Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

15.5.2017 •Ve dnech 9. až 12. května se v Berlíně konala konference velitelů vzdušných sil v Evropě pod názvem EURAC. Českou republiku a vzdušné síly zastupoval velitel Vzdušných sil AČR generálmajor Jaromír Šebesta, pro kterého to byla první účast na této každoroční konferenci po jeho ustanovení do funkce. Hlavním tématem konference byla budoucnost nasazení vzdušných sil ve společných leteckých operacích.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

15.5.2017 •Letové ukázky, vojenská i hasičská technika, dovednosti služebních psů či rekonstrukce bojového nasazení z druhé světové války. Nejen to byl scénář Dne s 25. protiletadlovým raketovým plukem na strakonickém letišti. Akci, kterou organizovali příslušníci tamního vojenského útvaru, si v neděli nenechaly ujít více než tři tisíce návštěvníků.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

15.5.2017 •Vojáci ze strakonického 251. protiletadlového raketového oddílu absolvovali minulý týden ve spolupráci s dalšími příslušníky Armády ČR zápočtové střelby z protiletadlového systému 2K12 KUB. Certifikovali se tak na bojové střelby, jež proběhnou začátkem června na polygonu Ustka v Polsku.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

12.5.2017 •Ve čtvrtek 11. května se uskutečnila u Velitelství výcviku – Vojenské akademie (VeV-VA) ve Vyškově další slavnostní vojenská přísaha. Tentokrát ji složili noví příslušníci Aktivní zálohy a také dobrovolného vojenského cvičení.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

12.5.2017 •Legenda československé a posléze i vojenské zpravodajské služby generálporučík v. v. Radovan Procházka oslavil ve středu 11. května v plné svěžesti své „devadesátiny“. Po sametové revoluci působil ve vedení Bezpečnostní informační služby, byl ředitelem Úřadu pro zahraniční styky a informace a od roku 1993 šéfoval vojenské rozvědce. Za svou činnost obdržel Řád prezidenta USA „Legion of Merit“ a český prezident ho v roce 1997 vyznamenal Řádem Bílého lva.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

12.5.2017 •Kapitán Ivo Kardoš z 211. taktické letky Čáslav se stal nově certifikovaným display pilotem Vzdušných sil AČR na stroji JAS-39 Gripen. Umění, které jako jediný předvádí na leteckých přehlídkách v Čechách i zahraničí, bude k vidění příští sobotu na dni otevřených dveří čáslavské základny.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

12.5.2017 •České a rakouské jednotky pozemní protivzdušné obrany se tento týden ve Vojenském újezdu Boletice na Českokrumlovsku zapojily do cvičení Blue Arrows. Jeho součástí byly mimo jiné bojové střelby z protiletadlových kanónů Oerlikon z výzbroje rakouských ozbrojených sil a protiletadlových raketových kompletů RBS-70, které používá Armáda ČR.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

11.5.2017 •Pád vrtulníku do obytné zóny, havárie cisterny, z níž unikla nebezpečná látka, či srážka vlaku s vozidlem, kde se zranili lidé. Tak vypadalo mezinárodní cvičení Fire&Rescue 2017, které se poslední dubnový týden konalo v Centru výcviku Lešť na Slovensku a prověřilo české a slovenské vojenské hasičské jednotky (VHJ) a složky integrovaného záchranného systému.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

11.5.2017 •Náměstek ministra obrany pro řízení sekce průmyslové spolupráce a řízení organizací Tomáš Kuchta byl v úterý a ve středu oficiálním hostem obranného veletrhu IDEF v Istanbulu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

11.5.2017 •Ve středu navštívil náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář ředitelství Agentury vojenského zdravotnictví v Hradci Králové. Na pracovní cestě ho doprovázel plukovník Petr Král, ředitel odboru vojenského zdravotnictví, a připravenost prezentoval ředitel Agentury vojenského zdravotnictví brigádní generál Zoltán Bubeník.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 5 z 957
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>