Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

25.10.2017 •Brigádní generál Ivo Střecha má za sebou první rok ve funkci zástupce velitele pozemních sil. Letos v květnu byl navíc povýšen do první generálské hodnosti. V následujícím rozhovoru jsme hovořili nejen o současnosti pozemních sil, ale především o jejich budoucnosti.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

24.10.2017 •Ministr Martin Stropnický dnes ocenil 32 občanských zaměstnanců napříč resortem. Za vynikající pracovní výsledky a iniciativu při plnění úkolů všem poděkoval, ocenil, že lidé tohoto formátu pracují pro resort obrany a na závěr jim udělil děkovné listy.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

24.10.2017 •Minulý týden proběhla několika českými médii zpráva o tom, že příslušníci Čestné stráže AČR úspěšně zachránili život mladému hokejistovi. Během zápasu mezi Kralupami nad Vltavou a Božeticemi poskytli svobodníci Robin Student a Jan Háva první pomoc krvácejícímu soupeři, a tak prokázali, že disponují dobrými znalostmi a dovednostmi o poskytnutí první pomoci.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

24.10.2017 •Vrtulník Mi-8 z 24. základny dopravního letectva v Kbelích s registrační značkou 0001 ukončil po desítkách let svoji činnost. Tento legendární stroj, který za dobu svého působení prošel řadou úprav od místa vzdušného velení po pasažérskou verzi, nahradí další vrtulník Mi-8. Ten právě prodělal velký servis ve státním podniku LOM Praha.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

24.10.2017 •Vojenské zpravodajství dnes zveřejnilo výroční zprávu o své činnosti za rok 2016. Výroční zpráva obsahuje veškeré informace o činnosti a výsledcích, které může s ohledem na legislativu o ochraně utajovaných informací poskytnout veřejnosti. Výroční zpráva je volně přístupná na internetových stránkách služby.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

24.10.2017 •V úterý 24. října se sešli zaměstnanci Finanční správy AČR, aby za přítomnosti náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefa Bečváře oslavili významné jubileum.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

24.10.2017 •Další Den otevřených dveří pro zájemce o vstup do aktivní zálohy Odboru biologické ochrany Těchonín Vojenského zdravotního ústavu Agentury vojenského zdravotnictví se uskutečnil 21. října. Tuto příležitost využilo přes třicet zájemců včetně nových příslušníků aktivní zálohy. Ti přijeli diskutovat a předávat poznatky, které zatím načerpali jen na výcviku specialistů u Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

24.10.2017 •Ani čeští vojáci, kteří slouží v zahraničních operacích, nepřišli o možnost zúčastnit se voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Pro příslušníky Armády České republiky platí ve vztahu k uplatnění volebního práva stejná pravidla jako v případě ostatních českých občanů, kteří se v době voleb nacházejí v zahraničí.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

23.10.2017 •Náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Josef Bečvář v minulém týdnu navštívil Indii, kde jednal s nejvyššími představiteli tamních pozemních sil, vzdušných sil a námořních sil. Zavítal také na vojenskou školu National Defence College a seznámil se s výcvikem 50. para brigády.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

20.10.2017 •Pardubice mají za sebou dosud největší cvičení složek Integrovaného záchranného systému. Do simulované protiteroristické akce Agens 2017, která trvala od středy 18. října do pátku 20. října, se zapojilo zhruba tisíc účastníků. Do rolí figurantů a evakuovaných se vžilo osm set osob, většinou studenti, jejich bezpečnost chránily dvě stovky policistů, strážníků, zdravotníků, hasičů a také dvacítka příslušníků místní Aktivní zálohy (AZ).

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 13 z 1007
<7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18>