Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

20.3.2017 •Náměstek ministra obrany Daniel Koštoval přijal 15. března delegaci izraelského Knessetu, kterou tvořili členové Parlamentní skupiny přátel Izrael-Česká republika pod vedením poslankyně Alizy Lavie.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

17.3.2017 •Tento týden se završilo dvouleté úsilí pracovníků Ústavu leteckého zdravotnictví Praha zaměřené na mezinárodní certifikaci letecko–lékařských výcvikových programů. Akreditace byla udělena Velitelstvím vzdělávání a výcviku United States Air Force. Resortní ústav se tak zařadil mezi světovou elitu v této oblasti.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

17.3.2017 •Za účasti prvního zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálporučíka Jiřího Balouna se v pátek 17. března v Domě armády Praha uskutečnil slavnostní akt udělení čestných odznaků, pamětních medailí a stužek štábního kapitána Václava Morávka.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

17.3.2017 •V lesním hřbitově v pražském Motole se dnes opět sešli zástupci Vojenské policie, aby uctili památku padlého kolegy, bývalého příslušníka útvaru speciálních operací Vojenské policie (SOG VP) poručíka in memoriam Milana Štěrby, jehož život před devíti lety, 14 dní před návratem domů, ukončil sebevražedný útočník.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

17.3.2017 •Česká pobočka asociace AFCEA (Armed Forces Communications & Electronic Association) zorganizovala začátkem března v Domě armády Praha jednání, jehož tématem byla novela zákona o Vojenském zpravodajství (VZ), která řeší problematiku kybernetické obrany.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

17.3.2017 •Primárním úkolem strážní roty na základně Bagrám v provinci Parwan je provádět bezpečnostní opatření v prostoru odpovědnosti s cílem zamezit nepřátelským aktivitám namířeným proti základně. Tato opatření provádí rota ve spolupráci s příslušníky místních bezpečnostních sil a koaličními partnery. Při této kooperaci hrají klíčovou roli především vojáci Afghánské národní armády, proto 7. strážní rota navázala na předchozí roty a pokračuje také ve společném výcviku s těmito jednotkami.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

17.3.2017 •Ve čtvrtek 16. března v 9 hodin ráno, tedy po pěti dnech od vyhlášení cvičné aktivace, dosáhla jednotka bojové připravenosti a je schopná vyrazit do zahraniční operace. Stanovené časové normy tak vojáci splnili. Osobně se o tom v Liberci přesvědčil velitel Pozemních sil Armády České republiky generálmajor Štefan Kaleta.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

17.3.2017 •Ve středu 11. května 2016 ve večerních hodinách byla poblíž strakonického nádraží nalezena pohřešovaná žena. Nemalou zásluhu na jejím objevení měla skupinka čtyř vojáků a jednoho civilisty, kteří pomohli příslušníkům Policie ČR při pátrání. Za jejich čin jim ve čtvrtek 16. března během Společenského večera pro záchranáře poděkoval strakonický starosta Břetislav Hrdlička.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

16.3.2017 •Čtrnáctidenní komplexní výcvik absolvují v těchto dnech příslušníci 41. mechanizovaného praporu ve Vojenském újezdu Hradiště, který se nachází v Doupovských horách na Karlovarsku.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

16.3.2017 •Vzpomínkové setkání věnované umučeným příslušníkům vojenské odbojové skupiny Obrana národa se uskutečnilo ve středu 15. března v Mladé Boleslavi v Jičínské ulici – v den zahájení okupace Československa nacistickým Německem v roce 1939. Náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář si společně se členy Československé obce legionářské připomněl historické události počátku druhé světové války.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 4 z 942
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>