Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

13.9.2017 •Do Spáleného Poříčí na Plzeňsku se v úterý 12. září vydali vojáci z několika útvarů a zařízení AČR, aby si spolu s dětmi a jejich pedagogy připomněli sedmnáct let spolupráce mezi Hnutím Na vlastních nohou – Stonožka a Armádou ČR.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

12.9.2017 •Náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Josef Bečvář ocenil plaketou zaměstnance Generálního štábu Petru Tyšlicovou, Radka Dubce a Vladimíra Mituru za obětavý přístup, svědomité jednání a vysoce profesionální výkon při záchraně lidského života.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

12.9.2017 •Štábní kapitán Václav Morávek je stále velkým vzorem a patronem pro všechny příslušníky aktivní zálohy. Činy a odkaz tohoto hrdiny druhoválečného odboje, který byl povýšen in memoriam do hodnosti brigádního generála, se pravidelně připomínají na mnoha pietních setkáních. Jedno takové se na jeho počest uskutečnilo v pondělí 11. září v rodném Kolíně.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

12.9.2017 •Zástupci velení Vojenských policií České republiky, Slovenska, Polska a Chorvatska, tedy zemí podílejících se na činnosti Mnohonárodního praporu vojenské policie (MNMPBAT), se před pár dny sešli v chorvatské Brijuni, aby vyhodnotili jeho činnost a dohodli se na dalším zintenzivnění spolupráce v nadcházejícím roce.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

12.9.2017 •V pondělí 11. září se v Domě armády Praha uskutečnilo přátelské večerní setkání, které organizovala Československá obec legionářská při příležitosti reciproční návštěvy zástupců města Buzuluku v České republice.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

12.9.2017 •Slavnostní nástup jednotek českých úkolových uskupení výcvikové mise Evropské unie v Mali se uskutečnil v Bamaku v úterý 5. září. Při této příležitosti převzali vojáci 10. úkolového uskupení za účasti honorárního konzula České republiky v Mali Tiécoura Kané a velitele mise v Mali brigádního generála Barta Laurenta operační úkol od svých předchůdců.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

11.9.2017 •V pondělí 11. září na Vodním cvičišti v Litoměřicích začalo čtrnáctidenní mezinárodní cvičení ELBE 2017. Společného výcviku ženijních jednotek se účastní na 250 vojáků Armády ČR, ženijního praporu Ozbrojených sil Slovenské republiky (OS SR) a příslušníků Texaské národní gardy.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

11.9.2017 •V pátek 8. září skončila hlavní výcviková část cvičení Ample Strike. Všechny zahraniční stroje postupně odletěly zpátky na své domovské základny a vrtulníky Mi-24/35 se z Libavé vrátily na náměšťské letiště. Přesuny osob, techniky a materiálu z operačních prostorů zpět do posádek pokračovaly až do soboty 9. září.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

9.9.2017 •V sobotu 9. září se v areálu pražského Výstaviště v Holešovicích konal třetí ročník prezentace vozidel, techniky a vybavení složek Integrovaného záchranného systému (IZS) včetně armády. Jeho zahájení se zúčastnil i ministr obrany Martin Stropnický.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

8.9.2017 •Vojáci 9. úkolového uskupení AČR se po půlročním působení v misi EUTM (European Training Mission Mali) z afrického Mali vrátili zpět do vlasti. V pátek v podvečer přistáli na kbelském letišti.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 24 z 1007
<18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29>