Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

7.7.2017 •Napadání vrtulníků, vzdušné souboje. I to bylo náplní mezinárodního kurzu pro instruktory vrtulníkové taktiky, který se konal ve švédském Arvidsjaur a dnes po dvou týdnech skončil. Již po čtvrté se do něj zapojili i čáslavští piloti se třemi lehkými bitevníky L-159A.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

4.7.2017 •Ve dnech 10. až 13. srpna se příslušník Čestné stráže Armády ČR svobodník Robin Student zúčastní mistrovství Evropy v bench-pressu v laponském Yli Tornio. Zisk bronzové medaile v juniorské kategorii do 93 kg na dubnovém mistrovství světa v texaském městě Killeen ho pasoval do role jednoho z kandidátů na nejvyšší evropské mety.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

4.7.2017 •To, že vojáci jsou hrdi na své historické kořeny, se snaží prokázat také 71. mechanizovaný prapor „Sibiřský“ z Hranic. Zavedl novou formu povyšování příslušníků hodnostního sboru poddůstojníků a praporčíků. V pondělí 3. července tak vojáci nastoupili v kapli svaté Barbory z roku 1863, která je jedinou zachovanou kaplí v objektu kasáren v České republice.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.7.2017 •Jednotka Vojenské policie KAMBA chrání od 30. června Velvyslanectví České republiky v Kábulu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.7.2017 •Včera, 2. července se delegace Ministerstva obrany v čele s náměstkyní Alenou Netolickou zúčastnila pietní vzpomínky na padlé legionáře u příležitosti 100. výročí jedné z nejvýznamnějších bitev naší vojenské historie, bitvy u Zborova. Pietní vzpomínky v ukrajinské obci Kalinivka se zúčastnili rovněž místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Miluše Horská, předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček, zástupci Československé obce legionářské a váleční veteráni.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.7.2017 •Velitel 21. základny taktického letectva Čáslav plukovník Petr Tománek a předseda Jagello 2000 předali při příležitosti oslav Dne ozbrojených sil na pražském Vítkově šek Vojenskému fondu solidarity na 130 tisíc korun. „Jedná o nečekaný přebytek rozpočtu Dne otevřených dveří letiště Čáslav, který jsme společně s Jagello 2000 pořádali v sobotu 20. května,“ uvedl plukovník Petr Tománek. Organizátorům se podařilo zabezpečit vstup zdarma a akci uspořádat v černých číslech.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

30.6.2017 •U příležitosti Dne ženisty se ve čtvrtek 29. června v posádce 15. ženijního pluku v Bechyni uskutečnil slavnostní nástup. V rámci něj byl v rámci programu vlády USA „Security Assistance 1206“ dodán jednotkám EOD materiál pro upgrade robotů TALON, detektory kovů, pyrotechnické obleky a další pomůcky sloužící k likvidaci improvizovaných výbušných zařízení. Do Bechyně k ženistům dorazil i náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

30.6.2017 •Ani silný vítr nenarušil každoroční připomínku Dne ozbrojených sil, která se v Praze na Čestném dvoře Národního památníku na Vítkově konala v pátek 30. června. Ministerstvo obrany reprezentoval náměstek ministra Daniel Koštoval, za Armádu ČR vystoupil náčelník Generálního štábu AČR Josef Bečvář. Slavnostnímu nástupu vojáků, pokládání věnce k hrobu neznámého vojína a přeletu letounů přihlížela i řada hostů, například pražský arcibiskup Dominik Duka, první česká generálka Lenka Šmerdová, váleční veteráni, náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky Jan Kaše nebo náměstkyně pražské primátorky Eva Kislingerová a další.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

30.6.2017 •Téměř 97 milionů korun, tolik činil zisk státního podniku LOM PRAHA v loňském roce. Podnik tak udržel uspokojivý trend meziročního rostoucího zisku, když zisk z roku 2015 více než zdvojnásobil. Jedná se o nejvyšší dosažený zisk v historii podniku.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

30.6.2017 •Ve dnech 19. až 30. června se ve vojenském výcvikovém prostoru Hradiště uskutečnilo cvičení METRO-A 2017. Jednalo se o první část komplexního výcviku, kterým v letošním roce projde 71. mechanizovaný prapor „Sibiřský“.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 37 z 1007
<31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42>