Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

17.11.2017 •Historické události, které se uskutečnily 17. listopadu 1939 a následně i v roce 1989, si dnes na řadě míst připomínala nejen veřejnost, ale také nejvyšší představitelé státu a armády. Ministr obrany Martin Stropnický zapálil svíci na Národní třídě u pamětní desky. Jeho náměstek Pavel Beran a brigádní generálka Lenka Šmerdová poté resort obrany reprezentovali na pietních aktech u Hlávkovy koleje a v Kasárnách 17. listopadu v Praze – Ruzyni.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

16.11.2017 •V pořadí již 17. konference Společnosti vojenských lékařů, farmaceutů a veterinářů České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně, se konala tuto středu v Hradci Králové. Odborný program se zaměřil zejména na současnost a budoucnost vojenské zdravotnické služby, problematiku prevence, diagnostiky a léčby ve zdravotnických zařízeních AČR. Kromě toho zde byly prezentovány aktuální poznatky vojenského lékařského výzkumu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

16.11.2017 •Ve středu 15. listopadu armáda přepravila specializovaný lékařský ECMO tým i s unikátním vybavením za ohroženým dítětem do slovenské Bratislavy. Při této příležitosti s osmičlenným ECMO týmem Všeobecné fakultní nemocnice v Praze poprvé startoval transportní letoun CASA C-295M. Z kbelské ranveje odletěl dvacet minut po sedmnácté hodině. S novorozencem na palubě letadlo přistálo zpět ve Kbelích ve 23 hodin.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

16.11.2017 •V kanadském Vancouveru ve středu 15. listopadu zasedali ministři obrany OSN (Organizace spojených národů). Českou stranu reprezentoval náměstek ministra Jakub Landovský. Tématy letošního zasedání byly tzv. smart příspěvky do misí OSN.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

15.11.2017 •O rozvoji česko-německé vojenské spolupráce jednali v Praze ve dnech 14. - 15. listopadu náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Josef Bečvář a generální inspektor Bundeswehru generál Volker Wieker.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

15.11.2017 •Ve věku 39 let v pátek náhle zemřel český veterán nadrotmistr Jaroslav Mevald zraněný v roce 2014 v Afghánistánu. Za hrdinství, které tehdy prokázal v boji navzdory těžkému zranění, dostal před třemi lety medaili od prezidenta Miloše Zemana. Poslední rozloučení s vojenskými poctami bude ve středu 22. listopadu od 14 hodin v kostele v Albrechticích v Jizerských horách.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

14.11.2017 •Podpisem Memoranda o spolupráci byla v úterý 14. listopadu stvrzena dosavadní úzká vzájemně prospěšná činnost mezi dalšími třemi spolky, jejichž předsedy pozval k podpisu ředitel odboru pro válečné veterány MO plukovník gšt. Eduard Stehlík.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

14.11.2017 •Vedoucí národního zastoupení AČR při operačním Velitelství společných sil NATO v Brunssumu podplukovník Petr Voborný, příslušník národního zastoupení major Zbyněk Jakubíček a česká zástupkyně Centra pro koordinaci dopravy v Evropě se sídlem v Eindhovenu kapitánka Alena Plodíková navštívili dne 10. listopadu při příležitosti Dne válečných veteránů městský hřbitov v Eindhovenu. Důvodem bylo uctění památky zesnulých československých letců, kteří za 2. světové války zahynuli na území Nizozemského království.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

13.11.2017 •Velitel vzdušných sil Armády České republiky generálmajor Jaromír Šebesta a britský přidělenec obrany plukovník Michael Longstaff byli v pondělí 13. listopadu čestnými hosty na pražském Klárově, kde se účastnili odhalení pamětní desky se jmény československých letců na památníku Okřídleného lva.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

13.11.2017 •Martin Stropnický se dnes v Bruselu zúčastnil společného zasedání ministrů obrany a zahraničí zemí EU. Dopoledne jednal s kolegy z V4 o vzájemné spolupráci a poté s Lubomírem Zaorálkem za ČR podepsali přistoupení k programu trvalé strukturované spolupráce (PESCO).

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 12 z 1013
<6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17>