Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

20.12.2017 •V úterý 19. prosince předali příslušníci 16. úkolového uskupení AČR v misi Resolute Support zásilku obsahující humanitární dar místním partnerům.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

20.12.2017 •Ministryně obrany Karla Šlechtová navštívila ve středu 20. prosince jeden ze sedmi muničních skladů AČR v Travčicích na Litoměřicku.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

19.12.2017 •Čtyři desítky absolventů odborného základního kurzu se v úterý 19. prosince staly novými příslušníky Vojenské policie. Služební průkaz obdržely při nástupu ve Slavnostní síni Národního památníku na Vítkově. Mezi absolventy nechyběli ani příslušníci Aktivní zálohy Vojenské policie. Slavnostního nástupu se zúčastnila ministryně obrany Karla Šlechtová, náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář, kardinál Dominik Duka a další hosté.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

19.12.2017 •Bezpilotní průzkumný letoun Scan Eagle v Afghánistánu během svého působení v rámci strážních rot překonal hranici 2000 letových hodin.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

19.12.2017 •Dvacet tříčlenných družstev se v pondělí 18. prosince postavilo na start Otevřeného přeboru velitele Pozemních sil AČR v zimním přírodním víceboji Krkomen 2017. O nejlepší umístění v soutěži, která se koná ve Špindlerově Mlýně, bojují nejen příslušníci Ministerstva obrany, ale také Integrovaného záchranného systému.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

18.12.2017 •Karla Šlechtová, která minulý týden ve středu převzala vedení Ministerstva obrany, zavítala v pondělí 18. prosince na první návštěvu Generálního štábu Armády České republiky. Chtěla se seznámit s velením armády a s úkoly, které Generální štáb AČR plní.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

18.12.2017 •Příslušníci Aktivní zálohy Odboru biologické ochrany Těchonín se rozhodli podpořit své kolegy, kamarády vojáky formou příspěvku do Vojenského fondu solidarity. V pátek 15. prosince předal velitel jednotky AZ major Robin Šín předsedkyni výboru Vojenského fondu solidarity brigádní generálce Lence Šmerdové šek v hodnotě 12 tisíc korun.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

18.12.2017 •V pátek 15. ledna se v kasárnách Jiřího z Poděbrad v Českých Budějovicích uskutečnil slavnostní křest knihy Černí baroni od Černé věže. Obsahuje třináct rozhovorů s bývalými příslušníky pomocných technických praporů – vojenských táborů nucených prací, kteří se ve svých vzpomínkách vracejí nejen do vojenských let, kdy sloužili vlasti s krumpáčem a lopatou, ale vzpomínají na život v socialismu i na období po listopadu 1989, kdy zakládali Svaz PTP-VTPN.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

18.12.2017 •Příjemná atmosféra, skladby klasické hudby, vánoční melodie, ale i nejedno hudební překvapení. Takový byl Adventní koncert BrassBandu Ústřední hudby AČR, který se uskutečnil ve čtvrtek 14. prosince v kostele Církve československé husitské v Dejvicích. Jeho hlavním pořadatelem je tradičně Posádkové velitelství Praha ve spolupráci s Městskou částí Praha 6.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

18.12.2017 •V pátek 15. prosince se v odpoledních hodinách uskutečnilo na Generálním štábu Armády České republiky pracovní jednání zástupce náčelníka Generálního štábu AČR – inspektora AČR generálmajora Jaroslava Kociána a vybraných představitelů právní služby AČR se zástupci Mezinárodního výboru červeného kříže v čele s Thomasem Laurentem Hallierem a prezidentem Českého červeného kříže Markem Juklem.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 5 z 1013
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>