Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

27.3.2017 •Jedno z nejvýznamnějších zahraničních cvičení v tomto roce se chýlí ke konci. Účastní se ho téměř 70 příslušníků 22. základny vrtulníkového letectva s vrtulníky Mi 24/35 a Mi-171Š. Jednotky z České republiky, Lotyšska, Maďarska, Německa a USA během společných leteckých manévrů nacvičovali obranné operace, blízkou leteckou podporu a podporu speciálních sil.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

27.3.2017 •Zástupci Ministerstva obrany společně s příslušníky 22. základny vrtulníkového letectva z Náměště nad Oslavou navštívili ve čtvrtek 23. března ZŠ Hálkovu v Humpolci a v pátek 24. března ZŠ Domamil.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

27.3.2017 •V závěru minulého týdne se uskutečnilo v prostorách auly kasáren Dědice slavnostní ukončení letošního prvního běhu kurzu základní přípravy.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

27.3.2017 •V sobotu 25. března přenocovalo 550 příslušníků konvoje Enhanced Forward Presence (Posílené předsunuté přítomnosti) v Jaselských kasárnách ve Staré Boleslavi. Jednotka příslušníků U.S. Army a Velké Británie v celkovém počtu 125 vozidel a téměř 550 osob se na území České republiky přesunovala po trase Rozvadov - Stará Boleslav - Náchod. Poslední část konvoje opustila naše území v neděli v 15 hodin.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

24.3.2017 •Na několik desítek vojáků čekala na Libavé v uplynulých dnech náročná zaměstnání, která prověřila jak schopnosti ostřílených profesionálů, tak i nováčků, kteří si zvolili svojí kariéru u 73. tankového praporu Přáslavice. Kromě střeleb plnou ráží z tanku T-72M4CZ a kulometů byl komplexní výcvik zaměřen i na součinnost s příslušníky aktivní zálohy praporu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

24.3.2017 •V pátek 24. března se ve Slavnostní síní Národního památníku v Praze na Vítkově uskutečnil nástup 8. jednotky Úkolového uskupení AČR EUTM a příslušníků operačního velitelství mise EUNAVFOR-MED. Oficiálního přivítání na domácí půdě, které završilo působení v operacích spojených s africkým kontinentem, se jim dostalo od náměstka pro řízení Sekce obranné politiky a strategie MO Jakuba Landovského, náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefa Bečváře a dalších hostů.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

24.3.2017 •O víkendu 25. a 26. března se uskuteční přesun příslušníků U.S. Army, přes území České republiky, v rámci koaličních opatření alianční Posílené předsunuté přítomnosti (eFP - Enhanced Forward Presence). Součástí přesunu bude i několik příslušníků ozbrojených sil Velké Británie.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

24.3.2017 •V polovině března se v Praze setkali vojenští psychologové Armády ČR s kolegy z Belgie, Velké Británie, Německa, Norska, Švédska, Kanady a Spojených států amerických na třídenním pracovním setkání. Jejich cílem bylo sestavit plán diagnostiky rekrutů pro využití v armádách NATO.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

24.3.2017 •Díky spolupráci humanitární a mírové organizace Na vlastních nohou – Stonožka s mateřskými, základními a středními školami vzniká mnoho projektů, které pomáhají dětem nejen v České republice ale i zahraničí. Jedna taková akce se uskutečnila ve čtvrtek 23. března v prostoru Základní školy Kladská v Praze 2, kde byl slavnostně otevřen 19. ročník stonožkové výstavy výtvarných prací žáků zdejší školy.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

23.3.2017 •V Centru zabezpečení materiálem technických služeb Štěpánov dnes zástupci resortu obrany převzali 18 nových vozidel TATRA T-815-7 6 x 6 valník. Předání se účastnili náměstek pro řízení Sekce průmyslové spolupráce a řízení organizací ministerstva obrany Tomáš Kuchta, ředitel Sekce podpory MO generálmajor Jaromír Zůna a zástupci společnosti TATRA TRUCKS, a.s.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 7 z 947
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>