Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

28.6.2017 •

Poslední číslo časopisu A report přináší reportáž z ostrých bojových střeleb 25. raketového pluku na polygonu Ustka v Polsku, z působení českých meteoroložek v afghánské misi Resolute Support a článek informující o tom, že poprvé v historii českých ozbrojených sil byl uskutečněn výběr vojáků pro kariérní růst. Přečíst si ho můžete zde.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

28.6.2017 •Třicet devět nových vojenských policistů v úterý 27. června v historickém sále barokního zámku ve Slavkově převzalo za přítomnosti významných hostů služební průkazy. Stalo se tak po jejich úspěšném absolutoriu dvacetitýdenního Odborného základního kurzu Vojenské policie.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

28.6.2017 •Náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie Ministerstva obrany Jakub Landovský se v úterý 27. června sešel s představiteli České školní inspekce, aby společně prodiskutovali aktuální otázky procesu vzdělávání v oblasti obrany státu na základních a středních školách. Českou školní inspekci na jednání zastupovali ústřední školní inspektor Tomáš Zatloukal a jeho náměstek Ondřej Andrys.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

28.6.2017 •Zástupci Letištní hasičské jednotky 24. základny dopravního letectva v Praze-Kbelích se v úterý 27. června poprvé zúčastnili operace DAR (Disabled Aircraft Removal) neboli vyprošťování letadel neschopných vlastního pohybu z letištních ploch.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

27.6.2017 •V budově ministerstva obrany dnes proběhl kulatý stůl s 23 spolky a zástupci ministerstev vnitra, školství, mládeže a tělovýchovy a zahraničních věcí nad připravovaným návrhem věcného záměru zákona o branných spolcích.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

27.6.2017 •Den památky obětí komunistického režimu připadá na 27. června. Ve stejný den si připomínáme i památku doktorky Milady Horákové, která byla právě tento den v roce 1950 v časných ranních hodinách popravena po vykonstruovaném politickém procesu. Na pietním aktu v pražském Újezdu se proto každoročně schází občané, ale i vysocí státní představitelé, bývalí političtí vězni i zástupci veteránských organizací. Ministerstvo obrany reprezentovala náměstkyně pro řízení sekce právní Alena Netolická a Armádu České republiky zastupoval poradce náčelníka Generálního štábu AČR generálmajor Jiří Verner.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

27.6.2017 •Ve dnech 27. až 29. června se uskuteční další část z předem avizovaných přesunů příslušníků U.S. Army na cvičení Saber Guardian.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

27.6.2017 •Zpravodajský server Expres.cz hodnotil prezentaci českých ministerstev na sociálních sítích. Došel k závěru, že jednoznačně nejlépe vedený Instagram s pravidelnými příspěvky a množstvím zajímavého materiálu má Ministerstvo obrany a Armáda ČR.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

26.6.2017 •Minulý týden ve středu na Václavském náměstí v Praze, o den později ve čtvrtek na náměstí Republiky v Plzni se uskutečnil u příležitosti Dne ozbrojených sil 11. ročník mezinárodní přehlídky exhibičních vystoupení jednotek čestných stráží DrillFest 2017. Vojáci Ozbrojených sil České republiky, Maďarska, Německa, Polska a Slovenska a Čestné stráže prezidenta Slovenské republiky předvedli svou precizní show poprvé obyvatelům dvou měst.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

26.6.2017 •V neděli 25. června si pozůstalí, významní představitelé státní správy a samosprávy, hosté ze zahraničí i občané připomněli 75. výročí vyhlazení osady Ležáky. U pomníku Kniha obětí jednotlivé delegace uctily památku položením věnců a květin.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 6 z 973
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>