Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

15.9.2017 •O víkendu 16. - 17. září se na Letišti Leoše Janáčka v Ostravě uskuteční již 17. ročník Dnů NATO a Dnů Vzdušných sil Armády České republiky. Důležitým partnerem této největší bezpečnostní přehlídky v Evropě je již tradičně Armáda ČR.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

15.9.2017 •Do mezinárodního cvičení Vigorous Warrior 2017, které dnes vrcholí v Německu, se zapojila také jednotka českých specialistů z Odboru biologické ochrany Těchonín. Zatímco v německém vojenském výcvikovém prostoru Lehnin prověřili vojenští zdravotníci připravenost a kompatibilitu polních zdravotnických zařízení úrovně Role 1 a Role 2, specialisté biologické ochrany se přesunuli do vojenské části rostockého přístavu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

15.9.2017 •Na Vodním cvičišti v Litoměřicích v těchto dnech pokračuje mezinárodní cvičení ženijních jednotek nazvané ELBE 2017. Kromě českých ženistů se na cvičení podílejí i vojáci Ozbrojených sil Slovenské republiky a Texaské národní gardy.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

15.9.2017 •Řešení krizových situací nevojenského charakteru při migraci. Tak se jmenoval dvoustupňový štábní nácvik, který se u Agentury logistiky ve Staré Boleslavi uskutečnil tento týden ve středu a ve čtvrtek. Stěžejním tématem nácviku byla logistická podpora jednotek Armády ČR nasazených k plnění úkolů pořádkové a ochranné služby. Na plnění úkolů vojáci spolupracovali s Policií ČR, Celní správou ČR a ostatními orgány veřejné moci.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

15.9.2017 •Vozidlo s povstalci zastavilo na lesní cestě, kterou přehrazovala závora. Spolujezdec vedle řidiče nestačil ještě ani vystoupit, aby ji odstranil, když se z úkrytu vyřítila skupina vojáků. Ozbrojenci byli bez jediného výstřelu zpacifikování a odvedeni do lesa.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

15.9.2017 •Čeští vojáci se zapojili do mezinárodního cvičení Cooperative Security 2017, které se až do soboty 16. září koná ve vojenském výcvikovém prostoru Allentsteig v Rakousku. Celkem tam odjelo 78 osob a 21 kusů techniky. Cvičícími jednotkami jsou příslušníci ozbrojených sil Rakouska, České republiky, Maďarska, Slovinska, Chorvatska a Slovenska, které patří mezi země Středoevropské obranné spolupráce.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

14.9.2017 •První náčelník Generálního štábu v novodobé historii Armády České republiky armádní generál Karel Pezl oslavil 14. září 2017 významné životní jubileum. K jeho 90. narozeninám mu osobně popřál náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář, ke kterému se připojili jeho zástupci generálporučík Jiří Baloun a generálmajor Aleš Opata.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

14.9.2017 •Téměř tisíc vojáků z dvaceti šesti států NATO se zapojilo do největšího mezinárodního cvičení zdravotnických týmů od druhé světové války „Vigorous Warrior 2017“. Společnou kompatibilitu jednotlivých zdravotnických modulů prověřují vojáci od 4. do 18. září 2017 v německém výcvikovém prostoru Lehnin poblíž Berlína a v námořním přístavu Rostock. Do cvičení se zapojilo i 55 příslušníků Agentury vojenského zdravotnictví Armády České republiky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

14.9.2017 •Ukázky složek Integrovaného záchranného systému, současné techniky AČR i představení činnosti vojenských psovodů. Nejen to zhlédly děti 13. září ve vojenském újezdu Hradiště v rámci dětského dne.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

14.9.2017 •Čtyři stovky vojáků a téměř sto kusů techniky finišuje na letošním největším komplexním polním výcviku 71. mechanizovaného praporu z Hranic. Poslední fází cvičení ve vojenském prostoru Hradiště jsou bojové střelby mechanizovaných družstev.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 4 z 988
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>