Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

7.5.2018 •V pondělí 7. května se státní tajemník Ministerstva obrany ČR Petr Vančura spolu s dalšími představiteli státu, institucí a organizací zúčastnil na Olšanských hřbitovech v Praze pietní vzpomínky, která se konala u příležitosti 73. výročí od ukončení poslední světové války.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

7.5.2018 •Na základně na Mezinárodním letišti Hámida Karzaje v Kábulu se 4. května v dopoledních hodinách uskutečnil slavnostní nástup 16. úkolového uskupení AČR. Zástupce velitele základny americký plukovník William E. Courtemanche na něm předal českým vojákům Medaili NATO Non-Article 5 za službu v misi Resolute Support. Příslušníci dále od zástupkyně velvyslance České republiky v Afghánistánu Nory Jurkovičové převzali pamětní medaili 16. úkolového uskupení.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

6.5.2018 •Uctění památky pilotů RAF a oslava výročí osvobození Plzně u památníku Díky, Ameriko!. Tak vypadal nedělní program ministryně obrany Karly Šlechtové za účasti zástupce náčelníka GŠ - inspektora AČR generálmajora Jaroslava Kociána, premiéra Andreje Babiše, zástupců veteránů a dalších významných hostů.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

6.5.2018 •V neděli 6. května se Daniel Koštoval, náměstek ministryně obrany pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic, a brigádní generál František Ridzák, ředitel Agentury komunikačních a informačních systémů (AKIS), zúčastnili pietního aktu k uctění památky obětí války spojeneckých armád na hřbitově v pražských Ďáblicích.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

5.5.2018 •V pátek 4. května se uskutečnilo vzpomínkové shromáždění a pietní akt k 99. výročí úmrtí generála Milana Rastislava Štefánika, jednoho ze zakladatelů samostatného československého státu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

5.5.2018 •Před Staroměstskou radnicí před vchodem do Křížové kaple a u Českého rozhlasu se dnes sešli představitelé státu, váleční veteráni, pamětníci, veřejnost a zástupci společenských organizací, aby vzdali úctu pražským povstalcům, kteří položili životy v bojích za naši vlast.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

5.5.2018 •V sobotu 5. května se ministryně Karla Šlechtová zúčastnila v bulharské Sofii neformálního zasedání ministrů obrany EU. Tématy byly společné unijní projekty v rámci Evropské obranné agentury (EDA) a Stálé strukturované spolupráce (PESCO) a obranná spolupráce s NATO a OSN.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

4.5.2018 •V pátek 4. května se v hlavním sále Ministerstva obrany konalo slavnostní setkání představitelů resortu obrany a Generálního štábu s účastníky a pamětníky Květnového povstání českého lidu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

4.5.2018 •Při příležitosti oslav Dne vítězství se v pátek 4. května uskutečnilo ve Slavnostní síni Národního památníku v Praze na Vítkově slavnostní jmenování vojáků do hodnosti plukovníka. Náčelník Generálního štábu Armády ČR generálporučík Aleš Opata udělil také čestné odznaky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

4.5.2018 •Ve středu 2. května přijal náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie Ministerstva obrany Jakub Landovský delegaci z Washingtonu vedenou prezidentem asociace American Friends of the Czech Republic (Američtí přátelé České republiky) Thomasem A. Dinem.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 12 z 1052
<6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17>