Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

31.10.2017 •Ministerstvo obrany dnes převzalo nabídky vlád Itálie a USA na dodávku 12 víceúčelových vrtulníků. Nyní se budou posuzovat a vyhodnocovat. Do ukončení tohoto procesu nebudeme zakázku více komentovat.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

30.10.2017 •Den vzniku samostatného československého státu, od něhož letos uplynulo 99 let, oslavovali lidé nejen v České republice. Na významné výročí nezapomněli ani vojáci, kteří slouží v Kábulu a Bagrámu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

28.10.2017 •V sobotu odpoledne jmenoval prezident republiky Miloš Zeman u příležitosti 99. výročí vzniku samostatného Československa do hodností generálů pět příslušníků Armády České republiky a jednoho povýšil do vyšší generálské hodnosti.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

28.10.2017 •Pietní akt u Národního památníku na Vítkově zahájil dnes dopoledne oslavy 99. výročí vzniku samostatného Československa. Tradičně se ho zúčastnili také představitelé ministerstva obrany, české armády, váleční veteráni, zástupci Československé obce legionářské a další významní představitelé našeho státu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

27.10.2017 •U příležitosti oslav 99. výročí vzniku samostatného československého státu složilo na Masarykově náměstí ve Vyškově slavnostní přísahu 600 vojáků a vojákyň. U slavnostního aktu byl náměstek ministra obrany Daniel Koštoval, náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář a řada další významných hostů.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

27.10.2017 •V pátek 27. října se ve Slavnostní síni Národního památníku v Praze na Vítkově konal nástup příslušníků AČR po jejich návratu ze zahraničních operací v Afghánistánu a Středoafrické republice.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

27.10.2017 •Tak přisaháme! Pronesli před Dnem vzniku samostatného československého státu sborovým hlasem studenti prvního ročníku Univerzity obrany v Brně. Slavnostní akt vojenské přísahy nových příslušníků jediné vojenské vysoké školy v České republice se v pátek 27. října uskutečnil premiérově na centrálním brněnském náměstí Svobody.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

27.10.2017 •Konferenční sál Domu armády Praha hostil ve čtvrtek 26. října desítky úspěšných sportovních hvězd, z nichž experti vybírali ty nejlepší. Armádním sportovcem roku vyhlásili kapitána Ondřeje Synka, mistra světa ve skifu. Přednost dostal před dalšími letošními šampiony – oštěpařkou Barborou Špotákovou a snowboardistkou Ester Ledeckou.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

27.10.2017 •Letos již podruhé připravil 25. protiletadlový raketový pluk odbornou stáž pro příslušníky litevských ozbrojených sil. Stejně jako v březnu, kdy se tento výcvik konal poprvé, se litevští vojáci tento týden ve Strakonicích zdokonalovali v přípravě a vedení operací jednotek pozemní protivzdušné obrany dle standardů NATO.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

26.10.2017 •U příležitosti oslav Dne vzniku samostatného československého státu dnes náčelník Generálního štábu armádní generál Josef Bečvář ve Slavnostní síni Národního památníku v Praze na Vítkově jmenoval třináct příslušníků Armády České republiky do hodnosti plukovníka.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 5 z 999
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>