Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

11.9.2017 •V pondělí 11. září na Vodním cvičišti v Litoměřicích začalo čtrnáctidenní mezinárodní cvičení ELBE 2017. Společného výcviku ženijních jednotek se účastní na 250 vojáků Armády ČR, ženijního praporu Ozbrojených sil Slovenské republiky (OS SR) a příslušníků Texaské národní gardy.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

11.9.2017 •V pátek 8. září skončila hlavní výcviková část cvičení Ample Strike. Všechny zahraniční stroje postupně odletěly zpátky na své domovské základny a vrtulníky Mi-24/35 se z Libavé vrátily na náměšťské letiště. Přesuny osob, techniky a materiálu z operačních prostorů zpět do posádek pokračovaly až do soboty 9. září.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

9.9.2017 •V sobotu 9. září se v areálu pražského Výstaviště v Holešovicích konal třetí ročník prezentace vozidel, techniky a vybavení složek Integrovaného záchranného systému (IZS) včetně armády. Jeho zahájení se zúčastnil i ministr obrany Martin Stropnický.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

8.9.2017 •Vojáci 9. úkolového uskupení AČR se po půlročním působení v misi EUTM (European Training Mission Mali) z afrického Mali vrátili zpět do vlasti. V pátek v podvečer přistáli na kbelském letišti.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

8.9.2017 •Hned první týden po prázdninách se projekt POKOS opět vrátil do škol. Ve čtvrtek 8. září se program přípravy občanů k obraně státu uskutečnil pro studenty Střední odborné školy Drtinova na Praze 5 a v pátek 9. září v rámci Dopravně bezpečnostního dne Prahy 15 na hřišti ZŠ Křimická.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

8.9.2017 •Logistická brigáda ozbrojených sil Slovinska pořádá každoročně mezinárodní závod logistických hlídek International Super Squad Competition. Letošního třetího ročníku se poprvé zúčastnilo i družstvo Agentury logistiky Armády ČR. Ve dvoudenním závodě, který se konal v okolí města Kranj, devítičlenné družstvo Agentury logistiky vedené nadpraporčíkem Miroslavem Matěkou vybojovalo celkové první místo a rozdílem třídy porazilo hlídky ze Slovinska, Maďarska a Chorvatska.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

8.9.2017 •Přehrada Hracholusky na Plzeňsku se ve dnech 6. a 7. září stala dějištěm obřího cvičení složek Integrovaného záchranného systému. Posádky 243. vrtulníkové letky 24. základny dopravního letectva Praha - Kbely a letečtí záchranáři Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje nacvičovali jednu z nejnáročnějších činností záchranných prací. Jednalo se o záchranu z vodní hladiny pomocí vrtulníku.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

8.9.2017 •Ve dnech 6. a 7. září se v hlavním městě Estonska, Tallinnu, uskutečnilo neformální zasedání ministrů obrany Evropské unie (EU). Českou republiku reprezentoval náměstek ministra obrany Jakub Landovský.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

8.9.2017 •Čtyři stovky vojáků a téměř sto kusů techniky se zapojilo do druhé poloviny cvičení Metro ve vojenském výcvikovém prostor Hradiště. Jedná se o největší komplexní polní výcvik 71. mechanizovaného praporu z Hranic v letošním roce. Cvičení pokračuje až do 15. září, kde vyvrcholí bojovými střelbami mechanizovaných družstev.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

8.9.2017 •Ve středu 6. září se v aule Univerzity obrany v Brně uskutečnilo slavnostní zahájení 33. kurzu generálního štábu a kurzů pro vyšší důstojníky v prezenční i kombinované formě studia. Tohoto vojenského ceremoniálu se zúčastnil zástupce náčelníka Generálního štábu – Inspektor AČR generálmajor Jaroslav Kocián a ředitel odboru vzdělávací politiky sekce státního tajemníka MO Vladimír Krška.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 6 z 988
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>