Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

13.12.2016 •Ministr obrany Martin Stropnický dnes ve Vojenské nemocnici v Olomouci slavnostně otevřel oddělení následné intenzivní péče pro děti. Toto jedinečné pracoviště začne fungovat už od ledna 2017.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

13.12.2016 •V pondělí 12. prosince byl ve Špindlerově Mlýně na Brádlerových Boudách odstartován otevřený přebor velitele Pozemních sil AČR v zimním přírodním víceboji KRKOMEN 2016. 6. ročníku se účastní osmnáct tříčlenných družstev z útvarů a zařízení AČR. Závod zahájil velitel 15. ženijního pluku, plukovník Robert Bielený.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

12.12.2016 •V pondělí 12. prosince navštívil ministr obrany Martin Stropnický 44. lehký motorizovaný prapor v Jindřichově Hradci, 42. mechanizovaný prapor a Velitelství Vojenské policie v Táboře. Na této cestě ho doprovázel velitel pozemních sil AČR generálmajor Štefan Kaleta a náčelník Vojenské policie brigádní generál Pavel Kříž.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

12.12.2016 •Prosincový A-report přináší rozhovor se státním tajemníkem MO Petrem Vančurou. Ten se odpovídá na otázky, jak se daří v armádě realizovat nový kariérní řád a nová podoba zákona o vojácích z povolání, proč armáda vedle profesionálních vojáků potřebuje dobře vycvičené zálohy a jak se v resortu naplňuje zákon o státní službě.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

9.12.2016 •Ve Vojenské zotavovně Bedřichov se v pátek 9. a v sobotu 10. prosince koná VII. výroční sjezd Českomoravského odborového svazu civilních zaměstnanců. Účast na něm přijali státní tajemník MO Petr Vančura, náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář. Přítomni byli také předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula a další hosté.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

9.12.2016 •V pátek 9. prosince se ve Slavnostní síni Národního památníku v Praze na Vítkově uskutečnil nástup příslušníků AČR po návratu ze zahraničních operací. Ceremoniálu se zúčastníl náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie MO Jakub Landovský, zástupce náčelníka Generálního štábu - ředitel Společného operačního centra MO generálmajor Petr Mikulenka a představitelé velení AČR.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

9.12.2016 •Bylo jí 17 let, když se rozhodla vstoupit do armády. Všichni z rodiny byli vojáci, takže motivace jí rozhodně nechyběla. Když přemýšlela, kterým směrem se vydat, její volba padla na Vojenskou policii. Po nástupu byla jedinou ženou mezi stovkou mužů. Řeč je o velitelce Velitelství NATO v Sarajevu brigádní generálce Gisele M. Wilzové.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

9.12.2016 •Odhalení letounu na letišti Praha – Kbely symbolicky zakončilo pětiměsíční restaurování stíhacího bombardovacího letounu MiG-15bis ve státním podniku Vojenský technický ústav. 8. prosince se vrátil do sbírek do muzejních sbírek Vojenského historického ústavu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

9.12.2016 •Stalo se již tradicí, že ke konci roku Armádní sportovní centrum Dukla pořádá setkání jubilantů armádního vrcholového sportu. Odpoledne 7. prosince se 50 jubilantů a dalších třicet osobností armádního sportu sešlo v Kongresovém sálu Domu armády Praha. Všem pozvaným gratulovali a poděkovali za jejich významný podíl na úspěších armádní sportovní reprezentace náčelník generálního štábu armádní generál Josef Bečvář, náměstek ministra Tomáš Kuchta, ředitel Armádního sportovního centra Dukla plukovník Jaroslav Priščák, generálmajor Jan Kaše a další vzácní hosté a zástupci sponzorských firem.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

8.12.2016 •Ve dnech 6. – 8. prosince se v hranických kasárnách připravovaly průzkumné týmy 7. mechanizované brigády „Dukelské“ na mezinárodní průzkumné a zpravodajské cvičení SCREENER 2017. To bude na přelomu dubna a května příštího roku probíhat ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá, ale i v Chráněné krajinné oblasti Beskydy a účastnit se jej bude přes pět set vojáků nejen z ČR, ale také z Rakouska, Polska, Slovenské republiky a Spojených států amerických.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 7 z 925
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>