Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

8.12.2016 •Ve středu 7. prosince se v Domě armády Praha po roce opět uskutečnilo tradiční neformální předvánoční setkání náčelníka Generálního štábu Armády České republiky armádního generála Josefa Bečváře s vojenskými a leteckými přidělenci akreditovanými v České republice.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

8.12.2016 •Cukrovinky, konzervy, vakuované uzeniny, časopisy, ale také vánoční přání a obrázky od dětí byly obsahem balíčků tzv. Care Packages, které za několik dní poputují za českými vojáky do Afghánistánu. Tradice zasílání anonymních balíčků, kterou občané dávají najevo, že si váží práce vojáků v zahraničí, se ujala i v České republice.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

8.12.2016 •Ve středu 7. prosince ocenil předseda Československé obce legionářské plukovník v záloze Pavel Budinský náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefa Bečváře pamětní medailí ČsOL 2. stupně. Slavnostní předání se uskutečnilo za přítomnosti představitelů ČsOL, veteránů a dalších významných hostů v Domě armády Praha.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

7.12.2016 •Ve středu 7. prosince udělil náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář plaketu Za záchranu lidského života vojínu Jiřímu Chromulákovi.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

6.12.2016 •Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „Najdi svého veterána“ se uskutečnilo v úterý 6. prosince na salonku Praha v areálu Ministerstva obrany v Praze Na Valech.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

6.12.2016 •V úterý 6. prosince se v Domě armády v Praze konalo přednáškové setkání s frekventanty 129. kurzu NATO Defence College (NDC). Před zahájením programu přijal děkana této vojenské školy brigádního generála v zál. Františka Mičánka zástupce náčelníka Generálního štábu - inspektor AČR generálmajor Jaroslav Kocián.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

6.12.2016 •Ministr obrany Martin Stropnický dnes se zástupci resortních odborových svazů podepsal novou Kolektivní smlouvu 2017. Ta na nejméně další dva roky garantuje zaměstnancům ministerstva řadu výhod nad rámec zákoníku práce.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

6.12.2016 •Tento čtvrtek se od 17.00 hodin uskuteční v kostele Církve československé husitské v pražských Dejvicích pod taktovkou podplukovníka Jaroslava Šípa adventní koncert Brass Bandu Ústřední hudby AČR. Koncert, jehož hlavním pořadatelem je Posádkové velitelství Praha, se již poněkolikáté uskuteční i za podpory Městské části Prahy 6.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

6.12.2016 •Řidič, ten tvrdý chleba má – zpívá se v jedné české písni. Co o tom soudí vojáci, kteří tuto práci zastávají u 25. protiletadlového raketového pluku ve Strakonicích?

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

5.12.2016 •V neděli 4. prosince předala na letecké základně Balad v Iráku první jednotka leteckého poradního týmu operační úkol svým nástupcům. Úkolem českých vojáků 2. jednotky bude rovněž vycvičit létající a pozemní personál iráckých vzdušných sil na letoun L-159. Symbolické předání velení se uskutečnilo na slavnostním nástupu za účasti velitele Vzdušných sil Iráku a dalších významných hostů.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 8 z 925
<2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13>