Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

5.2.2018 •Slavnostním nástupem si první únorový den připomněli 158. výročí založení jindřichohradeckého 75. pěšího pluku příslušníci 9. strážní roty na letecké základně Bagram v Afghánistánu. Při této příležitosti byli vybraní vojáci oceněni za odvedenou práci. Velitel roty s vedoucím praporčíkem také předali děkovné listy příslušníkům 2. strážní čety, kteří se nejvíce podíleli na právě ukončeném a úspěšném cyklu společného výcviku s příslušníky Afghánské národní armády.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

5.2.2018 •V pondělí 5. února zhruba půl hodiny před polednem přistál na letišti Praha-Kbely vrtulník Mi-17 s lékařskými týmy FN Motol a IKEM. Specialisté Transplantačního centra Fakultní nemocnice Motol a IKEM se vraceli z Olomouce, kam letěli k odběru orgánů. V letošním roce se jedná o první přepravu transplantačních týmů, kdy se kbelští letci podíleli na záchraně lidského života.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

5.2.2018 •Náměstek pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic Daniel Koštoval jednal ve středu 31. ledna se svým francouzským protějškem generálním ředitelem národního úřadu pro vyzbrojování (DGA) Hubertem L´Ebralym. Setkání se uskutečnilo v Praze u příležitosti v pořadí již 18. zasedání francouzsko-českého výboru pro vyzbrojování, který se pravidelně schází již od roku 1998.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

5.2.2018 •Vojenští policisté z České republiky, Slovenska, Chorvatska a Polska se od pondělí 5. ledna připravují na dvoutýdenní květnové cvičení Sharp Lynx 2018. Odjeli proto do polského města Minsk Mazowiecki na workshop Mnohonárodního praporu vojenské policie NATO (NATO MNMPBAT), který potrvá až do pátku 9. ledna.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

4.2.2018 •V souladu se schváleným mandátem vyslala Česká republika v neděli 4. února do Iráku další výcvikovou jednotku Vojenské policie (2. VJVP-I). Na kbelském letišti se s vojáky rozloučil náčelník Vojenské policie brigádní generál Pavel Kříž, plukovník gšt. Petr Vohralík a velitel Velitelství Vojenské policie Tábor plukovník gšt. Roman Bis.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

2.2.2018 •Bojovými střelbami čet na střelnici Ondřejov ve vojenském újezdu Boletice tento týden vyvrcholila dvoutýdenní příprava 10. strážní roty BAF (Bagram Air Field), která je složená zejména z příslušníků 42. mechanizovaného praporu Tábor. Na své nasazení v zahraniční operaci v Afghánistánu se vojáci intenzivně připravují již od října loňského roku.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

2.2.2018 •První workshop k přípravě takticko–metodického cvičení právní služby Armády České republiky JUS IN BELLO 2018 se konal ve středu 31. ledna za účasti zástupce náčelníka Generálního štábu – inspektora Armády České republiky generálmajora Jaroslava Kociána.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

2.2.2018 •Ve čtvrtek 1. února odpoledne je v Hrubém Jeseníku dobojováno. Čtyři dny tvrdého soupeření s nástrahami přírody, náročnými úkoly a se sebou samým mají účastníci armádního závodu Winter Survival 2018 za sebou. Noví šampioni se radují.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

2.2.2018 •V rámci projektu o spolupráci „State partnership program“ přijeli do České republiky na třídenní návštěvu velitel Texaské národní gardy generálmajor John Nichols a velitel Nebraské národní gardy generálmajor Daryl Bohac. Ve čtvrtek 1. února přijal hosty na Generálním štábu 1. zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálporučík Jiří Baloun. Ve stejný den také diskutovali s náměstkem ministryně obrany Jakubem Landovským a zástupcem náčelníka Generálního štábu - ředitelem SOC MO generálmajorem Jiřím Vernerem na Ministerstvu obrany ČR. Krátce se zde setkali i s ministryní obrany Karlou Šlechtovou.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.2.2018 •Ve čtvrtek 1. února 2018 přijala ministryně obrany Karla Šlechtová delegaci vedenou maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártó.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 11 z 1028
<5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16>