Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

10.5.2017 •Road Show 2017 – My a naše bezpečnost. Tak se jmenuje projekt Národního institutu pro obranu a bezpečnost, který připravil pro letošní rok cyklus celkem čtrnácti odborných debat a diskusí s veřejností v jednotlivých krajích České republiky na téma zajištění obrany a bezpečnosti ČR.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

10.5.2017 •V Lipníku nad Bečvou, Praze, Rakovníku, Klatovech, Táboře a Staré Boleslavi se tento a příští týden uskuteční série promenádních koncertů Ústřední hudby Armády ČR pod záštitou náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefa Bečváře.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

10.5.2017 •Když loni obdrželi armádní hasiči nové hasičské cisterny, bylo jasné, že éra staré legendární hasičské stříkačky CAS 32 T-148 je u konce. Díky úsilí příslušníků Agentury logistiky však tento již historický kus neskončí ve šrotu. V úterý 9. května si jej v Kostelci nad Labem do svých sbírek převzal Vojenský historický ústav. Svátek sv. Floriána, patrona hasičů, tak vojenské hasičské jednotky nemohly oslavit lepším způsobem.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

9.5.2017 •Ministr obrany Martin Stropnický dnes předal jmenovací dekrety dvěma profesorům, kteří absolvovali řízení ke jmenování profesorem na Univerzitě obrany. Celkem tak již na vojenské vysoké škole působí 44 profesorů.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

9.5.2017 •Několik desítek kusů vojenské a policejní techniky, zbraně, spojovací prostředky, pyrotechnická výbava, lanová dráha či ukázka boje zblízka. Nejen to si v pátek prohlédli zájemci, kteří využili Dne otevřených dveří v Dukelských kasárnách v Lipníku nad Bečvou. Akci připravil 143. zásobovací prapor společně s Centrem operačně taktických systémů velení a řízení.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

9.5.2017 •Poslední číslo časopisu A report přináší rozhovor s novým ředitelem sekce rozvoje a plánování schopností MO brigádním generálem Jaromírem Alanem. Ten v něm kromě jiného hovoří o roli a současných úkolech sekce a také o tom, že se chce orientovat na pátou doménu, tedy kybernetický prostor.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

8.5.2017 •Prezident republiky Miloš Zeman dnes jmenoval u příležitosti Dne vítězství na Pražském hradě nové generály Armády České republiky. Ceremoniálu byla přítomna řada významných hostů. Resort obrany zastupoval ministr obrany Martin Stropnický, náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář a řada dalších.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

8.5.2017 •V areálu Národního památníku v Praze na Vítkově se dnes za přítomnosti nejvyšších představitelů resortu obrany a Armády České republiky uskutečnil pietní akt k 72. výročí ukončení 2. světové války. Součástí bylo i udělení vyznamenání válečným veteránům a vybraným osobnostem resortu obrany.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

7.5.2017 •Na pražských Olšanských hřbitovech se v neděli 7. května konaly pietní akty věnované památce vojáků, kteří ve světových válkách položili své životy.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

6.5.2017 •V sobotu 6. května se na hřbitově v Ďáblicích v Praze 8 uskutečnila pietní vzpomínka k uctění památky obětí války z řad spojeneckých armád a k 72. výročí ukončení 2. světové války.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 6 z 957
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>