Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

29.1.2018 •Druhého kola volby prezidenta České republiky se zúčastnili také vojáci nasazení v zahraniční operaci na letecké základně Bagrám v Afghánistánu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

27.1.2018 •V souladu se schváleným mandátem vyslala Česká republika v sobotu 27. ledna 2018 do Iráku výcvikovou jednotku chemického vojska (VJChV-I). Na kbelském letišti se s vojáky rozloučila ministryně obrany ČR Karla Šlechtová a zástupce náčelníka Generálního štábu - ředitel Společného operačního centra MO generálmajor Jiří Verner.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

26.1.2018 •Ve čtvrtek 25. ledna bylo v Klubu Univerzity obrany v Brně slavnostně vyřazeno 25 absolventů resortního kariérového Kurzu pro vyšší důstojníky. Kurz, garantovaný Centrem bezpečnostních a vojenskostrategických studií Univerzity obrany a zaměřený na bezpečnostní a obrannou politiku, obranné plánování, vojenské umění a leadership, se uskutečnil v prezenční formě studia, trval pět měsíců a všichni účastníci jej absolvovali s vyznamenáním.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

26.1.2018 •Kasárna v Hranicích patří k pěti akreditovaným výukovým centrům kurzů CLS (Combat Life Saver) v Armádě České republiky. Jde o místa, kde se vojáci učí zachraňovat své kolegy přímo na bitevním poli podle metodiky TCCC (Tactical Combat Casualty Care). Tentokrát zde desetidenní kurz absolvovala řada příslušníků 601. skupiny speciálních sil.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

26.1.2018 •Školení pedagogů základních a středních škol Moravskoslezského kraje, pořádání vědomostně branných soutěží a prezentace Armády České republiky na jednotlivých školách. To vše zahrnuje projekt Ministerstva obrany ČR příprava občanů k obraně státu (POKOS), který v Moravskoslezském kraji koordinuje Krajské vojenské velitelství Ostrava. V letošním roce vojáci navštíví 15 základních a středních škol.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

26.1.2018 •Vojenský újezd Hradiště, který je známý spíše pod názvem Doupov, má hned několik nej. Především je svými 286 km2 největším výcvikovým prostorem v České republice. Na jeho teritoriu se nachází i největší součinnostní střelnice Žďár, kde může najednou cvičit několik pozemních jednotek v koordinaci se vzdušnými silami. Letos se zde bude opět konat cvičení aktivní zálohy Hradba 2018 a aktuálně se tu na odjezd do mise v Mali připravují vojáci z Jinců.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.1.2018 •Poslanecká sněmovna dnes projednala účast ozbrojených sil České republiky na 142 vojenských cvičeních mimo území České republiky a účast ozbrojených sil jiných států na 69 vojenských cvičeních na území České republiky v roce 2018.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.1.2018 •Ukázka bojového umění MUSADO, vojenská technika, první pomoc, ale také přednáška o zahraničních misích. Nejen to čekalo tento týden na studenty Střední školy gastronomie a služeb v Liberci a na žáky základní školy v České Lípě, kam zavítali zástupci odboru komunikace Ministerstva obrany a vojáci 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany v rámci projektu Příprava občanů k obraně státu (POKOS).

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.1.2018 •Na dvoudenní pracovní návštěvu do Prahy přijel ve středu 24. ledna velitel Pozemních sil Spolkové republiky Německo generálporučík Jörg Vollmer se svým doprovodem. Na programu měl například setkání s velitelem Pozemních sil Armády České republiky generálmajorem Štefanem Kaletou, se kterým jednal o spolupráci pozemních sil obou armád a o vzájemném využití schopností svých druhů vojsk při společných cvičeních.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

24.1.2018 •Tisíce letošních i budoucích maturantů míří v těchto dnech na pražské výstaviště v Letňanech, kde až do čtvrtka 25. ledna probíhá 11. ročník Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Praha 2018. Svou expozici v rámci veletrhu vybudovala již tradičně i Univerzita obrany v Brně.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 13 z 1028
<7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18>