Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

27.4.2017 •Ve vojenském výcvikovém prostoru Boletice na Českokrumlovsku se v těchto dnech připravují vojenští policisté ze všech velitelství Vojenské policie na působení v zahraničních operacích. Jejich profesionální přístup ocenil náčelník Vojenské policie brigádní generál Pavel Kříž i velitel Velitelství Vojenské policie Olomouc plukovník gšt. Miroslav Murček.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

26.4.2017 •Ve středu 26. dubna patřilo od 10:00 do 17:00 hodin pražské obchodní centrum Atrium Flora všem příznivcům Armády České republiky. Právě pro veřejnost zde byl připraven pestrý program, který spolu s ministrem obrany Martinem Stropnickým zahájil zástupce náčelníka Generálního štábu - inspektor AČR generálmajor Jaroslav Kocián.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

26.4.2017 •Více než sto vojáků se ve dnech 18. až 28. dubna účastní výcviku v ostrém trhání a minování ve Vojenském újezdu v Boleticích. Zapojeni jsou jak ženisté ze 151. ženijního praporu, tak vojáci z útvarů 4. brigády rychlého nasazení.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

26.4.2017 •Patnáct novinářů a humanitárních pracovníků má za sebou polovinu speciálního kurzu, který každoročně připravuje odbor komunikace Ministerstva obrany ve spolupráci s Velitelstvím výcviku – Vojenskou akademií ve Vyškově. Náročné scénáře, přepadení, ale i dlouhé pěší přesuny jsou pro účastníky důkladnou přípravou na situace, které mohou v krizových oblastech nastat.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.4.2017 •Projekt POKOS byl poprvé představen gymnazistům. 25. dubna přijeli zástupci Ministerstva obrany a příslušníci 13. dělostřeleckého pluku z Jinců na gymnázium do západočeských Blovic.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.4.2017 •Letošní Den pozemního vojska AČR - Bahna 2017, který nese název podle tradičního místa konání – Bahna na Rokycansku, se bude konat v sobotu 10. června. Pro Armádu ČR to bude opět příležitost, jak široké veřejnosti představit velmi rozsáhlé spektrum činností a odborností vojenských profesionálů a jejich připravenost k obraně teritoria České republiky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.4.2017 •Dne 22. dubna se na výcvikové základně v Koulikouru uskutečnil závod čtyřčlenných týmů ve „vojenském crossfitu“. Jednalo se vůbec o první závod tohoto charakteru organizovaný v rámci mise EUTM - MALI. Své zastoupení na soutěži měla i česká jednotka 9. úkolového uskupení AČR EUTM MALI a nevedla si vůbec špatně.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.4.2017 •Na na základně kábulského mezinárodního letiště Hamida Karzáího funguje již od roku 2004 Mezinárodní meteorologická skupina CMU (Combined Meteorological Unit), ve které mají zastoupení i čeští vojáci. V současné době pracují na meteorologickém pracovišti tzv. METEO v Kábulu příslušnice Geografického a hydrometeorologického úřadu v Dobrušce nadporučice Monika R. a nadrotmistryně Markéta B. Svou práci popsaly v následujícím krátkém rozhovoru.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.4.2017 •Činnost zdravotníka v rámci polního chirurgického týmu PCHT v Iráku se výrazně liší od práce v nemocnicích v České republice. Na rozdíl od civilních nemocnic, kde většina výkonů a operací je plánovaných, drtivá většina výkonů prováděných našim týmem je nepředvídatelná a jedná se často o neočekávaná traumatická zranění, což znamená vypjaté stresové okamžiky. A stres se mimo jiné nejlépe kompenzuje tělesnou aktivitou, proto se zdravotníci snaží věnovat ve svém volném čase i sportu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

24.4.2017 •Titul „Hrdina týdne“ (Hero of the week) koaličních sil v Iráku dnes obdržel za nadstandardní plnění úkolů během celého dosavadního působení jednotky i v rámci její předcházející přípravy jeden z příslušníků Polního chirurgického týmu AČR nadporučík T. V.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 10 z 957
<4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15>