Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

9.3.2018 •Vojáci 9. strážní roty uzavřeli druhý cyklus součinnostních nácviků s 5. kandakem (jednotka o velikosti praporu) velitelství vojenské policie Afghánské národní armády. Čtyřicet jedna afghánských účastníků bylo oceněno účastnickým listem, 10 nejlepších vojáků obdrželo certifikát od zástupce velitele velitelství vojenské policie generálmajora Haidara a čtyři účastníci kurzu pak převzali od velitele 9. strážní roty kapitána Romana Rostáse pamětní minci.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

9.3.2018 •Atletickou halu SKP Olymp Praha ve středu 7. března zaplnili zájemci, kteří si chtěli vyzkoušet, zda zvládnou fyzické testy v letošním Army testu. Dopoledne soutěžila družstva z deseti tříd pražských základních škol, odpoledne bylo určené pro veřejnost.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

8.3.2018 •Ve druhé polovině května se ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá a v nedalekých Beskydech uskuteční cvičení českých a zahraničních průzkumníků vševojskových jednotek nazvané Screener 2018. Zapojí se do něj více než 1600 osob. Vojáci proto celkovou přípravu ladili ve středu 7. března na závěrečné koordinační konferenci v Olomouci.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

8.3.2018 •Prezident České republiky Miloš Zeman složil ve čtvrtek dne 8. března 2018 na společné schůzi obou komor Parlamentu ČR ve Vladislavském sále Pražského hradu slib prezidenta republiky. Součástí této inaugurace bylo i odpálení jednadvaceti slavnostních dělostřeleckých salv z pražského Petřína. S tímto úkolem se museli vypořádat příslušníci Čestné stráže AČR, která je součástí Posádkového velitelství Praha.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

8.3.2018 •Vláda dnes souhlasila s návrhem ministryně obrany Karly Šlechtové, aby se novým náčelníkem Generálního štábu Armády ČR stal od 1. května 2018 generálporučík Aleš Opata. Zároveň v souladu se zněním Ústavy ČR a zákona o ozbrojených silách uložila Karle Šlechtové projednat svůj návrh ve sněmovním Výboru pro obranu a pověřila předsedu vlády předložit tento návrh prezidentu republiky, který náčelníka GŠ jmenuje.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

7.3.2018 •Přes 1600 běžců se první březnovou sobotu přihlásilo do tradiční akce Palestra Kbelská desítka, jejíž 32. ročník se uskutečnil v ulicích pražských Kbel. Armáda se postarala o poutavý program, pomohla s organizací a několik vojáků kbelské letecké základny se závodu dokonce účastnilo s běžeckými čísly.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

7.3.2018 •Chemičtí specialisté z 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany z Liberce se poprvé zúčastnili kurzu CBRN Winter Course, který se konal ve švédském městě Umeå. Cílem bylo navázat spolupráci v oblasti problematiky ochrany proti zbraním hromadného ničení v extrémních podmínkách, porovnání zavedených postupů a materiálu s dalšími zahraničními týmy a zapojení se do národního cvičení švédské armády.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

6.3.2018 •Ministryně obrany Karla Šlechtová se v úterý 6. března 2018 zúčastnila v Bruselu zasedání Rady pro zahraniční věci (FAC) ve formátu ministrů obrany EU.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

6.3.2018 •Třicet dva příslušníků Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Ostrava absolvovalo ve dnech 26. února až 2. března specializovanou přípravu v Centru simulačních a trenažérových technologií ve Vyškově. Chystali se tak na jedno z největších cvičení ,,Hradba 2018“.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

6.3.2018 •Projekt Příprava občanů k obraně státu (POKOS) Ministerstva obrany a 15. ženijní pluk z Bechyně tentokrát zavítal na Základní školu Dukelská v Českých Budějovicích a Mikuláše z Husi v Táboře. Žáci se seznámili nejen s resortem obrany a Armádou ČR, ale dozvěděli se také více o práci ženistů a pyrotechniků.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 3 z 1028
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>