Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

22.12.2017 •Ve čtvrtek odpoledne ministryně obrany Karla Šlechtová zavítala mezi válečné veterány do Ústřední vojenské nemocnice Praha. V doprovodu ředitele profesora Miroslava Zavorala navštívila Domov Vlčí mák, setkala se s veterány a přinesla jim radost z přítomnosti a dárky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

22.12.2017 •Ve čtvrtek 21. prosince se uskutečnilo vyhodnocení desátého ročníku cvičení kybernetické bezpečnosti a obrany Cyber Coalition 2017. To se konalo na začátku prosince a Centrum CIRC se společně s experty z Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) opět aktivně účastnilo. Jedním ze scénářů byla kompromitace Android zařízení či kybernetická špionáž našich jednotek prostřednictvím zařízení s bezdrátovým připojením.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

22.12.2017 •Šest zástupců Armádního sportovního centra Dukla se ve čtvrtek večer zúčastnilo v pražském hotelu Hilton slavnostního vyhlášení novinářské ankety Sportovec roku 2017. Na prvenství nakonec nikdo z nich nedosáhl. Nejvýš skončila oštěpařská šampionka Barbora Špotáková, která obsadila druhé místo za vítěznou biatlonistkou Gabrielou Koukalovou. Nejlepším v kategorii mužů byl vyhlášen skifař Ondřej Synek.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

22.12.2017 •Celkem dvacet družstev Armády České republiky a Horské služby ČR soutěžilo v extrémním závodě Krkomen 2017 ve Špindlerově Mlýně, při kterém si účastníci sáhli až na dno svých sil.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

21.12.2017 •Ve čtvrtek 21. prosince uctila ministryně obrany Karla Šlechtová v doprovodu ředitele Vojenského historického ústavu plukovníka Aleše Knížka a ředitele Národního muzea Michala Lukeše položením smutečního věnce ke hrobu neznámého vojína památku padlých ve světových válkách.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

21.12.2017 •Ve čtvrtek 21. prosince se u Velitelství výcviku – Vojenské akademie (VeV-VA) ve Vyškově uskutečnilo slavnostní vyřazení úspěšných absolventů kurzu základní přípravy pro rekruty Armády České republiky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

21.12.2017 •Vážené vojákyně a vojáci, zaměstnankyně a zaměstnanci, vedení Ministerstva obrany a Armády České republiky Vám všem přeje příjemně strávené svátky a úspěšný nový rok 2018. S osobními přáními se připojují ministryně obrany Karla Šlechtová a náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

21.12.2017 •Dominik kardinál Duka ve středu 20. prosince přivítal v reprezentačních prostorech Arcibiskupství pražského účastníky tradičního adventního setkání zástupců církve s představiteli resortu Ministerstva obrany ČR a Armády České republiky. Pozvání přijala ministryně obrany Karla Šlechtová spolu s náčelníkem Generálního štábu AČR armádním generálem Josefem Bečvářem i celou řadou dalších významných hostů.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

21.12.2017 •Ve čtvrtek večer bude jasno, kdo se stane novým sportovním králem, nebo královnou roku 2017. Při pohledu na desítku finalistů se zdá pravděpodobné, že vítězství v 59. ročníku ankety Sportovec roku získá někdo ze zástupců Armádního sportovního centra Dukla.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

20.12.2017 •Ve středu 20. prosince se uskutečnilo u Velitelství výcviku – Vojenské akademie (VeV-VA) slavnostní vyřazení úspěšných absolventů kurzu základní přípravy pro nové příslušníky Aktivní zálohy Ozbrojených sil České republiky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 4 z 1013
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>