Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

6.3.2018 •Byl to vydařený světový šampionát. Dvě medaile atletů z Dukly – zlato Pavla Masláka ze závodu na 400 metrů a bronz koulaře Tomáše Staňka – jsou pro českou atletiku ve světové konkurenci výborným vysvědčením. V pondělí večer se oba dukláci vrátili z Birminghamu s ozdobami v podobě kapky a měli o čem vyprávět.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

5.3.2018 •Zrychlený přesun podle zadaných souřadnic, pozorování nepřítele i útok na objekt zteče. Nejen to byly disciplíny, ve kterých soutěžil hranický 71. mechanizovaný prapor „Sibiřský“ v Polsku. Mezinárodní soutěž mechanizovaných čet, jejíž účastí čeští vojáci prohlubují spolupráci s polskými ozbrojenými silami, připravila partnerská 21. brigáda Sztrelców Podhalaňskich.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

5.3.2018 •Dvě desítky studentů z letecké výcvikové základny Maxwell ve státě Alabama, kteří navštěvují prestižní americkou U. S. Air War College, strávili v posledním únorovém týdnu čtyři dny v České republice. Na Ministerstvu obrany ČR diskutovali například o stálé strukturované spolupráci v oblasti bezpečnosti a obrany PESCO, zahraničních operacích našich vojáků nebo o naší účasti ve strukturách EU a NATO. Součástí evropské cesty byla také návštěva Rakouska a Maďarska.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

5.3.2018 •Působení 10. úkolového uskupení Armády České republiky v operaci EUTM (European Training Mision) na území Mali se blíží do závěrečné fáze. Dva čeští instruktoři se po celou dobu intenzivně podílejí na výcviku vojáků a instruktorů malijské armády ve výcvikovém středisku Koulikoro a v dalších oblastech Mali.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

2.3.2018 •V Bruselu tento týden zasedal Řídící výbor Evropské obranné agentury, který z pozice předsedajícího řídil náměstek pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic Ministerstva obrany Daniel Koštoval. Jednání se zúčastnili národní ředitelé pro vyzbrojování zemí Evropské unie (EDA SB NAD). Tento výbor je vrcholným orgánem EDA a je odpovědný za spolupráci ve vyzbrojování v rámci EU.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

2.3.2018 •Ministryně obrany Karla Šlechtová v pátek dopoledne zavítala do Brna, kde navštívila Univerzitu obrany, jedinou vojenskou vysokou školu v České republice, a setkala se s jejím vedením i se studenty. „Vydržte a zůstaňte v armádě, potřebujeme vás,“ apelovala na vojenské studenty jak při prezentaci laboratorní práce, tak po ukázce praktického vojenského výcviku.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

2.3.2018 •V pátek 2. března se při příležitosti 73. výročí bojů u Jasla a 75. výročí bojů u Sokolova uskutečnilo setkání vedoucích představitelů Ministerstva obrany a Generálního štábu AČR s válečnými veterány a vojenskou veřejností. To spolu s Ministerstvem obrany připravila Československá obec legionářská. Ministerstvo obrany reprezentovala náměstkyně pro řízení sekce právní MO Alena Netolická, Armádu České republiky zastupoval náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

2.3.2018 •Ve středu 28. února navštívil velitel Pozemních sil generálmajor Štefan Kaleta 4. brigádu rychlého nasazení, konkrétně 41. mechanizovaný prapor v Žatci. Zajímal se nejen o úkolové uskupení, které bude působit v Litvě, ale také o materiální zabezpečení jednotky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

2.3.2018 •Na jednodenní návštěvu zavítal ve středu 28. února do České republiky velitel speciálních operací Severoatlantické aliance viceadmirál Colin J. Kilrain. Jednalo se o vůbec první návštěvu České republiky po jeho ustanovení do funkce.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

2.3.2018 •Poslední dva únorové dny se v Budapešti uskutečnilo zasedání Seniorní skupiny Visegrádské čtyřky (V4) na úrovni náměstků a státních tajemníků ministerstev obrany. Českou republiku reprezentoval náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie Ministerstva obrany Jakub Landovský.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 4 z 1028
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>