Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

1.3.2018 •Podíl na loňském úspěchu Martina Šonky v prestižní sérii Red Bull Air Race měla i jediná vojenská vysoká škola v České republice. Univerzita obrany v Brně druhému muži loňského pořadí poskytuje podporu v oblasti analýzy letových dat, simulace trajektorie, optimalizace aerodynamiky a vývoje specializovaného softwaru a palubní elektroniky, a to prostřednictvím podplukovníka docenta Petra Františe, zástupce vedoucího tamní Katedry komunikačních a informačních systémů.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.3.2018 •Na dvoudenní oficiální návštěvu České republiky přijel ve středu 28. února náčelník Generálního štábu Ozbrojených sil Itálie generál Claudio Graziano. Jako první ho přivítal náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Josef Bečvář v kolumbáriu Národního památníku v Praze na Vítkově. Poté italského generála přijal předseda vlády Andrej Babiš. Ve středu se setkal i s ministryní obrany ČR Karlou Šlechtovou.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.3.2018 •Novým náčelníkem Generálního štábu Armády ČR by se od 1. května 2018 měl stát generálporučík Aleš Opata. Ministryně obrany Karla Šlechtová tento svůj návrh včera projednala s prezidentem republiky a dnes se stávajícím náčelníkem GŠ armádním generálem Josefem Bečvářem, kterému končí závazek.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

28.2.2018 •Ve vítězném gestu mávla v cíli rukou. Pak poklekla, zavrtěla hlavou a vykouzlila úsměv. Asi ne proto, že právě vstoupila do historie. Ester Ledecká je však světový unikát. Jako první žena získala na jedněch olympijských hrách dvě zlaté medaile v odlišných sportech. Po senzačním triumfu ve sjezdařském Super-G získala v Pchjongčchangu tak trochu podle očekávání i prvenství v paralelním obřím slalomu na snowboardu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

26.2.2018 •V pondělí 26. února předala ministryně obrany Karla Šlechtová v Konferenčním sále Vojenského klubu Praha 34 osvědčení o účasti ve 3. odboji.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

26.2.2018 •Ve vojenském výcvikovém prostoru Boletice se až do pátku 2. března koná nepřetržitý výcvik jednotek 73. tankového praporu z Přáslavic nazvaný FORESTEX 2018. Dvě tankové roty a mechanizovaná rota během něj absolvují výcvik z odborné přípravy, střelby a řízení bojových vozidel. Kromě toho projdou ještě taktickou přípravou na stupni četa a rota.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.2.2018 •Ministryně obrany Karla Šlechtová diskutovala dnes v Otázkách Václava Moravce s Janem Bartoškem (KDU-ČSL) na téma urychlení akvizic a postavení České republiky v rámci systému NATO. Zdůraznila, že cílem celého resortu je kupovat v praxi ověřené vybavení, a to platí pro malé i velké zakázky, pro balistické vesty i vrtulníky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

23.2.2018 •97 vojáků dnes na Národním památníku na pražském Vítkově převzalo medaile za službu v zahraničí. Vybraní příslušníci Armády ČR a Vojenské policie obdrželi z rukou ministryně obrany Karly Šlechtové a náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefa Bečváře Záslužné kříže ministryně obrany, Čestné odznaky AČR Za zásluhy či věcné dary.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

23.2.2018 •Od 1. září 2018 se v Sokolově otevře pobočka Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy Ministerstva obrany v Moravské Třebové pro obor elektrotechnika. Zájemci o studium si proto ve středu 21. února mohli prohlédnout Integrovanou střední školu technickou a ekonomickou v Sokolově (ISŠTE), kde se výuka uskuteční.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

23.2.2018 •Generálmajorovi Emilu Bočkovi, poslednímu žijícímu českému letci britského královského letectva, připravilo ve čtvrtek 22. února občanské sdružení JARY, z.s. ve spolupráci s Československou obcí legionářskou oslavu nadcházejících 95. narozenin.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 5 z 1028
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>