Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

5.1.2018 •Ve čtvrtek 4. ledna zemřel v Londýně generálmajor Ivan Otto Schwarz, jeden z posledních československých veteránů druhé světové války a letců RAF.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

5.1.2018 •První lednový týden roku 2018 se nesl ve znamení nástupu a vystrojení armádních nováčků a příslušníků aktivních záloh v areálu dědických kasáren ve Vyškově. Vystrojeno bylo 387 vojáků z povolání, 54 příslušníků aktivních záloh a 13 vojáků v záloze na dobrovolné vojenské cvičení.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

4.1.2018 •Rok zajišťuje leteckou záchrannou službu v Jihočeském kraji Armáda České republiky. V neděli 1. ledna 2017 poprvé vzlétl armádní vrtulník W-3A Sokol s osádkou ze stanoviště letecké záchranné služby v Bechyni k ostrému zásahu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

4.1.2018 •Vojáci 9. strážní roty měřili své střelecké schopnosti na letecké základně Bagram v Afghánistánu

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.1.2018 •Zachraňují životy a už dávno jim to nepřijde jako něco mimořádného. Mnohdy při zásahu nasazují vlastní život pro lidi, které nikdy předtím neviděli a pravděpodobně už také nikdy neuvidí. Pilot vojenského záchranářského vrtulníku major Zdeněk Heuschneider hovoří o tom, jak letecký personál prožívá Silvestra na záchrance.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

3.1.2018 •V úterý 2. ledna nastoupilo k Centru základní přípravy Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově dalších pět stovek nováčků.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

2.1.2018 •Více než pět desítek nových vojáků nastoupilo v úterý 2. ledna k 25. protiletadlovému raketovému pluku do Strakonic. Za posledních několik let se jedná o rekordní počet nováčků, kteří k jednomu datu rozšířili řady příslušníků vojenského útvaru, jenž patří mezi nejčastěji doplňované útvary Armády ČR.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

28.12.2017 •Českým vojákům nasazeným v rámci zahraniční operace na kábulské základně HKIA (Hamid Karzai International Airport) nezabránilo plnění operačního úkolu v oslavě Štědrého dne. Čekaly je drobné dary a tradiční štědrovečerní tabule.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

23.12.2017 •Ministryně obrany Karla Šlechtová v pátek navštívila 21. základnu taktického letectva v Čáslavi. V doprovodu náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefa Bečváře a velitele Vzdušných sil AČR generálmajora Jaromíra Šebesty se seznámila s úkoly základny a provozovanou leteckou technikou.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

22.12.2017 •Nevšední podívanou v pátek odpoledne zažili obyvatelé hlavního města. V centru Prahy u Palackého náměstí přistál armádní červenobílý vrtulník Letecké záchranné služby Jihočeského kraje. Převážel novorozeně ve vážném zdravotním stavu z nemocnice v Českých Budějovicích do porodnice U svatého Apolináře.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 3 z 1013
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>