Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

23.3.2017 •V dubnu se bude Poslanecká sněmovna znovu zabývat novelou zákona o Vojenském zpravodajství, která se týká kybernetické obrany. Stejnou problematikou se zabývají i další země NATO, na varšavském summitu v červenci 2016 byl kybernetický prostor prohlášen po zemi, vzduchu, vodě a vesmíru za pátou operační doménu, kde je nutná připravenost k obraně.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

23.3.2017 •Je to už téměř šestnáct let, kdy tehdejší předseda vlády Miloš Zeman navštívil prostějovské speciální síly (tehdy 6. skupina speciálních sil). Ve středu 22. března zde zavítal již jako hlava státu. Při této příležitosti dekoroval bojový prapor jednotky prezidentskou stuhou.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

23.3.2017 •V úterý 22. března se velitel Pozemních sil Armády České republiky generálmajor Štefan Kaleta setkal v Praze se svým polským protějškem. Velitel Pozemních sil Polské republiky brigádní generál Wojciech Grabowski při této příležitosti předal zástupci českého velitele plukovníku Ivo Střechovi medaili polského ministra národní obrany.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

22.3.2017 •Byly tři hodiny ráno, když konečně příslušníci českého Polního chirurgického týmu v Iráku opustili operační sál. Za sebou měli dvouhodinovou náročnou operaci, při níž zachránili život raněnému iráckému vojákovi. Jen pár hodin poté podávají hlášení přímo náčelníkovi Generálního štábu AČR armádnímu generálu Josefu Bečvářovi, který za nimi do Iráku přiletěl ve středu 22. března.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

22.3.2017 •Pomyslnou jedničkou mezi veletrhy elektrotechniky, elektroniky a automatizace ve střední Evropě je AMPER. Jeho pětadvacátý ročník probíhá na brněnském výstavišti ve dnech 21. až 24. března. Resort Ministerstva obrany reprezentuje jeho státní podnik Vojenský technický ústav.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

22.3.2017 •V úterý 21. března proběhly zátěžové zkoušky heliportu Karlovarské krajské nemocnice. Po více jak čtyřech letech od dokončení tohoto heliportu a jeho uvedení do provozu na něm mohou přistávat také vojenské vrtulníky Sokol. Doposud tomu nebylo možno kvůli vysoké váze vojenských vrtulníků.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

22.3.2017 •V kongresovém sále Domu armády Praha byla ve středu 22. března zahájena dvoudenní odborná konference spojovacího vojska Armády České republiky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

21.3.2017 •V sobotu 18. března ve věku 84 let zemřel emeritní pražský arcibiskup Miloslav kardinál Vlk. Patřil mezi ty, kteří měli velký podíl na obnovení duchovní služby v armádě.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

20.3.2017 •Rok 2016 představoval pro Armádu České republiky významné změny. Nejenže v jeho průběhu došlo k významným úpravám branně bezpečnostní legislativy, ale přinesl i řadu koncepčních myšlenek. O tom všem a mnohém dalším jsme hovořili s prvním zástupcem náčelníka Generálního štábu AČR generálporučíkem Jiřím Balounem.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

20.3.2017 •Společný výcvik českých a litevských vojáků byl ukončen. Naši vojáci dnes zahájili přesun zpět z Litvy do České republiky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 3 z 942
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>