Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

8.6.2018 •Vojáci ze 14. pluku logistické podpory Pardubice a Správy letiště Pardubice připravili pro žáky základních škol v areálu kasáren letiště Pardubice společně se zástupci odboru komunikace Ministerstva obrany ČR dopoledne plné soutěží. Akce nazvané Pochod POKOS se ve čtvrtek 7. června zúčastnilo přes dvě stě padesát dětí ze tří pardubických základních škol.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

8.6.2018 •V pátek 8. června 2018 ministryně obrany Karla Šlechtová na okraj zasedání ministrů obrany členských států NATO v Bruselu podepsala Memorandum o porozumění států V4 v otázce výstavby Velitelství společné logistické skupiny V4 (V4 Joint Logistics Support Group Headquarters, V4 JLSG HQ). To je nezbytné pro posilování obranných schopností NATO a tím pro zajištění obrany ČR.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

7.6.2018 •Ve čtvrtek 7. června ministryně obrany Karla Šlechtová na okraj zasedání ministrů obrany členských států NATO v Bruselu podepsala dopis o záměru, jímž deklarovala úmysl zapojit české vzdušné síly do Mnohonárodního uskupení vzdušných sil (MAG) v rozsahu jednoho roje stíhacích letounů JAS-39 Gripen (4 letouny) a 20 osob ve prospěch aliančního systému velení a řízení vzdušných sil (tzv. JFAC, Joint Force Air Component).

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

7.6.2018 •Vojenskou střední školu – Vyšší odbornou školu Ministerstva obrany letos na jaře úspěšně zakončily dvě třetiny studentů. Slavnostního vyřazení v Moravské Třebové se tak ve středu 6. června zúčastnilo 59 absolventů denního studia a 16 vojáků v rámci dálkového studia, kteří si za účasti velitele školy plukovníka gšt. Zdeňka Macháčka přezvali maturitní vysvědčení a ocenění za jejich studium.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

7.6.2018 •Útok, obrana, přesuny nebo aeromobilní operace. To je jen malý výčet taktických činností, které během certifikace už od tohoto pondělí plní 43. výsadkový prapor z Chrudimi v rámci cvičení Strong Eagle 2018. To vše s plnou výstrojí a výzbrojí, se spánkovým deficitem, dlouhými přesuny v prostoru, připraveni okamžitě plnit úkoly přicházející z místa velení.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

7.6.2018 •Prezentaci o Armádě České republiky a zahraničních operacích, ale také oblastní, krajské a celostátní branně vědomostní soutěže pořádá Krajské vojenské velitelství Ostrava ve svém kraji pro děti základních a středních škol.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

7.6.2018 •Ve dnech 7. a 8. června se ministryně obrany ČR Karla Šlechtová zúčastní v Bruselu zasedání ministrů obrany členských zemí NATO.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

7.6.2018 •Ačkoli příslušníci minometné čety v rámci úkolového uskupení NATO na území Lotyšska jako Posílené předsunuté přítomnosti (enhanced Forward Presence - eFP) na svoji misi odjíždějí v příštím týdnu a mají za sebou již národní certifikaci, jednotku čekalo včera ještě jedno náročné zaměstnání.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

7.6.2018 •V úterý 5. června byl slavnostně zahájen otevřený přebor Armády ČR ve vojenském pětiboji. Do klání se zapojily také týmy ze zahraničí, celkem se v pěti disciplínách během čtyř dní utká padesátka závodníků. Vojáci již v pondělí absolvovali střelbu, která se konala v Plzni. Po přesunu do Vyškova ve středu 6. června závodníci pokračovali překážkovou dráhou.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

7.6.2018 •Pondělní atletické závody Memoriál Josefa Odložila na pražské Julisce představily exkluzivní podívanou. K vidění byly takové výkony jako letos vůbec nejrychlejších čas na sto metrů Mika Rodgerse za 9,92, vynikajících 22,31 metrů v kouli Ryana Crousera, útok na devadesátku domácího reprezentanta ASC Dukla oštěpaře Jakuba Vadlejcha. K tomu se přidala přehršle letošních osobních rekordů, splněných limitů na všechny možné letošní šampionáty, včetně mužské štafety na 4x 100 metrů sprintérů Stromšíka, Veleby, Jirky a Záleského za 38,99 s.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 4 z 1052
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>