Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

30.1.2017 •Dnes zástupci ministerstva obrany a společnosti Tatra Defence Vehicle podepsali smlouvu na pořízení 20 kusů kolových obrněných vozidel Pandur. 6 kusů bude dodáno ve verzi velitelsko-štábní a 14 kusů ve verzi spojovací. Kontrakt projednala počátkem tohoto roku vláda.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

30.1.2017 •Ředitel Vojenského zpravodajství plukovník Jan Beroun společně se zástupcem ředitele Národního centra kybernetických sil podplukovníkem Kamilem Tichým dnes na tiskovém brífinku představil novelu zákona o Vojenském zpravodajství týkající se zajištění kybernetické obrany.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

30.1.2017 •„Strážní andělé“ z 20. leteckého poradního týmu 14. úkolového uskupení mise Resolute Support podnikli v měsíci lednu několik rekognoskačních jízd v prostoru hlavního města Kábulu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

30.1.2017 •Jak zachránit kamarádovi život, co dělat při chemickém útoku nebo jak žijí naši vojáci na základnách v Afghánistánu. Tyto a další zajímavá témata si připravili v pátek 27. února elitní vojáci 4. brigády rychlého nasazení ze Žatce v rámci vzdělávacího programu Příprava občanů k obraně státu (POKOS) pro studenty Střední živnostenské školy v Sokolově.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

27.1.2017 •V pátek 27. ledna se v konferenčním sále Domu armády Praha konal slavnostní nástup příslušníků Armády ČR po návratu ze zahraničních operací.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

27.1.2017 •Začátek roku bývá u útvarů ve znamení nabírání nových vojáků. Stejně tomu bylo i u 4. brigády rychlého nasazení. Nováčci si budou muset zvyknout na zcela odlišný a daleko tvrdší režim než znali z civilu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

27.1.2017 •Jejich přáním bylo společně oslavit narozeniny, a to se jim splnilo. Poslední žijící parašutista vysazený na území protektorátu generálporučík Jaroslav Klemeš pětadevadesáté a brigádní generál Emil Boček, bývalý stíhací pilot čs. letectva v Británii o rok méně, čtyřiadevadesáté. Váleční veteráni, legendy české i zahraniční armády, se setkali ve čtvrtek 26. ledna v pražských Průhonicích se svými rodinami i přáteli. Oslavu uspořádala Československá obec legionářská.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

27.1.2017 •V posádce 25. protiletadlového raketového pluku ve Strakonicích se během uplynulých dvou týdnů konal jeřábnický a vazačský kurz. Ačkoliv byl prioritně určen pro příslušníky strakonického útvaru, účastnili se jej také vojáci z Klatov či Přáslavic.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

27.1.2017 •Ve čtvrtek 26. ledna odpoledne je v jesenických horách po všem. Čtyři dny tvrdého soupeření s nástrahami přírody, náročnými úkoly a se sebou samým mají účastníci armádního závodu Winter Survival 2017 za sebou. Po finálové etapě přední pozice na mistrovství obsazují české týmy.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

27.1.2017 •Ve dnech 25. a 26. ledna navštívil Litvu zástupce velitele pozemních sil plukovník Ivo Střecha. Spolu s ním se přímo na místě seznámil s průběhem cvičení Training Bridge 2017 také velitel 7. mechanizované brigády plukovník Pavel Lipka a další vybraní odborníci z velitelství pozemních sil.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 5 z 933
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>