Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

28.5.2018 •Více než osm desítek příslušníků Aktivní zálohy odboru biologické ochrany Těchonín a stejný počet vojáků, většinou z Agentury vojenského zdravotnictví, se zúčastnili druhého výcviku aktivních záloh, který trval deset dnů.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

28.5.2018 •Ve výcvikovém prostoru Drawsko Pomorskie Training Area (DPTA) v severozápadním Polsku se od 21. do 25. května konala hlavní plánovací konference k mezinárodnímu logistickému polnímu cvičení Capable Logistician 2019 (CL19), které bude zaměřené na standardizaci a interoperabilitu. Konferenci vedlo Mnohonárodního centrum pro koordinaci logistiky (MLCC).

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

26.5.2018 •V sobotu 26. května se za účasti ministryně obrany Karly Šlechtové, velitele Vzdušných sil Armády České republiky brigádního generála Petra Hromka a dalších významných hostů uskutečnil Den otevřených dveří 22. základny vrtulníkového letectva Biskajská.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

26.5.2018 •Do své již 23. muzejní sezóny vstoupilo v sobotu 26. května Vojenské technické muzeum Lešany. Mezi čestnými hosty nechyběla ministryně obrany Karla Šlechtová, náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky generálmajor Jan Kaše, zástupce náčelníka Generálního štábu AČR brigádní generál Miroslav Hlaváč a další čestní hosté.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.5.2018 •Výcvik, asistence a poradenství (v angličtině pod zkratkou TAA – Training, Assist and Advise), to je v současné době primární úkol několika příslušníků Vzdušných sil AČR nasazených na území Afghánistánu. Jednou z oblastí, kde naši vojáci v rámci mise Resolute Support zanechávají významnou stopu, je realizace výcviku tzv. Afghánských leteckých koordinátorů (Afghan Tactical Air Coordinator – ATAC). Podílejí se na něm prostřednictvím předsunutého leteckého návodčího zastávajícího post instruktora.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.5.2018 •Náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Aleš Opata se ve středu a ve čtvrtek zúčastnil v německém Wiesbadenu Konference náčelníků generálních štábů Evropských zemí (European Chief of Defence Conference). Generálové se věnovali aktuálním bezpečnostním tématům, jako jsou kybernetické hrozby, migrace a terorismus. Jednali o posílení vojenských schopností v boji proti extremistickým organizacím v evropském regionu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.5.2018 •V polské Poznani v pátek 25. května skončilo mezinárodní cvičení NATO Tiger Meet 2018. Za Vzdušné síly Armády ČR se ho účastnilo 30 vojáků, primárně pilotů a techniků 211. taktické letky s letouny JAS-39 Gripen.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.5.2018 •Vysoký politický představitel Polské republiky, maršálek polského Sejmu Marek Kuchciński, navštívil ve čtvrtek 24. května v rámci své oficiální návštěvy České republiky výstavu Doteky státnosti, kterou připravil Vojenský historický ústav Praha a je k vidění v Jízdárně Pražského hradu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.5.2018 •Letos v dubnu vyhlásila brigádní generálka Lenka Šmerdová, poradkyně náčelníka Generálního štábu AČR, s Agenturou profesního rozvoje a podpory aktivit výtvarnou soutěž nazvanou O nejkrásnější sluníčko pro dětské skupiny Ministerstva obrany. O měsíc později se sešlo 53 prací od 51 dětí.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.5.2018 •Téměř 600 vojáků a 90 kusů bojové techniky bylo zapojeno do dvoutýdenního cvičení 71. mechanického praporu „Sibiřského“ ve vojenském újezdu Libavá, které skončilo ve středu 23. května. Jednotka 1. úkolového uskupení minometné čety (eFP), která bude nasazena v Lotyšsku, se zde připravovala na certifikaci. Uskutečnilo se zde i rotní taktické cvičení s bojovými střelbami 1. mechanizované roty.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 7 z 1052
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>