Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

21.7.2017 •V sobotu 15. července navštívil český letecký poradní tým (LPT) v iráckém Baládu velitel vzdušných sil generálporučík Hamad Amen Ahmed Anwar.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

20.7.2017 •Ve středu 19. července přivítal náčelník Vojenské policie brigádní generál Pavel Kříž vzácné hosty z Vojenské kanceláře amerického velvyslanectví. Jednalo se o plukovníka Johna J. Burbanka a majora Marka A. Whita, kteří v České republice působili poslední tři roky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

20.7.2017 •Tobruq Legacy 2017, mezinárodní cvičení jednotek pozemní protivzdušné obrany, které se v minulých dvou týdnech uskutečnilo na území České republiky, Litvy a Rumunska, vyvrcholilo ve středu 19. července bojovými střelbami. Do cvičení se zapojilo 2200 vojáků z deseti členských států NATO. S úkoly, které byly zaměřené na integrovanou protivzdušnou a protiraketovou obranu střední a východní Evropy, se seznámil i náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Josef Bečvář.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

19.7.2017 •Mezinárodní letecká přehlídka The Royal International Air Tattoo – RIAT 2017, která se až do neděle 16. července konala v britském Fairfordu, měla i české zastoupení. Českou republiku tam reprezentoval certifikovaný pilot kapitán Ivo Kardoš z 211. letky 21. základny taktického letectva Čáslav s nadzvukovým strojem JAS-39. Přehlídku mimo jiné navštívil také velitel Vzdušných sil AČR generálmajor Jaromír Šebesta.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

19.7.2017 •V Londýně se v minulém týdnu konala mezinárodní konference nazvaná Air Power Conference 2017, která byla zaměřena na partnerství a vzájemnou spolupráci vzdušných sil v současném dynamicky se rozvíjejícím světě. Setkání se zúčastnilo více než čtyřicet velitelů vzdušných sil z celého světa. Českou republiku zastupoval velitel generálmajor Jaromír Šebesta.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

19.7.2017 •Brave Warrior 2017. Tak se jmenuje největší společné cvičení zemí V4 a partnerů v letošním roce, které se od 7. do 21. července koná v maďarském vojenském prostoru Várpalota poblíž města Veszprém. Do cvičení se zapojili i čeští vojáci, konkrétně příslušníci 74. lehkého motorizovaného praporu (74. lmopr) z Bučovic.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

19.7.2017 •Vysocí představitelé Afghánské islámské republiky a velení Afghánských vzdušných sil v čele s generálem Muhammadem Masumem ocenili příslušníky 21. leteckého poradního týmu (21. AAT) za vynikající spolupráci v oblasti výcviku prezidentské letky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

18.7.2017 •Ministerstvo obrany spustilo nový webový portál IN MEMORIAM, jenž je kompletně věnovaný památce zemřelých novodobých válečných veteránů. Hlavním posláním projektu je dát jména a tváře lidem, kteří v zahraničních misích pod vlajkou České republiky nasazovali svůj život a v důsledku tragických událostí ho předčasně ztratili.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

17.7.2017 •Z rukou zástupců společnosti Tatra symbolicky převzal ministr obrany Martin Stropnický klíče od jednačtyřiceti nových vozů Tatra-815 8x8, které nahradí již dosluhující Praga V3S a přispějí tak k modernizaci Armády České republiky. Slavnostnímu okamžiku, který se odehrál v Centru zabezpečení materiálem technických služeb ve Štěpánově, přihlížela řada významných hostů, například generálmajor Jaromír Zůna, ředitel sekce podpory.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

17.7.2017 •V úterý 1. srpna nastoupí na zahraniční pracoviště kromě dalších příslušníků Armády České republiky také trojice blízkých spolupracovníků náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefa Bečváře. Jde o generálporučíka Františka Malenínského, generálmajora Petra Mikulenku a brigádního generála Karla Řehku. Josef Bečvář se s kolegy rozloučil a poděkoval jim za dobře odvedenou práci.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 34 z 1006
<28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39>