Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

1.6.2018 •Tábor je od včerejška pátou posádkou, kde Ministerstvo obrany otevřelo dětskou skupinu. Navštěvovat ji bude dvanáct dětí a jmenovat se bude Roháček. Při této slavnostní příležitosti vojáci ze 42. mechanizovaného praporu také připravili Den otevřených dveří.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.6.2018 •Poslanci dnes schválili mandát pro nasazení českých vojáků v zahraničních operacích ve druhé polovině letošního roku a v letech 2019-20. Z přítomných 170 poslanců se pro vyslovilo 140. Po Senátu, který s návrhem souhlasil 17. května, tak materiál prošel i druhou parlamentní komorou.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

31.5.2018 •V Praze dnes skončilo 49. zasedání Výboru náčelníků vojenských zdravotnických služeb států NATO – COMEDS (Committee of the Chief of Military Medical Services in NATO). Během čtyř dnů jednalo osm desítek delegátů z třiadvaceti členských států Aliance, jedenáct partnerských států a další mezinárodní organizace o vzájemné spolupráci, nových trendech a společných strategiích.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

30.5.2018 •Dnes v odpoledních hodinách (zhruba v 15 hodin) došlo v obci Chbany u Žatce k dopravní nehodě vojenského nákladního automobilu Tatra T-815 ze 41. mechanizovaného praporu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

30.5.2018 •V úterý 29. května se v hlavním sále Ministerstva obrany ČR konalo historicky první setkání příslušníků mírových operací Organizace spojených národů. Významné akce se zúčastnil náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie MO Jakub Landovský i zástupce ředitele Společného operačního centra MO brigádní generál Štefan Muránský.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

30.5.2018 •Až do zítřka přes Českou republiku projíždí američtí vojáci v rámci cvičení Saber Strike 2018. Cvičení je jednou z aktivit, jimiž Aliance reaguje na vývoj bezpečnostního prostředí ve světě a demonstruje svoji soudržnost, pevnost transatlantické vazby a připravenost členských zemí ke kolektivní obraně. Při své zastávce v kasárnách ve Staré Boleslavi vojáky přijel pozdravit také velvyslanec Stephen King, kterého na základně přivítal brigádní generál Jaroslav Trakal, ředitel Agentury logistiky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

30.5.2018 •Při příležitosti 70 let od vzniku izraelských vzdušných se ve dnech 22. až 24. května uskutečnila v Tel Avivu konference - IAF Senior Air Conference 2018, které se zúčastnilo 23 velitelů vzdušných sil z celého světa včetně velitele Vzdušných sil AČR brigádního generála Petra Hromka.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

29.5.2018 •Novým velitelem Pozemních sil AČR se v úterý 29. května stal brigádní generál Josef Kopecký, který dosud působil jako velitel Velitelství výcviku-Vojenské akademie ve Vyškově. Ve funkci vystřídal generálmajora Štefana Kaletu, který na této pozici strávil necelé dva roky a nyní odchází do důchodu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

29.5.2018 •Několik tisíc návštěvníků zavítalo v sobotu 26. května na druhý ročník Dne s armádou, který v areálu Výstaviště České Budějovice pořádalo Krajské vojenské velitelství České Budějovice ve spolupráci s jihočeskými vojenskými útvary. Zájemci si mohli prohlédnout přes dvacet kusů vojenské techniky, výstavu fotografií z vojenských misí nazvanou Ten druhý život, nechyběl projekt Ministerstva obrany ČR POKOS (Příprava občanů k obraně státu) či výstavní expozice Československé obce legionářské.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

29.5.2018 •Ministryně obrany Karla Šlechtová na jednání svého kolegia schválila podpis smluv na nákup nových polních stejnokrojů. Rámcové smlouvy v souhrnné hodnotě 463 milionů korun včetně DPH zajistí dodávky stejnokrojů vzor 95 a letních stejnokrojů vzor 95 se zeleným a béžovým potiskem v letech 2018-2021.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 6 z 1052
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>