Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

11.7.2017 •Vojáci 8. strážní roty předali afghánským žákům sešity, které věnovala nezisková organizace Lemniskáta za přispění Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové. Lemniskáta provozuje chráněné pracoviště pro lidi s mentálním, fyzickým či psychickým postižením a výrobním produktem této organizace jsou papírenské výrobky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

10.7.2017 •V sobotu 8. července se na základně na Mezinárodním letišti Hamida Karzáího v Kábulu uskutečnil vzpomínkový běh k uctění památky vojáků, kteří padli ve stejný den v roce 2014 u afghánské základny Bagram. Při pěší patrole se do jejich blízkosti dostal sebevražedný útočník, který se následně odpálil. Čtyři naši vojáci zemřeli na místě, pátý podlehl těžkým zraněním šest dní po útoku.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

10.7.2017 •Vláda dnes na své schůzi projednala modernizaci samohybných houfnic DANA a pořízení přenosných protiletadlových raketových kompletů RBS-70NG.V průběhu tří let projde modernizací 33 houfnic umístěných na podvozku nákladního automobilu Tatra 815, které jsou ve výzbroji 13. dělostřeleckého pluku Jince.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

10.7.2017 •V pondělí 10. července se v hlavním sále Ministerstva obrany ČR konalo slavnostní setkání představitelů Ministerstva obrany ČR a Armády ČR s válečnými veterány a vojenskou veřejností u příležitosti 77. výročí bitvy o Británii.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

10.7.2017 •V uplynulých dnech se ve Švýcarsku uskutečnilo mezinárodní cvičení ARM17 s českou účastí. Cílem bylo sladění mezinárodní spolupráce v oblasti leteckého monitorování radiační situace s jedním týmem z České republiky, dvou týmů ze Švýcarska, z Německa a jednoho z Francie. Pořadatelská strana pro všechny připravila několik náročných odborných úkolů. Základnou pro cvičení se stalo vojenské letiště Dübendorf na okraji města Cürych.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

7.7.2017 •Jen pár dní po prezentaci schopností vrtulníku W-3A Sokol a osádek Letecké záchranné služby Armády ČR k zásahu v nepřístupném terénu byla tato schopnost využita naostro. Včera se tým vojenských záchranářů podílel na záchraně turistky u obce Dlouhý Bor na Šumavě.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

7.7.2017 •Napadání vrtulníků, vzdušné souboje. I to bylo náplní mezinárodního kurzu pro instruktory vrtulníkové taktiky, který se konal ve švédském Arvidsjaur a dnes po dvou týdnech skončil. Již po čtvrté se do něj zapojili i čáslavští piloti se třemi lehkými bitevníky L-159A.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

4.7.2017 •Ve dnech 10. až 13. srpna se příslušník Čestné stráže Armády ČR svobodník Robin Student zúčastní mistrovství Evropy v bench-pressu v laponském Yli Tornio. Zisk bronzové medaile v juniorské kategorii do 93 kg na dubnovém mistrovství světa v texaském městě Killeen ho pasoval do role jednoho z kandidátů na nejvyšší evropské mety.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

4.7.2017 •To, že vojáci jsou hrdi na své historické kořeny, se snaží prokázat také 71. mechanizovaný prapor „Sibiřský“ z Hranic. Zavedl novou formu povyšování příslušníků hodnostního sboru poddůstojníků a praporčíků. V pondělí 3. července tak vojáci nastoupili v kapli svaté Barbory z roku 1863, která je jedinou zachovanou kaplí v objektu kasáren v České republice.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.7.2017 •Jednotka Vojenské policie KAMBA chrání od 30. června Velvyslanectví České republiky v Kábulu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 36 z 1006
<30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41>