Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

8.9.2017 •Ve dnech 6. a 7. září se v hlavním městě Estonska, Tallinnu, uskutečnilo neformální zasedání ministrů obrany Evropské unie (EU). Českou republiku reprezentoval náměstek ministra obrany Jakub Landovský.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

8.9.2017 •Čtyři stovky vojáků a téměř sto kusů techniky se zapojilo do druhé poloviny cvičení Metro ve vojenském výcvikovém prostor Hradiště. Jedná se o největší komplexní polní výcvik 71. mechanizovaného praporu z Hranic v letošním roce. Cvičení pokračuje až do 15. září, kde vyvrcholí bojovými střelbami mechanizovaných družstev.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

8.9.2017 •Ve středu 6. září se v aule Univerzity obrany v Brně uskutečnilo slavnostní zahájení 33. kurzu generálního štábu a kurzů pro vyšší důstojníky v prezenční i kombinované formě studia. Tohoto vojenského ceremoniálu se zúčastnil zástupce náčelníka Generálního štábu – Inspektor AČR generálmajor Jaroslav Kocián a ředitel odboru vzdělávací politiky sekce státního tajemníka MO Vladimír Krška.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

8.9.2017 •Nad Českou republikou v těchto dnech vrcholí mezinárodní letecké cvičení Ample Strike 2017. Předsunutí návodčí s leteckými osádkami a veliteli pozemních jednotek zdokonalují své schopnosti v navedení na pozemní cíle, jež mohou později uplatnit při nasazení v bojových podmínkách.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

8.9.2017 •Zástupce náčelníka Generálního štábu ředitel Společného operačního centra MO generálmajor Jiří Verner navštívil společně s velitelem vzdušných sil generálmajorem Jaromírem Šebestou mezinárodní cvičení Ample Strike 2017. Pro generála Šebestu to byla zároveň první příležitost, kdy se mohl setkat a pozdravit se s vojáky Aktivní zálohy útvarů vzdušných sil.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

8.9.2017 •Čeští vojáci, kteří jsou nasazeni v zahraničních operacích na území Afghánistánu, Iráku a Mali, se mohou těšit na další tzv. „Care Packages“ neboli pečující balíčky. Zasílání anonymních balíčků vojákům se i v České republice rychle stalo tradicí.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

8.9.2017 •Ministerstvo obrany nabízí náhradní díly na automobilní techniku, maskovací sítě, palivové dříví, vyřazenou výpočetní techniky a další nepotřebný movitý majetek. Zájemci se mohou přihlásit ve výběrových řízeních, které budou vyhlášeny ve dnech 13., 19. a 20. září v Obchodním věstníku a na internetových stránkách www.onnm.army.cz.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

7.9.2017 •Přes dvě stovky absolventů se v sobotu 2. září sešlo u příležitosti 50. výročí otevření Vojenské střední odborné školy tankového a automobilového vojska pro potřeby Československé lidové armády v Nitře. Tato škola připravila možná tisíce špičkových techniků, specialistů tankového a automobilového vojska. Mnozí absolventi se v armádě uplatnili i v jiných funkcích, například velitelských, řídících a podobně.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

7.9.2017 •Moravská města Olomouc a Kroměříž se už potřiadvacáté staly dějištěm Mezinárodního festivalu vojenských hudeb. Vystoupení orchestrů z České republiky, Slovenska, Finska a Německa si před pár dny přišly poslechnout stovky návštěvníků. Velkým lákadlem bylo například exhibiční vystoupení zástupců motorizovaných jednotek Vojenské policie a Policie ČR. S exhibičním vystoupením Čestné stráže AČR vytvořili poutavou a různorodou show pro diváky všech věkových kategorií.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

7.9.2017 •Náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář pozval zaměstnavatele aktivních záloh na prezentační den cvičení Ample Strike, který se konal na 22. základně vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou. Zástupce firem Asociace na podporu aktivních záloh v minulém roce dokonce ocenil za podporu v rozvoji obranyschopnosti České republiky. Asociace je navíc organizátorem sportovní akce Army test, během které si sportovci ověřují svou fyzickou zdatnost.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 25 z 1006
<19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30>