Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

23.11.2016 •Ředitel Vojenského technického ústavu, s. p. Jiří Protiva se v uplynulých dnech setkal s veliteli Vzdušných sil a Pozemních sil Armády ČR generálmajorem Jaromírem Šebestou a generálmajorem Štefanem Kaletou. „VTÚ by měl přesně znát, co vzdušné a pozemní síly po technické stránce potřebují, a naopak na jejich velitelstvích musí být zřejmé, jak jim může státní podnik Ministerstva obrany prostřednictvím udržovaných schopností pomoct jejich vize realizovat,“ říká Jiří Protiva.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

22.11.2016 •Hradní stráž je specifickým útvarem Ozbrojených sil České republiky přímo podřízený náčelníkovi Vojenské kanceláře prezidenta republiky. V úterý 22. listopadu navštívil její příslušníky náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Josef Bečvář, aby se seznámil se zvláštnostmi služby vojáků u této jednotky a vstupními podmínkami, které musí každý uchazeč před nástupem k útvaru splňovat.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

22.11.2016 •V úterý 22. listopadu předala náměstkyně pro řízení sekce právní Ministerstva obrany Alena Netolická osvědčení o účasti ve 3. odboji.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

21.11.2016 •Minulý týden se v Olomouci uskutečnila konference s názvem Zpravodajské zabezpečení Armády České republiky 2016. Setkání umožnilo výměnu názorů představitelů velení armády, příslušníků operačně-taktických velitelství, velitelství svazků, útvarů a jednotek, pracovníků vědecko-výzkumných pracovišť, škol a zástupců obranného průmyslu k problematice zpravodajského zabezpečení armády.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

18.11.2016 •Odbor pro válečné veterány MO na základě mého pokynu zpracoval zprávu o spolupráci Ministerstva obrany s Českým svazem bojovníků za svobodu (dále jen ČSBS). Z materiálu vyplývá, že tato spolupráce spočívá zejména v organizační a personální podpoře akcí organizovaných ČSBS.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

18.11.2016 •Komise složená ze zástupců Ministerstva obrany a příslušníků Armády České republiky vybrala ve středu 16. listopadu deset nejlepších literárních prací v soutěži „Najdi svého veterána“.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

17.11.2016 •Nejvyšší představitelé státu a armády si připomněli 77. výročí uzavření vysokých škol nacisty, vzpomínalo se i na začátek pádu komunistické totality před 27 lety. Ministr obrany Martin Stropnický nejprve položil kytici u pamětní desky k 17. listopadu 1989 na Národní třídě, poté se zúčastnil piety u Hlávkovy koleje.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

16.11.2016 •Na Pražském hradě přijal ve středu 16. listopadu prezident republiky Miloš Zeman velitele pěších rot aktivní zálohy působících při krajských vojenských velitelstvích a sedm velitelů z bojových jednotek.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

16.11.2016 •V úterý 15. listopadu se na Újezdním úřadu Vojenského újezdu Březina uskutečnilo pracovní setkání zástupců Armády České republiky se starosty okolních obcí. Cílem jednání bylo vysvětlit vzájemné postoje a požadavky spojené s fungováním vojenského újezdu a projednat dosavadní zkušenosti s dopady novelizace zákona č. 222/1999 Sb., o zajišťování obrany ČR, a to zejména v kontextu podmínek a možností vstupu občanů na území užívané ozbrojenými silami.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

16.11.2016 •Student čtvrtého ročníku ženijní specializace na brněnské Univerzitě obrany rotný Tomáš Martinka jako člen českého reprezentačního týmu do 23 let získal dvě dílčí a celkovou zlatou medaili na mistrovství světa v raftingu, které se uskutečnilo na začátku listopadu na umělém slalomovém kanále ve městě Al Ain ve Spojených arabských emirátech. Vítězství v disciplínách head to head a slalom a dvě bronzová umístění ve sprintu a sjezdu se nakonec přetavila v nejcennější kov v celkovém hodnocení šampionátu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 12 z 925
<6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17>