Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

13.3.2017 •Náborový den do aktivní zálohy přilákal v sobotu 11. března čtyřicítku zájemců za brány 22. základny vrtulníkového letectva Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou. Bohatý program, ukázka vojenského drilu, ale především pak i činností, které budou nedílnou součástí zaměstnání záložníků, ukázal adeptům a adeptkám budoucnost této nové jednotky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

10.3.2017 •V pátek 10. března ve 12.30 hodin skončilo společné cvičení Policie ČR, Armády ČR, Celní správy, Zdravotnického zařízení Ministerstva vnitra a příslušníků Straže Granicznej Polska, které prověřilo připravenost a součinnost jednotlivých složek na zvládání případných úkolů spojených s migrační krizí.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

10.3.2017 •Mezinárodního cvičení Dynamic Front II. v německém výcvikovém prostoru Grafenwőhr se účastnili dělostřelci z České republiky, Francie, Itálie, Litvy, Německa, Rumunska, Spojeného království, Spojených států amerických a Turecka. Na cvičení se sjelo na 1 400 vojáků.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

10.3.2017 •Česká atletická reprezentace předvedla na halovém mistrovství Evropy v Bělehradě medailové žně. Přivezla celkem sedm medailí, což znamená páté místo v medailovém pořadí, sedmé v bodování národů. Na nejvydařenějším halovém evropském šampionátu nadchli fanoušky i atleti z ASC Dukla, kteří vybojovali zlato, dvě stříbra, bronz a čtvrté místo ve světovém výkonu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

10.3.2017 •V aule Univerzity obrany se ve čtvrtek odpoledne konalo slavnostní shromáždění k 18. výročí přistoupení České republiky k Severoatlantické alianci. Spolu s příslušníky a civilními zaměstnanci UO se shromáždění zúčastnili také náměstek primátora města Brna Jaroslav Kacer a vedoucí Kanceláře metropolitní spolupráce a marketingu MMB Marie Zezůlková.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

10.3.2017 •Vojáci, kteří se intenzivně připravovali na zahraniční nasazení v afghánské provincii Parwan, úspěšně dokončili potřebnou certifikaci ve Vojenském výcvikovém prostoru Březina. Během náročné přípravy na ně čekala řada úkolů, procvičení taktických a střeleckých dovedností, ale i tvrdý dril, jenž byl v závěru certifikace zúročen.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

10.3.2017 •Příslušníci litevských ozbrojených sil absolvovali tento týden v posádce 25. protiletadlového raketového pluku ve Strakonicích odbornou stáž. Jejím hlavním cílem bylo zdokonalit litevské vojáky v přípravě a vedení boje dle standardů NATO.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

10.3.2017 •Na Libavé proběhlo tento týden cvičení 74. lehkého motorizovaného praporu Bučovice. Vyvedení pod názvem Iron Finger se zúčastnilo na 130 příslušníků praporu s 34 kusy vojenské techniky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

10.3.2017 •Náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky jmenoval dnem 10. března 2017 do funkce velitele Hradní stráže plukovníka Ing. Jiřího Kývalu, dosavadního zástupce velitele 13. dělostřeleckého pluku.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

9.3.2017 •Od pondělí 6. března do středy 8. března pobýval náčelník Vojenské policie (VP) brigádní generál Pavel Kříž v Itálii. Kromě schůzky se zástupcem velitele karabiniérů navštívil mimo jiné i specializované centrum NATO.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 6 z 942
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>