Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

1.12.2017 •Během uplynulých dvou týdnů se v posádce 25. protiletadlového raketového pluku uskutečnil další z řady speciálních zdravotnických výcviků CLS (Combat LifeSaver), ve kterém se vojáci učí, jak poskytnout prvotní neodkladnou pomoc v bojových podmínkách. Svou premiéru při vedení výuky si zde odbyli noví zdravotničtí záchranáři, kteří ke strakonickému útvaru nastoupili letos v červenci.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.12.2017 •V průběhu cvičného letu bitevníků L-159 ALCA došlo při přibližovacím manévru na dráhu čáslavského letiště k pádu jednoho z dvojice letounů. Místo dopadu se nacházelo v prostoru základny, pilot se katapultoval a trosky letounu hoří. Naštěstí nešlo o skutečnou situaci, ale o nácvik pohotovostních složek čáslavského letiště.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

30.11.2017 •Slavnostní předání se uskutečnilo před budovou Generálního štábu AČR v pražských Dejvicích a spolu s náčelníkem Generálního štábu AČR vozidla předávala také jeho poradkyně brigádní generálka Lenka Šmerdová. Pozvání přijali i rekrutační pracovníci Texaské a Nebraské národní gardy a žáci Základní školy Jana Ámose Komenského z Prahy 6.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

30.11.2017 •Váleční veteráni se ve středu 29. listopadu v pražském hotelu DAP slavnostně setkali s představiteli Ministerstva obrany ČR a Generálního štábu AČR. Akci pořádalo vedení Československé obce legionářské.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

29.11.2017 •Armádní logistika má od úterý 28. listopadu k dispozici kontejnerový zakladač Kalmar RT 240. Manipulační speciál je novým přírůstkem Centra zabezpečení zahraničních operací a mimořádných stavů Pardubice, byl pořízen z projektu Kalich a logistici ho získali od zástupců společnosti EHP s. r. o.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

29.11.2017 •Osmdesát pět příslušníků Aktivní zálohy odboru biologické ochrany Těchonín (OBO Těchonín) se zapojilo do pravidelného aktivačního cvičení. Tentokrát si tito specializovaní záložníci v praxi premiérově vyzkoušeli, jak náročný je příjem a komplexní péče o pacienty s vysoce nakažlivou nemocí typu ebola. O připravenosti jednotky se dnes v Těchoníně přesvědčil náčelník GŠ AČR armádní generál Josef Bečvář.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

29.11.2017 •Nejen výcvikovými úkoly se zabývají příslušníci 71. mechanizovaného praporu „Sibiřského“. Bezprostředně po návratu z vojenského výcvikového prostoru je čekala další výzva. Zdravotnický záchranář 1. mechanizované roty rotmistr Pavel Tlach zorganizoval průřezově celým útvarem vstup do Českého národního registru dárců kostní dřeně. Získal do něj devětadvacet vojáků.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

29.11.2017 •Neukáznění lyžaři a podcenění sportovních dovedností. To je černá můra všech záchranných složek v zimním období. Proto se každoročně před zahájením lyžařské sezóny uskutečňuje cvičení zaměřené na záchranu ze vzduchu pomocí vrtulníku. Letos toto cvičení připadlo na 27. listopad a zúčastnila se jej mimo posádek 243. vrtulníkové letky 24. základny dopravního letectva Praha-Kbely také Horská služba Šumava a Horská služba Krušné hory.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

29.11.2017 •Organizace Health Care Institute (HCI) dnes na svých webových stránkách zveřejnila výsledky celostátního projektu „Nemocnice ČR 2017“, který probíhal v průběhu celého roku. V soutěži byly hodnoceny také vojenské nemocnice v podřízenosti ministerstva obrany. Mezi prvními třemi oceněnými se umístily hned dvě vojenské nemocnice, a to na druhém místě Ústřední vojenská nemocnice - Vojenská fakultní nemocnice Praha a na třetím místě Vojenská nemocnice Olomouc.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

28.11.2017 •V úterý 28. listopadu se v Praze na Ministerstvu obrany konalo Velitelské shromáždění náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefa Bečváře k objasnění priorit a hlavních úkolů AČR v roce 2018.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 24 z 1028
<18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29>