Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

7.8.2017 •Vojenská zdravotnická služba plní úkoly zdravotnického zabezpečení ozbrojených sil České republiky v celém spektru operací. Hlavním úkolem je zachování lidského potenciálu, života a minimalizace nevyhnutelného fyzického a duševního poškození. Nejinak tomu je v misi Resolute Support, kde naši lékaři a zdravotníci ošetřují nejen banální poranění, ale často také zachraňují lidské životy.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

4.8.2017 •Deváté úkolové uskupení pod velením kapitána Bedřicha Hýži působí na misi již od března. Mandát je naprosto jasně daný, hlavním úkolem je pomoc při výstavbě a výcviku maliské armády tak, aby byla v budoucnu schopna čelit útokům islamistických radikálů a zachovat suverenitu a teritoriální integritu země. Tato slova se do puntíku vyplnila v červnu při záchraně hotelových hostů z nedalekého komplexu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

4.8.2017 •I v horkých srpnových dnech ukázali vojáci, že prošli kvalitní přípravou před svým nasazením do zahraniční operace v africkém Mali.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

2.8.2017 •První srpnový den zahájilo vojenskou kariéru v zařízeních vyškovského Velitelství výcviku – Vojenské akademie celkem 413 nových studentů Univerzity obrany, což je téměř o pětinu více, než tomu bylo v loňském roce. Prezentace vojenského studia ze strany Univerzity obrany a Ministerstva obrany ve spolupráci s činností rekrutačních středisek tak přinesly nárůst, který je v souladu se současným trendem navyšování početních stavů Armády České republiky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

2.8.2017 •Čeští vojáci, kteří jsou nasazeni v Afghánistánu, se v uplynulých dnech zdokonalovali v poskytování první pomoci při simulovaném kontaktu s protivníkem.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.8.2017 •Od čtvrtka 27. do pátku 28. července v České republice pracovně pobýval japonský Parlamentní viceministr obrany Takayuko Kobayashi. Na půdě Ministerstva obrany se setkal s náměstkem Jakubem Landovským.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.8.2017 •V úterý 1. srpna došlo k plánovaným personálním změnám na Generálním štábu Armády České republiky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.8.2017 •Do funkce náměstka pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic (SVA) se vrací Daniel Koštoval. Tomu byl výkon funkce v únoru 2017 v souladu se zákonem o státní službě přerušen, aby se mohl z pozice politického náměstka plně soustředit na strategické projekty MADR a víceúčelový vrtulník, a řízením SVA byl pověřen ekonomický náměstek Pavel Beran.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

28.7.2017 •Univerzita obrany v Brně poprvé uspořádala slavnostní vyřazení absolventů v centru města na náměstí Svobody. Odchodu 98 dosavadních studentů Univerzity obrany na první pozice jejich vojenské kariéry přihlížela kromě představitelů školy, příbuzných a známých absolventů také řada zástupců armády, státních a samosprávných orgánů a významných institucí.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

28.7.2017 •Od čtvrtka 27. do pondělí 31. července jsou přes území České republiky naplánovány postupné návraty části jednotlivých prvků logistického zabezpečení U.S. Army ze cvičení Saber Guardian 2017 v Maďarsku, Bulharsku a Rumunsku.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 32 z 1006
<26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37>