Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

4.2.2017 •Již tradiční projekt na podporu složek Integrovaného záchranného systému přilákal tisíce policistů, hasičů, záchranářů a v neposlední řadě vojáků. Pro všechny hokejová Sparta přichystala nejen lístky zdarma, ale též bohatý doprovodný program, ve kterém se představila řada skutečných legend v čele s brigádním generálem Emilem Bočkem, účastníkem letecké bitvy o Anglii.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.2.2017 •Ve čtvrtek 2. února zaplnilo nástupiště kasáren Dědice téměř pět stovek absolventů kurzu základní přípravy, tedy nováčků Armády ČR, k vykonání významného mezníku v nové profesní kariéře - absolvování vojenské přísahy.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

2.2.2017 •Ve středu 1. února se v Praze uskutečnilo zasedání Společné řídící komise (Joint Steering Committee), která se pravidelně koná v souladu se smlouvou k pronájmu letounů JAS-39 Gripen. Smlouva zahrnuje systém podpory a další služby podle dohody mezi Českou republikou a Švédským královstvím.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

2.2.2017 •Ministr obrany Martin Stropnický se setkal se svými kolegy ze zemí Visegrádské skupiny. Jednání se uskutečnilo na královském zámku v Niepolomicích v rámci polského předsednictví V4.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

2.2.2017 •Dne 1. února navštívili český letecký poradní tým (LPT) v iráckém Baládu vysoce postavení příslušníci koaličních sil - generálmajor Rupert Jones, zástupce velitele koaličních sil pro strategii a podporu, a brigádní generál Matthew C. Isler, zástupce velitele koaličních sil pro letecké operace.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.2.2017 •Vojáci rotního úkolového uskupení Training Bridge 2017 mají za sebou první bojové střelby na litevském území. Těmito bojovými střelbami byla zároveň ukončena fáze výcviku zaměřená na přípravu jednotky na úrovni družstva.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.2.2017 •Již za tři týdny vypukne v obci Kvilda na Šumavě jeden z největších svátků milovníků běžeckého lyžování. O víkendu 25. až 26. února se zde koná 32. ročník prestižního závodu v běhu na lyžích Šumavský skimaraton. Také v letošním roce se na jeho start postaví příslušníci Armády ČR, kteří změří své síly nejen mezi sebou, nýbrž také s profesionálními sportovci z domova i ze zahraničí.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.2.2017 •Končící úkolové uskupení Task Force Tiger, určené k ochraně a obraně vnitřního a vnějšího perimetru základny Bagrám, se dne 27. ledna rozloučilo s českými vojáky a zároveň je dekorovalo za odvedenou práci.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.2.2017 •K 1. únoru dochází na Ministerstvu obrany k personálním změnám na postech náměstků. Do funkce politického náměstka je k dnešnímu dni jmenován Daniel Koštoval. Na jeho dosavadní pozici náměstka pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic bylo současně v souladu se zákonem o státní službě vypsáno výběrové řízení. Řízením sekce byl dočasně pověřen ekonomický náměstek Pavel Beran.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

31.1.2017 •Poslední žijící parašutista vysazený na území protektorátu generálporučík Jaroslav Klemeš v úterý 30. ledna v pražské Vinohradské pivnici oslavil 95 let. Popřál mu také ministr obrany Martin Stropnický.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 4 z 933
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>