Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

25.8.2017 •Ve dnech 23. až 24. srpna se v Brně a Štěpánově uskutečnilo na pozvání ředitele Sekce podpory MO generálmajora Jaromíra Zůny dvoudenní bilaterální setkání nejvyšších představitelů logistiky české a rakouské armády. Rakouskou delegaci vedl ředitel sekce logistiky ministerstva obrany brigádní generál Robert Brieger v doprovodu ředitele odboru plánování logistiky a koordinace brigádního generála Roman Fishera. Cílem jednání bylo vzájemně se informovat o koncepčních změnách a dalších směrech rozvoje logistické podpory na národních úrovních a rovněž posoudit stávající úroveň dvoustranné spolupráce obou armád v oblasti logistické podpory.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.8.2017 •Handicapované děti, pacienti s rakovinou či lidé postižení povodněmi – to zdaleka nejsou všichni, které příslušníci 25. protiletadlového raketového pluku někdy podpořili nebo jim pravidelně pomáhají. Právě v těchto dnech vrcholí u vojenského útvaru ve Strakonicích další charitativní sbírka. Tentokrát má pomoci talentovaným dětem, jež nemají dostatek finančních prostředků pro rozvoj svého nadání.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.8.2017 •Ve čtvrtek 24. srpna se uskutečnilo v pražských Dejvicích další kolo Army testu, který se v posledních měsících díky nadšení organizátorů úspěšně šíří po celé České republice. Připravené vojenské disciplíny si na něj přišlo vyzkoušet hned několik desítek zájemců od malých dětí až po dospělé.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.8.2017 •Včera krátce před polednem přistál na letišti Praha-Kbely letoun L-410 s čtyřčlenným lékařským týmem. Specialisté Transplantačního centra Fakultní nemocnice Motol se vraceli z Brna, kam letěli k zemřelému dárci orgánů.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

24.8.2017 •Sekce vyzbrojování a akvizic prostřednictvím Oddělení marketingové podpory obranných akvizic ve spolupráci s Generálním štábem AČR zahajuje pro nejbližší plánovací období, tj. na léta 2020 – 2024, předběžné tržní konzultace, průzkumy trhů a analýzy systémů.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

24.8.2017 •Ve středu 23. srpna v odpoledních hodinách zamířil náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Josef Bečvář spolu s velitelem Pozemních sil generálmajorem Štefanem Kaletou do vojenského újezdu Hradiště, aby se přímo na místě seznámil s dosavadním průběhem cvičení Opeřený had, kterého se účastní jednotky 4. brigádního úkolového uskupení (4.BÚU).

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

23.8.2017 •Ministerstvo obrany připravuje další dražbu nepotřebného majetku. Po úspěšné dražbě pozemku s rekreační chatou v obci Struhařov u Mnichovic, by podobně chtělo zhodnotit ubytovnu s pozemky v Mikulově. Dražba se uskuteční 5. října v brněnských kasárnách Židenice.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

23.8.2017 •Od pondělí 21. srpna ve Vojenském újezdu Hradiště zahájilo brigádní úkolové uskupení na bázi 4. brigády rychlého nasazení polní výcvik ve vojenském újezdu Doupov. Výcvik potrvá do pátku 1. září 2017.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

22.8.2017 •Vybraná společnost se sešla v pondělí odpoledne na stadionu Dukly na Julisce. V improvizované besedě se představili dva medailisté z nedávného atletického mistrovství světa v Londýně – zlatá Barbora Špotáková a stříbrný Jakub Vadlejch, pátý mílař světa Jakub Holuša a osmá kladivářka Kateřina Šafránková. Přítomni byli i osobní trenéři úspěšných atletů, ředitel Armádního sportovního centra Dukla Jaroslav Priščák a za resort obrany náměstek ministra obrany Tomáš Kuchta a náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář, který úspěšným atletům předal pamětní mince.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

22.8.2017 •Na základě víceleté spolupráce se speciálními jednotkami IDF (Izraelské ozbrojené síly) se na přelomu června a července, ve výcvikových zařízeních speciálních sil Izraele, uskutečnilo první společné cvičení 601. skupiny speciálních sil s plně profesionální částí jednotky Duvdevan.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 29 z 1006
<23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34>