Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

23.1.2017 •V pondělí 23. ledna se vozový park Ministerstva obrany rozšířil o dva nové elektromobily – vozidla Nissan e-NV200 a Peugeot Partner Electric.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

23.1.2017 •Na Ministerstvu obrany se dnes uskutečnila tisková konference ministra obrany Martina Stropnického, na které bylo shrnuto uplynulé období a představeny priority resortu v roce 2017, včetně významných zakázek a plánu na navyšování obranného rozpočtu pro příští roky. Konference se zúčastnil i náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář a náměstci ministra obrany Daniel Koštoval, Pavel Beran a Tomáš Kuchta.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

23.1.2017 •Nástupem účastníků a zapálením ohně mistrovství bylo v neděli v podvečer na Ovčárně pod Pradědem v Jeseníkách zahájeno mezinárodní Mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji Winter Survival 2017. Účastníky závodu, kteří se na toto armádní sportovní klání sjeli z pěti zemí, přivítalo v nejvyšších moravskoslezských horách překrásné slunečné počasí.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

22.1.2017 •V pátek 20. ledna ve věku 93 let náhle zemřela Naděžda Kavalírová, politická vězeňkyně a výrazný symbol procesu vyrovnávání se naší společnosti s totalitní minulostí. Jako předsedkyně Konfederace politických vězňů ČR mimo jiné spolupracovala s resortem obrany při realizaci zákona o odboji a odporu proti komunismu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

20.1.2017 •Ve čtvrtek 19. ledna se v kasárnách generála Zahálky sešel ředitel Agentury vojenského zdravotnictví brigádní generál Zoltán Bubeník s představiteli jednotek pozemních sil, dislokovaných na Moravě.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

20.1.2017 •Ve čtvrtek 19. ledna se ve vojenském kostele sv. Jana Nepomuckého v Praze konala zádušní mše svatá k uctění památky 42 slovenských vojáků a pracovníků ministerstva obrany, kteří v lednu 2006 tragicky zahynuli při pádu vojenského letadla během návratu z mise KFOR v Kosovu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

19.1.2017 •Válečný veterán, významný lékař a virolog major ve výslužbě Juraj Strauss, který mj. bojoval u Dunkerque a podílel se na eliminaci spalniček v tehdejším Československu, se včera dožil sta let. Do Oblastní nemocnice Kladno mu dnes přijel poblahopřát ministr obrany Martin Stropnický.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

19.1.2017 •Nejočekávanějším blokem dvoudenní odborné konference RANK 2017 (Rutinní analýza nukleových kyselin), která se koná ve dnech 18. až 19. ledna v Pardubicích, byla prezentace armádních specialistů o schopnostech Armády ČR zjistit hrozící nebezpečí bioterorismu. Vojenští odborníci představili zkušenosti nejen s odběrem vzorků prostředí, ale také s jejich následnou identifikací za využití zejména technik analýzy nukleových kyselin (DNA a RNA). Pro tyto účely Armáda ČR vybudovala i unikátní mobilní laboratoř, kterou představila i na této konferenci.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

18.1.2017 •Ve dnech 17. a 18. ledna se v Bruselu uskutečnilo letos první, ale celkově v pořadí již 176. jednání Vojenského výboru NATO z úrovně náčelníků generálních štábů členských zemí. Za Armádu České republiky delegaci při jednání vedl náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

18.1.2017 •První setkání v tomto roce mají za sebou členové Asociace přidělenců obrany akreditovaných v České republice. Celkem dvacet dva se jich sešlo ve středu 18. ledna v Domě armády v Praze, aby si vyslechli prezentace náměstka pro řízení sekce průmyslové spolupráce a řízení organizací Ministerstva obrany Tomáše Kuchtu a prvního zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálporučíka Jiřího Balouna.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 7 z 933
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>