Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

7.9.2017 •Přes dvě stovky absolventů se v sobotu 2. září sešlo u příležitosti 50. výročí otevření Vojenské střední odborné školy tankového a automobilového vojska pro potřeby Československé lidové armády v Nitře. Tato škola připravila možná tisíce špičkových techniků, specialistů tankového a automobilového vojska. Mnozí absolventi se v armádě uplatnili i v jiných funkcích, například velitelských, řídících a podobně.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

7.9.2017 •Moravská města Olomouc a Kroměříž se už potřiadvacáté staly dějištěm Mezinárodního festivalu vojenských hudeb. Vystoupení orchestrů z České republiky, Slovenska, Finska a Německa si před pár dny přišly poslechnout stovky návštěvníků. Velkým lákadlem bylo například exhibiční vystoupení zástupců motorizovaných jednotek Vojenské policie a Policie ČR. S exhibičním vystoupením Čestné stráže AČR vytvořili poutavou a různorodou show pro diváky všech věkových kategorií.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

7.9.2017 •Náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář pozval zaměstnavatele aktivních záloh na prezentační den cvičení Ample Strike, který se konal na 22. základně vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou. Zástupce firem Asociace na podporu aktivních záloh v minulém roce dokonce ocenil za podporu v rozvoji obranyschopnosti České republiky. Asociace je navíc organizátorem sportovní akce Army test, během které si sportovci ověřují svou fyzickou zdatnost.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

7.9.2017 •V úterý 5. září se uskutečnilo slavnostní otevření hangáru číslo 2 u 24. základny dopravního letectva Praha-Kbely. Slavnostního aktu se zúčastnili zástupci ministerstva obrany, například náměstek pro řízení sekce ekonomické a majetkové Pavel Beran, představitelé AČR, kde nechyběl velitel vzdušných sil generálmajor Jaromír Šebesta, a řada dalších významných hostů.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

6.9.2017 •Nový rok začal na všech školách, výjimkou nebyla ani Vojenská střední škola a Vyšší odborná škola Ministerstva obrany v Moravské Třebové. Celkem zde přivítali 128 nováčků. Studenti čtvrtých ročníků odjeli již v neděli odpoledne na odbornou praxi u Velitelství výcviku – Vojenské akademie Vyškov, kde stráví celý týden.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

6.9.2017 •Náměstkyně ministra obrany Alena Netolická dnes v konferenčním sále hotelu DAP v Praze předala osvědčení dalším 43 účastníkům odboje a odporu proti komunismu, z toho 12 in memoriam. Celkem tak ministerstvo ocenilo již téměř 1 400 účastníků třetího odboje.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

6.9.2017 •Ještě než výsadkáři ze 4. brigády rychlého nasazení a 4. brigády úkolového uskupení vyjedou na zahraniční certifikační cvičení Vital Sword 2017 do Německa, účastní se ještě týdenního štábního nácviku v Žatci. Jde o přípravu štábu a podřízených prvků. Cílem nácviku je vytvořit operační dokumentaci a sladit činnost na stupni brigáda, prapor a prvek.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

6.9.2017 •Za účasti hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka, náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefe Bečváře, náměstka ministra obrany Tomáše Kuchty, zástupců Výboru pro bezpečnost Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, místních samospráv, jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému, bezpečnostního a obranného průmyslu a dalších expertů se v úterý 5. září na výstavišti Flóra v Olomouci uskutečnilo další kolo projektu Road Show My a naše bezpečnost

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

5.9.2017 •Specialisté dělostřeleckého průzkumu - dělostřelečtí návodčí tzv. Forward Observer (FO) jsou trénováni k vedení průzkumu a navádění paleb pozemního dělostřelectva. Jejich primárním úkolem je zjišťování nepřátelských cílů na předním okraji vojsk nepřítele, a proto jsou přidělování k jednotlivým mechanizovaným a výsadkovým rotám bojových praporů. Trénují i na cvičení Ample Strike 2017.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

5.9.2017 •Tisíce diváků přišly o první zářijovém víkendu na královéhradecké letiště. Během 24. ročníku Czech International Air Fest 2017 (CIAF) se zde představilo přes sto letounů z devíti zemí. Součástí programu byla také prezentace Armády České republiky formou statických i dynamických ukázek. S technikou a výzbrojí nechyběli ani příslušníci vzdušných sil a Agentury vojenského zdravotnictví. Nad celou akcí převzal záštitu ministr obrany Martin Stropnický.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 26 z 1007
<20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31>