Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

8.6.2017 •Česká nevládní organizace Jagello 2000 připravila na čtvrtek 8. června v Poslanecké sněmovně v Praze už 4. ročník národní konference „Naše bezpečnost není samozřejmost“.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

8.6.2017 •Po více než půl roce působení na území Iráku v rámci operace Inherent Resolve ukončili příslušníci 1. úkolového uskupení Polního chirurgického týmu Irák (PCHT Irák) svoji činnost a předali plnění operačního úkolu norským kolegům. To se uskutečnilo od 1. do 7. června.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

8.6.2017 •Na přelomu května a června se ve výcvikovém prostoru Škedé nedaleko přímořského města Liepaja uskutečnilo společné cvičení Vojenského technického ústavu, s. p. a protiletadlové raketové baterie Lotyšských národních ozbrojených sil. Jeho námětem byly ostré bojové střelby lotyšských protiletadlovců z ručních raketových protiletadlových systémů velmi krátkého dosahu RBS-70 na imitátory vzdušných cílů. Ty patří do portfolia úseku speciálních zástaveb a bezpilotních systémů odštěpného závodu Vojenského technického ústavu letectva a protivzdušné obrany Praha – Kbely.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

7.6.2017 •Armádní vrtulník v pátek 2. června přepravil specializovaný lékařský ECMO tým i s unikátním vybavením za ohroženým dítětem do Fakultní nemocnice v Ostravě - Porubě.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

7.6.2017 •V úterý 6. června v 17 hodin byla v Praze 6 - Dejvicích na budově číslo popisné 6 v Buzulucké ulici odhalena pamětní deska připomínající s odstupem 75 let hrdinství Boženy Kropáčkové i hluboký příběh jedné z rodin zapojených během 2. světové války do českého protinacistického odboje. Stalo se tak za účasti zástupců Městské části Praha 6, příslušníků Armády České republiky, pamětníků a především pak příbuzných a přátel rodiny Kropáčkových.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

6.6.2017 •Slunce a nejnebezpečnější oblak způsobující bouřky a tornáda cumulonimbus, to jsou dva symboly, které nosí ve svém znaku příslušnice meteorologické stanice mezinárodního letiště Kábul. Nepostradatelná práce v mezinárodním týmu je často neprávem opomíjena a přitom je pro chod letiště zcela zásadní.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

6.6.2017 •Příslušníci 21. leteckého poradního týmu v Kábulu pokročili ve výcviku afghánských posádek vrtulníků Mi-17V5, když zahájili výcvikové lety s brýlemi nočního vidění. Tím se připojili k americkým kolegům 311. letecké expediční a poradní letky (311. AEAS), kteří s tímto druhem výcviku začali.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

6.6.2017 •Čtyři atleti Dukly Praha vyhráli své závody při včerejším Memoriálu Josefa Odložila, který se opět konal na armádním stadionu v Dejvicích. Na Julisce triumfovali oštěpaři Barbora Špotáková a Jakub Vadlejch, novopečený český rekordman ve vrhu koulí Tomáš Staněk a při svém prvním startu pod širým nebem tyčkař Jan Kudlička.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

6.6.2017 •Výbuch a následný požár vozidla, které převáželo vojenský materiál. Tak včera v 9 hodin začalo cvičení složek integrovaného záchranného systému ve vojenském areálu v Lipníku nad Bečvou. Požár byl oznámený na tísňovou linku a do několika minut se na místo postupně sjelo devět hasičských jednotek. Cvičení se zúčastnilo celkem osm desítek lidí.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

5.6.2017 •V pátek 2. června se na 22. základně vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou uskutečnil ve spolupráci s odborem komunikace Ministerstva obrany pochod POKOS, který navštívilo více než tři sta dětí z náměšťských základních škol.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 12 z 973
<6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17>