Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

21.9.2017 •Ústřední vojenská nemocnice – Vojenská nemocnice Praha před pěti lety získala statut fakultní nemocnice. Jak se to promítlo na jejím rozvoji, na dnešní konferenci „5 let vojenské fakultní nemocnice“ hodnotili ministr obrany Martin Stropnický, ředitel nemocnice Miroslav Zavoral, prorektor Univerzity Karlovy Jan Konvalinka, děkan 1. lékařské fakulty Aleksi Šedo a ředitel Agentury vojenského zdravotnictví brigádní generál Zoltán Bubeník.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

21.9.2017 •Ve čtvrtek 21. září se v prostorách auly vyškovských kasáren uskutečnilo slavnostní vyřazení úspěšných absolventů kurzu základní přípravy. Tentokrát se jednalo o budoucí studenty Univerzity obrany, Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, ale i bývalé studenty Vojenské střední školy Moravská Třebová, kteří nastoupí k útvarům a zařízením AČR.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

21.9.2017 •Dvoudenní seminář zaměřený na velitele pozemních sil a dalších vybraných organizačních celků se tento týden konal v Domě armády Praha. Účastníci diskutovali řadu témat, zejména však právo ozbrojeného konfliktu, pravidla nasazení v zahraničních operacích nebo ochranu civilního obyvatelstva ve válečných konfliktech.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

21.9.2017 •V úterý 19. září přibližně v 8.45 hodin došlo podle dostupných informací k výbuchu ve veřejně nepřístupných sklepních prostorách v administrativní budově Jugo ve Vyškově, které využívala Vojenská policie. V současné době probíhají úkony trestního řízení za dozoru příslušného krajského státního zástupce a k případu až do odvolání nebudeme poskytovat žádné podrobnější informace.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

21.9.2017 •Ve středu 20. září navštívil náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Josef Bečvář rozvinutá velitelská stanoviště úkolového uskupení jednotek speciálních sil na Hamrech a v Prostějově, aby se přímo v centru dění seznámil s dosavadním průběhem a cíli cvičení Dark Shadow 2017.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

20.9.2017 •Vojáci z Agentury vojenského zdravotnictví společně s pracovníky odboru komunikace Ministerstva obrany navštívili v úterý 19. září Základní školu Strž ve Dvoře Králové nad Labem a o den později také Základní školu ve Slatině nad Zdobnicí. Cílem byla prezentace projektu Příprava občanů k obraně státu (POKOS) na základních školách Královéhradeckého kraje.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

20.9.2017 •Příslušníci 13. kontingentu Armády České republiky si v Kosovu připomněli patnácté výročí úmrtí dvou českých vojáků - štábního rotmistra Luďka Severy a nadrotmistra Vlastislava Hendricha.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

20.9.2017 •Vojáci z letecké základny v pražských Kbelích se v rámci programu Příprava občanů k obraně státu (POKOS) podíleli na organizaci akce Motolská pouť. Pro hospitalizované dětské pacienty připravili mnoho atraktivních ukázek.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

20.9.2017 •Posádkové velitelství Praha uspořádalo pro třiadvacet vojáků premiérový kurz protokolárních aktů za účasti vrchních a vedoucích praporčíků, zástupců velitelů čet i dalších příslušníků, kteří se podílejí na výcviku vojáků v pořadové přípravě nebo spoluorganizují protokolární akty v jednotlivých posádkách.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

19.9.2017 •S orchidejí a lahví slivovice v úterý hodinu po poledni přišel ministr obrany Martin Stropnický gratulovat české oštěpařské legendě Daně Zátopkové, manželce neméně známého československého atleta, vytrvalostního běžce a olympijského vítěze Emila Zátopka. Slavná atletka právě dnes oslavila 95. narozeniny a stále se těší dobrému zdraví.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 2 z 988
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>