Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

18.5.2017 •Akrobatické prvky, míjení letounů při čelních průletech, přelety maximální a minimální rychlostí či vystřelování infračervených klamných cílů. Nejen to bude už tuto sobotu lákadlem Dne otevřených dveří 21. základny taktického letectva v Čáslavi. Ukázku pilotáže dvojice bojových letounů L-159 ALCA předvede dvojice certifikovaných display pilotů 212. taktické letky z Čáslavi, kterou návštěvníci mohli zhlédnout o uplynulém víkendu na Dnu s 25. protiletadlovým raketovým plukem na strakonickém letišti.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

18.5.2017 •

Dvě desítky videí z různých sportovních disciplín, přes půl hodiny záběrů a čtyři vítězná videa. Tak v úterý 16. května skončila soutěž nazvaná „Řekni sportu ano”, kterou letos v dubnu pro žáky základních a studenty středních škol vyhlásilo Ministerstvo obrany ČR v rámci projektu Příprava občanů k obraně státu (POKOS).

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

17.5.2017 •Simulovanou radiační havárií v Jaderné elektrárně Dukovany (JE) odstartovalo plánované cvičení ZÓNA 2017, které prověřilo ochranná opatření a součinnost jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina a Jihomoravského kraje. Za armádu se zúčastnil mobilní monitorovací tým z 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

16.5.2017 •Náměstek ministra obrany pro řízení sekce obranné politiky a strategie Jakub Landovský dnes přijal nového velvyslance Ukrajiny v České republice Jevhena Perebyjnise.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

16.5.2017 •Příslušníci 8. strážní roty, jejíž základ tvoří prostějovský 102. průzkumný prapor, již měsíc působí na základně Bagrám. Úkolem vojáků je především ochrana vnějšího perimetru základny. Ta je velmi důležitým strategickým objektem spojeneckých jednotek působících právě v Afghánistánu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

16.5.2017 •Jedním z generálů, který byl letos 8. května na pražském Hradě povýšen do generálské hodnosti, je i brigádní generál František Ridzák. Ten byl v prosinci loňského roku ustanoven do funkce ředitele Agentury komunikačních a informačních systémů. Druhým důvodem, proč s ním vyšel rozhovor v časopise A-report, je skutečnost, že naše spojovací vojsko letos slaví sté výročí založení.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

16.5.2017 •Komando, kurz velitelů malých jednotek, začal v pondělí 15. května v prostorách Srubového tábora vojenského výcvikového prostoru Březina. Letošní první části se zúčastnil také brigádní generál Josef Kopecký, velitel Velitelství výcviku – Vojenské akademie, a další hosté.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

15.5.2017 •Mezinárodní den zdravotních sester oslavili tradičně 12. května v mezinárodní vojenské nemocnici na základně HKIA (Hamid Karzai International Airport) v Kábulu. Zdravotní sestry a další lékařský personál 19. polního chirurgického týmu (PCHT) se do připravených aktivit v nemocnici samozřejmě zapojil.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

15.5.2017 •14. úkolové uskupení Armády ČR se v uplynulých týdnech zdokonalovalo ve střelbě v blízkosti afghánské základny kábulského mezinárodního letiště Hamida Karzáího (HKIA).

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

15.5.2017 •Vážný zájem dodat českým ozbrojeným silám nová lehká terénní vozidla projevilo 13 dodavatelů. Pracovníci oddělení marketingové podpory obranných akvizic MO nyní od nich do 7. června očekávají upřesnění informací v rámci probíhajícího průzkumu trhu. Pro tyto účely už ministerstvo obrany uspořádalo dva průmyslové dny.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 4 z 957
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>