Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

13.2.2017 •Nový A report přináší rozhovor s náčelníkem Generálního štábu AČR. Armádní generál Josef Bečvář mimo jiné upozorňuje, že při modernizaci naší armády nejsme na dostizích a že všechny projekty se musí poctivě odpracovat. Jedna z hlavních reportáží je věnovaná extrémnímu armádnímu závodu Winter Survival 2017 v Jeseníkách. Vrchní praporčík AČR štábní praporčík Petr Seifert se v rubrice Úhel pohledu zamýšlí nad kvalitou služebních hodnocení.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

13.2.2017 •Minulou středu se ve Vídni uskutečnilo setkání ministrů obrany zemí Středoevropské obranné spolupráce (CEDC). Českou republiku zastupoval náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie MO Jakub Landovský. K hlavním bodům jednání patřily otázky související s migrační krizí a možnosti jejího řešení.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

13.2.2017 •Začátkem února se historicky poprvé začali výsadkáři ze 4. brigády rychlého nasazení přeškolovat na nové typy výsadkových vaků (NSV-12). Přeškolování bude probíhat po celý letošní rok, na vojáky čekají různé typy letounů a nemine je ani výsadek v noci.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

10.2.2017 •Ve čtvrtek 9. února navštívila chrudimské výsadkáře velvyslankyně Spojeného království Velké Británie Jan Thompsonová. Seznámila se s činností české jednotky, která v zahraničních misích již několikrát působila společně s britskými vojáky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

10.2.2017 •Ve čtvrtek 9. února převzal velení 311. letecké expediční a poradní letky na základně HKIA v Kábulu další český velitel, major Jiří Chrobák. Navazuje tak na tradici českého řízení společných výcvikových aktivit pěti národů.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

10.2.2017 •Srubový tábor Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově se stal hlavním dějištěm certifikačního cvičení vojáků 9. úkolového uskupení před nasazením v Africe. Scénář s řadou incidentů, demonstrací a vypjatých chvil znamenal pro vojáky náročnou přípravu na skutečné situace, které je mohou v misi EUTM v Mali potkat.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

9.2.2017 •Prezidentka Litvy Dalia Grybauskaitė přivítala na slavnostním nástupu představitele zahraničních armád zemí NATO. Zúčastnili se ho také příslušníci výcvikové aktivity Training Bridge 2017 ze 74. lehkého motorizovaného praporu Bučovice.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

7.2.2017 •Příslušníci 18. polního chirurgického týmu (PCHT) pravidelně cvičí s vojáky, kteří absolvovali kurz poskytování první pomoci v boji (Combat Life Savers - CLS). Během výcviku si tak vojáci 14. Úkolového uskupení opakují a rozšiřují zdravotnické znalosti a dovednosti ve své odbornosti.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

7.2.2017 •Od dnešního dne, úterý 7. února, se v rámci Integrovaného záchranného systému ČR zapojí vojenští veterináři po boku svých civilních kolegů do realizace opatření přijatých k likvidaci ohniska ptačí chřipky v Blatné.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

7.2.2017 •Dvakrát týdně zůstává skupinka vojáků v kasárnách 25. protiletadlového raketového pluku ve Strakonicích i po skončení doby služby. Pod dohledem kapitánky Miriam Dostalové si zde totiž zlepšují znalosti anglického jazyka.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 12 z 942
<6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17>