Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

24.1.2018 •Sedmnáct příslušníků Armády České republiky, kteří od prosince 2016 do června 2017 tvořili polní chirurgický tým v Iráku, dostalo v úterý 23. ledna z rukou amerického velvyslance v Praze Stephena B. Kinga medaile za svou službu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

24.1.2018 •Zástupci ODS na zasedání Poslanecké sněmovny představili návrh zákona, který by Ministerstvu obrany ČR uložil, aby se jeho rozpočet každoročně zvyšoval o 0,2 % HDP až do dosažení hranice 2 %. Ministryně obrany Karla Šlechtová by takový závazek uvítala, ale zároveň připomněla, že není vhodná doba na jeho uzákonění.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

24.1.2018 •V úterý 23. ledna dopoledne se na afghánské základně HKIA (Hamid Karzai International Airport) uskutečnil kurz preventivních požárních hlídek nazvaný Fire Warden Training. Jak název napovídá, určen byl pro vojáky, kteří jsou vyčleněni do požárních hlídek. Ty slouží k prvotní likvidaci požáru a záchraně osob až do převzetí zásahu profesionálními hasiči.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

24.1.2018 •V týdnu od 15. do 19. ledna absolvovali na Šumavě instruktorský kurz zimního přežití příslušníci 14. pluku logistické podpory Pardubice a 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany Liberec. Celkem devět účastníků kurzu si v drsných podmínkách šumavských hor během týdenního výcviku vyzkoušelo pobyt a přesuny v extrémním zimním počasí. Zažili silné sněžení, vítr o síle vichřice a mráz. Mnozí z nich si sáhli na dno sil.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

22.1.2018 •V pondělí 22. ledna zavítala ministryně obrany Karla Šlechtová v doprovodu státního tajemníka v Ministerstvu obrany Petra Vančury do Moravské Třebové. Právě zde sídlí Vojenská střední škola a Vyšší odborná škola Ministerstva obrany.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

22.1.2018 •Pro někoho možná překvapení, ale Olga Roučková přezdívaná Ollie na Rallye Dakar potvrdila, jaká je bojovnice. Jezdkyně na čtyřkolovém motocyklu dorazila v pořádku do sobotního cíle jubilejního 40. ročníku nejnáročnějšího motoristického maratonu v argentinské Córdobě. Kromě soupeřů se musela prát i s neskonale náročným terénem, rozmary počasí a nepřízní osudu. I tak svůj stroj Yamaha dovezla na 26. místě v kategorii quad a na třetí příčce podkategorie Woman bike.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

22.1.2018 •Piloti z 22. základny vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou prošli pravidelným výcvikem ve vojenském újezdu v Boleticích na Českokrumlovsku.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

19.1.2018 •Odbor komunikace Ministerstva obrany navštívil tento týden společně s vojáky 4. brigády rychlého nasazení ze Žatce základní školy ve Žluticích a v Nejdku na Karlovarsku. S sebou přivezli projekt POKOS, tedy přípravu občanů k obraně státu. Akci podpořilo Krajské vojenské velitelství Karlovy Vary.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

19.1.2018 •Zhruba třicet věřících si ve čtvrtek 18. ledna ve vojenském kostele sv. Jana Nepomuckého v Praze připomnělo tragédii, k níž došlo 19. ledna 2006. Tehdy při přistávacím manévru ještě nad Maďarskem, pouhých dvacet kilometrů od cílového slovenského letiště, došlo k pádu vojenského letadla. Zahynulo v něm 41 slovenských vojáků a jeden pracovník ministerstva obrany, kteří se vraceli z mise KFOR v Kosovu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

19.1.2018 •Od pondělí 8. do pátku 19. ledna se u 74. lehkého motorizovaného praporu Bučovice uskutečnil pravidelný výcvik nováčků nazvaný CRUCIBLE 1/18. Výcvik měl několik cílů, například seznámit nové příslušníky s velením, s prostory praporu, sladit základní dovednosti, vědomosti a schopnosti napříč vševojskovou a odbornou přípravou.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 14 z 1028
<8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19>