Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

6.10.2017 •Události, které se odehrávaly před 73 lety v Dukelském průsmyku a v jeho okolí si v pátek 6. října spolu se stovkami účastníků pietních shromáždění na Dukle a ve slovenském Svidníku připomněla delegace Ministerstva obrany ČR, kterou vedla náměstkyně pro řízení sekce právní MO Alena Netolická.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

6.10.2017 •Mají po úspěšné sezoně a příprava na další ještě nezačala. To je pravý čas, aby slavní dukláci splnili závazky vůči armádě. K již pravidelnému každoročnímu vojenskému výcviku tentokrát patřilo i seznámení s dvoumotorovým bitevním vrtulníkem Mi-35/24 V ze základny v Náměšti nad Oslavou.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

6.10.2017 •V pátek 6. října vyvrcholil komplexní štábní nácvik Dukla Spirit 2017 v posádkách 7. mechanizované brigády „Dukelské“. Cvičení, kterého se zúčastnilo 600 vojáků, podpořilo i brněnské Centrum simulačních a trenažérových technologií.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

6.10.2017 •Univerzita obrany vyhrála sedmnáctý ročník armádního víceboje Summer Survival, který se tento týden konal ve Vyškově. V soutěži s mezinárodní účastí na vojáky čekala řada náročných úkolů a nelehkých překážek. Druhé místo s odstupem pouhého jednoho bodu získalo mužstvo 24. základny dopravního letectva Praha - Kbely a třetí pozice patřila 43. výsadkovému praporu "A" Chrudim.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

6.10.2017 •Pardubice – Bagram - Kábul – Pardubice. Tuto trasu absolvoval tento týden nákladní letoun An-124, známý jako Ruslan, který letěl za českými jednotkami působícími na základnách v Bagramu a Kábulu v Afghánistánu. Vezl jim rezervní munici a zbraně, naopak nakládal vozidlo Humvee.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

6.10.2017 •Armádní generál Ludvík Svoboda je od čtvrtka 5. října členem Klubu generálů ČR. Za svého člena in memoriam ho přijali v rámci setkání, které se uskutečnilo v Domě armády Praha a mělo připomenout výročí Karpatsko-Dukelské operace. Na tento bod jednání přijal s dalšími hosty pozvání náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Josef Bečvář.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

5.10.2017 •Náčelník Generálního štábu armádní generál Josef Bečvář se před několika dny sešel se svým protějškem, náčelníkem Ozbrojených sil Rakouska, generálem Othmarem Commendy. Téma pravidelného příhraničního setkání v rakouském Freistadtu se zaměřilo na vzájemnou spolupráci a především výcvikové aktivity.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

5.10.2017 •Na čtvrtek 5. října připravila Československá obec legionářská ve spolupráci s Ministerstvem obrany ČR slavnostní shromáždění k 74. výročí bojů na Středním východě a 73. výročí bojů u Dunkerque a na Dukle.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

5.10.2017 •Skifař Ondřej Synek se stal popáté mistrem světa. Nejlepší český veslař získal zlatou medaili na šampionátu v americké Sarasotě. Díky pátému titulu se rodák z Brandýsa nad Labem zařadil do elitní společnosti pětinásobných mistrů světa, ve které i jeho letitý soupeř Mahe Drysdale a skifařská legenda 70. a 80. let Petr-Michael Kolbe.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

5.10.2017 •Historicky první Průmyslový den České republiky se dnes, tedy ve čtvrtek 5. října, uskutečnil v lucemburském Capellenu. Akci, kterou zahájil stálý představitel ČR při NATO Jiří Šedivý, pořádalo Ministerstvo obrany ČR a Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ve spolupráci s NATO Support and Procurement Agency.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 17 z 1006
<11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22>