Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

3.5.2017 •Při příležitosti Dne vítězství se ve středu 3. května uskutečnilo v konferenčním sále hotelu DAP v Praze slavnostní jmenování do hodnosti plukovníka. Náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář udělil také čestné odznaky a další ocenění.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.5.2017 •Včera se v Obecním domě v Praze uskutečnil pod taktovkou podplukovníka Jaroslava Šípa a majora Josefa Kučery slavnostní koncert Ústřední hudby AČR u příležitosti Dne vítězství.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.5.2017 •Dvoučlenný tým českých instruktorů ve složení praporčík Radim V. a praporčík Vlastimil V. z Velitelství výcviku – Vojenské akademie Vyškov se již více než dva měsíce podílí sestavě 9. úkolového uskupení AČR EUTM Mali na výcviku vojáků malijské armády. Jejich hlavním působištěm se stala výcviková základna ve městě Koulikouro, vzdáleném asi 70 kilometrů od hlavního města Bamako.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.5.2017 •V úterý 2. května se přes sto vojenských chemiků nově zapsalo do Českého registru dárců krvetvorných buněk. V budoucnu tak můžou pomoct pacientům s leukémií a dalším onemocněním krvetvorby. Protože zájem o vstup byl velký, vydali se lékaři z Institutu klinické a experimentální medicíny přímo za vojáky do libereckých kasáren.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.5.2017 •Bilaterálním jednáním se svým protějškem Jamesem Mattisem zahájil v úterý 2. května ministr obrany Martin Stropnický svou pracovní návštěvu USA. Pro obě země jsou prioritou mise v Afghánistánu, Iráku a v neposlední řadě boj s Daesh. Přátelská atmosféra potvrdila dlouhodobé spojenectví mezi ČR a USA.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.5.2017 •Ve dnech 26. až 28. dubna navštívil Itálii na základě pozvání náčelníka Generálního štábu Italských ozbrojených sil generála Claudia Graziana náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

2.5.2017 •Ministerstvo obrany podepsalo smlouvy na nákup a opravy techniky za 1,5 miliardy korun. Smlouvy zajistí opravy obrněných transportérů Pandur, dodávky náhradních dílů pro nákladní vozy Tatra a přístrojů nočního vidění.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

2.5.2017 • V konferenčním sále pražského hotelu DAP se v úterý 2. května konalo odborné shromáždění, kterého se spolu s dalšími hosty účastnil náměstek pro řízení Sekce dozoru a kontroly MO Antonín Rada.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

2.5.2017 •Ve dnech 24. až 28. dubna se konalo ve vzdušném prostoru České republiky mezinárodní cvičení Ramstein Guard 04. Cvičení bylo zaměřeno na výcvik prostředků vzdušných sil ve vedení bojové činnosti při rušení radiolokačních i rádiových prostředků a konalo se v rámci programu NATO Electronic Warfare Force Integration Programme (NEWFIP).

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

2.5.2017 •Poslední dubnový týden se ve vojenském újezdu Boletice konal již 5. ročník mezinárodní soutěže odstřelovačů pod názvem Ride of the Kings – Foxtrot Oscar Xray. Mezi 23 dvojčlennými týmy byly nejlepší vojáci ze 42. mechanizovaného praporu z Tábora.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 7 z 956
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>