Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

26.10.2017 •Ostrými střelbami ze samohybných kanónových houfnic DANA vyvrcholilo tento týden v Doupovských horách na Karlovarsku mezinárodní cvičení Joint Fires 2017. Do dvoutýdenních manévrů 13. dělostřeleckého pluku se zapojili příslušníci Aktivní zálohy i noví rekruti.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

26.10.2017 •Příslušníci 7. mechanizované brigády Dukelské z Hranic navštívili v úterý 24. a ve středu 25. října v rámci projektu Příprava občanů k obraně státu (POKOS) olomouckou Základní školu Holečkova a Střední průmyslovou školu Ostrava-Vítkovice. Společně s Danielou Hölzelovou z odboru komunikace Ministerstva obrany žáky seznámili s tím, jak funguje naše armáda, co je NATO či co pro sebe mohou udělat v případě krizových situací.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

26.10.2017 •Až do pátku 27. října trvají dva nevšední kurzy pro budoucí meteorology a geografy v Olomouci. V pondělí je zahájil náčelník Hydrometeorologické služby AČR hlavní specialista MO plukovník Jan Círek. Jde o první kurzy, které čeští armádní specialisté spadající pod oddělení vojskového průzkumu a elektronického boje AČR připravili na žádost partnerů ze zemí Severoatlantické aliance.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

26.10.2017 •Taktickým a zároveň certifikačním cvičením Messenger, které se uskutečnilo na konci října na Velitelství výcviku – Vojenské akademie (VeV-VA) ve Vyškově, úspěšně završila svou půlroční přípravu jednotka 16. úkolového uskupení AČR v misi Resolute Support (16. ÚU AČR RS).

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.10.2017 •U příležitosti státního svátku dnes ministr obrany Martin Stropnický udělil nejvyšší resortní vyznamenání 22 osobnostem. Jsou mezi nimi hrdinové domácího i zahraničního odboje za 2. světové války, ale také vojáci z povolání a občanští zaměstnance, které ministr ocenil za vynikající plnění služebních a pracovních povinností či úspěšnou reprezentaci Armády České republiky na veřejnosti a v zahraničí.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.10.2017 •Brigádní generál Ivo Střecha má za sebou první rok ve funkci zástupce velitele pozemních sil. Letos v květnu byl navíc povýšen do první generálské hodnosti. V následujícím rozhovoru jsme hovořili nejen o současnosti pozemních sil, ale především o jejich budoucnosti.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

24.10.2017 •Ministr Martin Stropnický dnes ocenil 32 občanských zaměstnanců napříč resortem. Za vynikající pracovní výsledky a iniciativu při plnění úkolů všem poděkoval, ocenil, že lidé tohoto formátu pracují pro resort obrany a na závěr jim udělil děkovné listy.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

24.10.2017 •Minulý týden proběhla několika českými médii zpráva o tom, že příslušníci Čestné stráže AČR úspěšně zachránili život mladému hokejistovi. Během zápasu mezi Kralupami nad Vltavou a Božeticemi poskytli svobodníci Robin Student a Jan Háva první pomoc krvácejícímu soupeři, a tak prokázali, že disponují dobrými znalostmi a dovednostmi o poskytnutí první pomoci.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

24.10.2017 •Vrtulník Mi-8 z 24. základny dopravního letectva v Kbelích s registrační značkou 0001 ukončil po desítkách let svoji činnost. Tento legendární stroj, který za dobu svého působení prošel řadou úprav od místa vzdušného velení po pasažérskou verzi, nahradí další vrtulník Mi-8. Ten právě prodělal velký servis ve státním podniku LOM Praha.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

24.10.2017 •Vojenské zpravodajství dnes zveřejnilo výroční zprávu o své činnosti za rok 2016. Výroční zpráva obsahuje veškeré informace o činnosti a výsledcích, které může s ohledem na legislativu o ochraně utajovaných informací poskytnout veřejnosti. Výroční zpráva je volně přístupná na internetových stránkách služby.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 6 z 999
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>