Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

22.5.2017 •V německém Kolíně nad Rýnem se v minulém týdnu uskutečnilo pracovní jednání velitele Pozemních sil Armády České republiky generálmajora Štefana Kalety s jeho protějškem z Bundeswehru generálporučíkem Jörgem Vollmerem. Zúčastnili se jej také vojenští přidělenci obou států a obranný poradce Josef Opluštil. Šlo o první bilaterální setkání velitelů pozemních sil obou armád od nástupu generálmajora Kalety do funkce.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

22.5.2017 •Specialisté Texaské národní gardy vedli od 15. do 19. května výcvik vybraných příslušníků 151. ženijního praporu z Bechyně a 153. ženijního praporu z Olomouce v základních dovednostech ve vyhledávání improvizovaných výbušnin během patrol, tzv. Route Clearance Patrol (RCP).

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

21.5.2017 •Dny druhé světové války i zámek ve Wormhoutu, kde svého času sídlilo velitelství Československé samostatné obrněné brigády, již dávno odnesl čas. Na hrdinství našich vojáků a jejich britských, francouzských a kanadských kolegů však ve Francii dodnes vzpomínají. Důkazem toho je i nová pamětní deska, která od neděle připomíná, že právě do rukou československého generála Aloise Lišky složilo v květnových dnech bezpodmínečnou kapitulaci na 12 tisíc německých vojáků z posádky Dunkerque.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

21.5.2017 •Dnes na Národním hřbitově před terezínskou Malou pevností představitelé státu a zahraniční diplomaté uctili památku těch, kteří se stali obětí rasové a politické perzekuce v letech nacistické okupace.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

20.5.2017 •Dnešek přilákal milovníky letectví, ale i armádní techniky na letiště Čáslav. Po dvou letech se jeho brány otevřely opět veřejnosti. Tradiční akce, která je zaměřena nejen na prezentaci čáslavské základny, se zúčastnila řada útvarů Armády České republiky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

19.5.2017 •Ve dnech od 9. do 19. května se v Kasárnách 6. října v Liberci a na Posádkovém cvičišti chemického vojska Tisá uskutečnil Yellow Cross 2017. Šlo o cvičení česko-britského velitelství brigády radiační, chemické a biologické ochrany (BRCHBO) pro Spojenecký sbor rychlé reakce (ARRC).

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

19.5.2017 •Téměř dvě stovky příslušníků 252. protiletadlového raketového oddílu, praporu podpory a dalších součástí vojenského útvaru ze Strakonic se v minulých dvou týdnech účastnily cvičení Blue Arrows ve Vojenském újezdu Boletice. Jeho součástí byly bojové střelby z protiletadlových raketových kompletů RBS-70, jež byly hodnoceny podle standardů NATO.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

19.5.2017 •V úterý a ve středu se náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář zúčastnil pravidelných jednání Vojenského výboru Evropské unie a Vojenského výboru NATO v Bruselu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

18.5.2017 •Řidiči bojových vozidel se na heliportu vojenského výcvikového prostoru Březina zúčastnili náročného kontrolního cvičení, které mělo prověřit, zda zvládnou překonat vodní překážku plavbou. Zatím šlo jen o tzv. suchou přípravu. Cvičení vyvrcholí za tři týdny celoarmádním výcvikem v prostorách vodního cvičiště Myslejovice, které se nachází také v Březině.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

18.5.2017 •Dnes v Bruselu zasedala Rada Evropské unie pro zahraniční věci (FAC). Důležitého jednání se zúčastnil ministr obrany Martin Stropnický i další ministři obrany členských zemí.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 3 z 957
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>