Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

25.5.2017 •Ve čtvrtek skončila čtyřdenní návštěva Tomáše Kuchty, náměstka ministra obrany pro řízení sekce průmyslové spolupráce a řízení organizací, v západoafrických zemích Burkina Faso a Nigeru. Cesta byla vyvrcholením několikaleté snahy rozvinout obrannou, vojenskou a obranně-průmyslovou spolupráci s těmito zeměmi.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.5.2017 •Devět příslušníků vojenské zdravotnické služby, kteří dosáhli významných úspěchů v České republice a v zahraničí, ocenil ředitel Agentury vojenského zdravotnictví brigádní generál Zoltán Bubeník. Stalo se tak včera v Agentuře vojenského zdravotnictví AČR v Hradci Králové.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.5.2017 •První zástupce náčelníka Generálního štábu generálporučík Jiří Baloun včera zavítal na Velitelství výcviku – Vojenské akademie (VeV-VA) do Vyškova. V Centru simulačních a trenažérových technologií si vyzkoušel ovládat Pandur.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

24.5.2017 •Ve vojenském újezdu Hradiště v Doupovských horách se až do pátku koná jedenáctidenní cvičení 41. mechanizovaného praporu ze Žatce. Jde o komplexní polní výcvik, jehož cílem je prověřit dovednosti jednotlivých rot praporu a rozvoj spolupráce jednotek při vedení bojové činnosti. Součástí cvičení je i velitelská příprava velitele brigády. Ostatní příslušníci štábu brigády či vojáci z ostatních praporů se výcviku účastní například v rolích rozhodčích.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

23.5.2017 •Generálporučík Jiří Baloun, první zástupce náčelníka Generálního štábu, dnes v Brně na Univerzitě obrany předal dekret o udělení přídomku generála Rudolfa Medka 32. kurzu Generálního štábu, jehož garantem je Centrum bezpečnostních a vojenskostrategických studií. Dekret za účastníky převzala historicky první generálka Armády ČR Lenka Šmerdová.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

23.5.2017 •Na konci dubna se uskutečnila finanční sbírka zaměstnanců Ministerstva obrany (MO), Armády České republiky, státních podniků a příspěvkových organizací MO nazvaná Společně proti Crohnovi. Celkem se podařilo vybrat úctyhodných 277 568 korun.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

23.5.2017 •V pondělí se náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Josef Bečvář setkal s ředitelem Vojenských lázeňských a rekreačních zařízení (VLRZ) Václavem Studeným. Hovořili o lázeňské, ozdravné a rekreační péči poskytované vojákům a jejich rodinným příslušníkům a o možnostech dalšího zkvalitňování služeb.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

22.5.2017 •Anketu Král bílé stopy 2017 vyhrála a korunu pro nejlepšího lyžaře či snowboardistu sezony si nasadila Ester Ledecká z Dukly Liberec. Vyhlášení ankety se po předešlých ročnících v paláci Žofín přestěhovalo do alternativnějších divadelních prostor Jatka 78. Samotný večer pak byl v režii domácího divadelního souboru Cirk La Putyka a moderátora Petra Svěceného.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

22.5.2017 •Lurdy, jedno z nejznámějších poutních míst, které se nachází v podhůří francouzských Pyrenejí, o víkendu zaplnili vojáci, váleční veteráni, studenti vojenských škol a jejich rodiny. Účastníci ze čtyřiceti zemí světa se setkali u příležitosti 59. mezinárodní vojenské poutě. Českou republiku reprezentoval generálmajor Petr Mikulenka, který byl zároveň vedoucím české delegace.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

22.5.2017 •Házenkáři Dukly Praha v sobotu 20. května ve čtvrtém finálovém utkání porazili na palubovce v Edenu obhájce titulu z Plzně 27:26 a v sérii vyhráli 3:1 na zápasy.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 2 z 957
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>