Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

6.3.2017 •Martin Stropnický se v pondělí 6. března 2017 zúčastnil zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC) ve formátu ministrů zahraničí a obrany.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

6.3.2017 •Nadporučík Lukáš Kvapil, účastník Dakaru a poručice Nikola Hájková, přemožitelka kanálu La Manche. Tak vypadal stánek na letošním ročníku výstavy Motosalon 2017, při kterém se prezentovala nejen Vojenská policie, ale též Hradní stráž, 601. skupina speciálních sil či Rekrutační středisko Čechy. Společný stánek v areálu pražského výstaviště v Letňanech byl o prvním březnovém víkendu doslova v obklopení zájemců o službu v AČR, ale i fanoušků silných motocyklů, ke kterým bezesporu policejní speciály patří.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.3.2017 •Během letošního února absolvovalo jedenáct zdravotníků ozbrojených sil Ukrajiny výcvik a několik odborných kurzů, které pro ně připravili příslušníci vojenské zdravotnické služby v rámci plnění Plánu dvoustranné spolupráce mezi Ministerstvem obrany ČR a Ukrajiny.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.3.2017 •Za účasti náměstkyně ministra obrany pro řízení sekce právní Aleny Netolické a dalších hostů se v pátek 3. března na Ministerstvu obrany uskutečnilo tradiční setkání účastníků bojů u polského Jasla a u Sokolova, které pravidelně ve spolupráci s ministerstvem organizuje Československá obec legionářská.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.3.2017 •Hranická 2. mechanizovaná rota završila třítýdenní výcvik na střelnici ve vojenském prostoru Libavá. Námětem byla reakce na silného nepřítele za užití BVP-2, pěchoty a ručních protitankových granátů. Cvičení bylo přínosem pro zkušené vojáky, ale i pro nováčky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.3.2017 •Náměstek ministra obrany pro řízení sekce průmyslové spolupráce a řízení organizací Tomáš Kuchta se minulý týden v Abú Dhabí zúčastnil 13. ročníku veletrhu vojenské techniky IDEX 2017. Ten patří ke třem největším zbrojařským veletrhům na světě a koná se každé dva roky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.3.2017 •V úterý 28. února navštívil náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie Jakub Landovský Ukrajinu. Vedl zde bezpečnostní konzultace s prvním náměstkem ministra obrany Ivanem Rusnakem. Ústředními tématy byla bezpečnostní situace v zemi a bilaterální obranná spolupráce.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

2.3.2017 •Další anonymní balíčky tzv. Care Packages (pečující balíčky) potěší české vojáky v zahraničních operacích v Afghánistánu, Iráku a Mali. Zástupkyně facebookové skupiny „Podporujeme vojáky AČR“ předaly ve středu 1. března v Pardubicích pracovníkům Centra zabezpečení zahraničních operací a mimořádných stavů padesát balíčků. Vojáci se postarají o to, aby se zásilka dostala včas do cílových destinací.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.3.2017 •Armáda agresora obsadila některé litevské obce. Z tohoto důvodu bylo vytvořeno rotní úkolové uskupení Armády ČR, jehož úkolem bylo tyto oblasti osvobodit. Na náves vesnice se probilo několik lehkých obrněných vozidel Iveco, hned za nimi postupovala lehká česká a litevská pěchota, která definitivně vyčistila obec od protivníka a pronikla do jednotlivých budov. Následovalo poskytnutí první pomoci zraněným vojákům a jejich přeprava do polní nemocnice.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.3.2017 •1. března oslavil příslušník 1. československého armádního sboru v SSSR a přímý účastník Dukelské i Jaselské operace plukovník ve výslužbě Jan Ihnatík 95. narozeniny.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 8 z 942
<2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13>