Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

13.6.2017 •V sobotu 10. června se na základně HKIA (Hamid Karzai International Airport) uskutečnilo slavnostní předání operačního úkolu mezi 14. a 15. úkolovým uskupením Armády ČR v misi Resolute Support v Afghánistánu. „Čtrnáctce“ byly rovněž během ceremoniálu předány pamětní medaile.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

13.6.2017 •V pondělí 12. června zavítali do České republiky na studijní návštěvu frekventanti španělského Kurzu generálního štábu pod vedením ředitele španělského Centra pro národní obranná studia generálporučíka letectva Rafaela Sáncheze Ortegy. V rámci programu, který potrvá do pátku 16. června, jsou pro ně připraveny dva bloky přednášek a další doprovodné aktivity.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

13.6.2017 •V pondělí 12. června navštívil předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jan Hamáček v doprovodu velitele Vzdušných sil AČR generálmajora Jaromíra Šebesty lokalitu Hlavenec u Brandýsa nad Labem – Staré Boleslavi, kde se nachází 261. Středisko řízení a uvědomování. Poté se Jan Hamáček setkal ve Staré Boleslavi s náčelníkem Vojenské policie brigádním generálem Pavlem Křížem. Ten mu představil zdejší pohotovostního oddělení Velitelství Vojenské policie Tábor.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

12.6.2017 •Působení na vojenské akademii ve Vyškově ukončilo v pátek 9. června osm desítek příslušníků praporčického sboru a vrátili se zpět k mateřským útvarům.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

10.6.2017 •V prostoru Zadní Bahna u Strašic v bývalém vojenském újezdu Brdy dnes proběhl již 28. ročníku Dne pozemního vojska – Bahna 2017. Letos poprvé jej armáda nepojala jen jako ukázku, ale jako výcvik, do kterého se zapojily průřezově všechny jednotky Pozemních sil AČR. Diváci rovněž zhlédli tři historické ukázky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

9.6.2017 •Vrcholní představitelé EU, řada ministrů zahraničí a obrany, diplomaté, zástupci obranného průmyslu, think-tanků i akademické obce se v pátek 9. června sešli na pražském Žofíně, aby společně hledali možnosti dalšího posilování evropské obrany.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

9.6.2017 •V polovině mezinárodního cvičení NATO Tiger Meet mají za sebou čeští stíhači téměř třicet letů. 21. základna taktického letectva Čáslav do francouzského Landivisiau vyslala celkem 30 vojáků, primárně pilotů a techniků 211. taktické letky se 4 letouny JAS-39 Gripen. Celkem se do cvičení zapojilo 53 letounů a 15 vrtulníků z 13 členských a partnerských států NATO.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

9.6.2017 •V těchto dnech vrcholí přípravy na jeden z největších svátků vojenské techniky – Den pozemního vojska Bahna 2017. Akce vypukne zítra v 10 hodin průletem vojenský letounů v prostoru Zadní Bahna u Strašic v bývalém Vojenském újezdu Brdy. Armáda zde představí práci vojenských profesionálů. Návštěvníci se mohou těšit na současnou a historickou techniku i na hlavní dynamickou ukázku - obrannou operaci k odvrácení útoku protivníka.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

9.6.2017 •Army test je sportovní aktivita, která zábavnou formou přibližuje dovednosti vojáků, mezi které neodmyslitelně patří vysoká fyzická zdatnost. Tento dobrovolný test své kondice, tak jak jej každoročně postupují všichni vojáci, si vyzkoušelo přes sto zájemců na stadionu Emila Zátopka v Chrudimi pod vedením výsadkářů 43. výsadkového praporu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

8.6.2017 •Ve středu 7. června byla v budově Úřadu vlády České republiky předána cena Bezpečnostní rady státu časopisu Vojenské rozhledy, který vydává Univerzita obrany. Časopis byl oceněn za významný přínos v oblasti bezpečnostní politiky České republiky pro rok 2017 v hlavní kategorii za dlouholetou podporu rozvoje vědy, výzkumu a vzdělávání v oblasti vojenství a obranných a bezpečnostních studií. Cenu předal ministr obrany Martin Stropnický za přítomnosti členů Bezpečnostní rady státu a dalších pozvaných hostů.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 11 z 973
<5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16>