14.2.2018 •Součástí přípravy vojáků 7. mechanizované brigády do zahraničních operací v Afghánistánu a Pobaltí je i výcvik přežití v rámci tzv. SERE (Survival, Evasion, Resistance a Extraction). Jedná se o týdenní výcvik zaměřený na teorii v oblasti přežití, techniky úniku, odolávání nátlaku v zajetí a vyzvednutí záchrannou jednotkou. Ve finále pak vojáky prověří praktické cvičení.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

14.2.2018 •Již 32. ročníku mezinárodního závodu ve vojenském trojboji v Německu se minulý týden zúčastnilo reprezentační družstvo 26. pluku velení, řízení a průzkumu ze Staré Boleslavi. RRP – Cup pořádá v rámci partnerství jednotek radiotechnického vojska bavorská posádka Regen. Své síly ve třech disciplínách přijelo změřit celkem dvacet tři pětičlenných družstev z Německa, Polska, Švýcarska a České republiky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

14.2.2018 •Velitel pozemních sil generálmajor Štefan Kaleta a velitel 7. mechanizované brigády plukovník Jiří David jednali v minulém týdnu na velitelství Multinational Division North East (mnohonárodnostní divizi) v polském Elblagu s brigádním generálem Krzysztofem Motackim a jeho zástupcem brigádním generálem Karlem Řehkou. Poté se čeští zástupci přesunuli do Varšavy, kde diskutovali s velitelem polských pozemních sil Wojciechem Grabowskim.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

13.2.2018 •Mnohonárodní prapor vojenské policie NATO (MNMPBAT) složený z příslušníků vojenských policií České republiky, Slovenska, Polska a Chorvatska úspěšně absolvoval první přípravnou část před blížícím se cvičením Sharp Lynx 2018. Na vojenské základně v polském městě Minsk Mazowiecki se od 5. do 9. února uskutečnil workshop, jehož cílem bylo dosažení operační připravenosti praporního štábu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

13.2.2018 •Za účasti předsedy vlády Andreje Babiše, ministryně obrany Karly Šlechtové a dalších hostů zahájil v úterý 13. února náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Josef Bečvář Velitelské shromáždění k vyhodnocení výcvikového roku 2017. V konferenčním sále Domu armády v Praze velitelé z celé České republiky bilancovali výsledky své činnosti za uplynulý rok.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

13.2.2018 •Zpět do vlasti se v neděli 11. února vrátili vojáci a vojenští policisté, kteří po dobu šesti měsíců plnili úkoly na území Iráku. Na kbelském letišti je přivítali náčelník Vojenské policie brigádní generál Pavel Kříž, plukovník gšt. Petr Vohralík za Společné operační centrum MO a velitel 21. základny taktického letectva plukovník gšt. Petr Tománek.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

12.2.2018 •Více než 200 slanění a přes 120 nočních seskoků s materiálem z vrtulníku Mi-17. Nejen tyto úkoly absolvovali ve čtvrtek 8. února při náročné přípravě vojáci ze 43. výsadkového praporu z Chrudimi.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 8 z 1028
<2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13>