Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

26.1.2017 •V těchto dnech na Libavé vrcholí zdokonalovací příprava armádních nováčků, kteří nastupují k 71. mechanizovanému praporu. Jak se s intenzivním výcvikem na sněhu a v mrazu vypořádali, se můžete podívat na videu. Celou reportáž najdete v dalším čísle časopisu A report, které vychází 13. února.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

26.1.2017 •Leden má v kalendáři armádních závodů jednu jistotu a možná největší tahák zimy – závod Winter Survival v Jeseníkách. Ten přitahuje jak ostřílené armádní borce, kteří se tohoto klání účastní pravidelně, tak i nováčky, jež chtějí obstát v extrémně obtížném závodu. Všichni pak reprezentují své vojenské útvary a zařízení.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.1.2017 •Během své cesty po posádkách Královéhradeckého kraje zavítal 1. zástupce náčelníka Generálního štábu generálporučík Jiří Baloun také mezi příslušníky Agentury vojenského zdravotnictví. Její ředitel, brigádní generál Zoltán Bubeník, seznámil generála Balouna se strukturou a fungováním agentury a všech jejích součástí.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.1.2017 •Na krajském úřadě Moravskoslezského kraje v Ostravě se v úterý 24. ledna konalo za účasti hejtmana kraje Ivo Vondráka a dalších hostů, vyhodnocení celoroční práce pěší roty Aktivní zálohy KVV Ostrava. Během něj vybraní záložníci přezvali ocenění za 10 let služby a zlatý odznak Safeguard.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.1.2017 •Střelnici ve Vršovicích u Loun včera obsadili výsadkáři z velitelství 4. brigády rychlého nasazení. Nabitý program, který zahrnoval různé druhy střeleb, nenarušil ani tuhý mráz.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.1.2017 •Celkem čtrnáct státních podniků a příspěvkových organizací Ministerstva obrany se připojilo k projektu Remobil pořádaného ve prospěch Jedličkova ústavu a škol pod heslem „Nehoď mobil vedle, podpoř žáky z Jedle.“

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

24.1.2017 •Na počátku ledna nastoupilo do armády 519 nových vojáků z povolání. Drtivá většina z nich zamířila do Vyškova na kurz základní přípravy. Spolu s nimi zahájilo ve zkrácené formě základní výcvik také 33 nových příslušníků aktivní zálohy a 16 občanů povolaných na dobrovolné vojenské cvičení.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

24.1.2017 •Jsou to již více než tři měsíce, co vojáci 7. strážní roty vkročili na půdu afghánského letiště Bagrám. Za tu dobu jednotka odvedla kus práce – mimo jiné absolvovala 220 patrol v přiděleném prostoru odpovědnosti a další bezpečnostní operace uvnitř základny.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

24.1.2017 •Ministr obrany Martin Stropnický včera zavítal do Staré Boleslavi, kde sídlí Agentura logistiky. Zde jej přivítal ředitel brigádní generál Jaroslav Trakal, který ministra seznámil s historií, strukturou a úkoly agentury.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

23.1.2017 •Vojáci rotního úkolového uskupení Training Bridge 2017 mají za sebou další náročný týden výcviku. Navzdory velmi obtížným klimatickým podmínkám se výcvik zintenzivňuje - družstva nacvičují zaujetí obrany ve vojenském prostoru Kairiai. Také na dílnách probíhá údržba vyvezené techniky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 6 z 933
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>