Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

2.12.2016 •Na letošní neděli připadá svátek svaté Barbory. Svou patronku si tento den připomínají nejen havíři, ale také všichni ohněleti, ohněstrůjci a především dělostřelci. Tento svátek si každoročně připomíná i náš jediný dělostřelecký pluk české armády. V Jincích jej letos oslavili už ve čtvrtek 1. prosince.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.12.2016 •Dnes krátce po poledni v areálu posádky Bechyně představili ministr obrany Martin Stropnický a zástupce náčelníka Generálního štábu - náčelník štábu generálporučík František Malenínský, jak bude Armáda České republiky zajišťovat provoz Letecké záchranné služby na území Jihočeského kraje. O připravenosti armády se přesvědčili zástupci Jihočeského kraje, poslanci, senátoři a další pozvaní hosté.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.12.2016 •Novelu zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, která od 1. ledna 2017 ruší zdanění výsluhového příspěvku vojáků a dalších příslušníků bezpečnostních sborů, dnes schválili také senátoři. Poté, co návrh novely podpořila 19. října tohoto roku Poslanecká sněmovna, čeká novela daňového zákona již jen na podpis prezidenta republiky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.12.2016 •Organizace Health Care Institute (HCI) dnes na svých webových stránkách zveřejnila výsledky celostátního projektu „Nemocnice ČR 2016“, který byl realizován od 1. února do 31. srpna 2016. V soutěži byla hodnocena také Ústřední vojenská nemocnice – Vojenská fakultní nemocnice v Praze. A byla vyhodnocena jako absolutní vítěz! ÚVN je Nemocnicí ČR 2016.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

1.12.2016 •Náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Josef Bečvář si váží přístupu zaměstnavatelů, kteří podporují svoje pracovníky – příslušníky aktivní zálohy. Za jejich dlouhodobý pozitivní postoj a významnou zásluhu na činnosti aktivní zálohy se rozhodl osobně jim poděkovat a ocenit je. Stalo se tak ve středu 30. listopadu v prostorech Domu armády v Olomouci za přítomnosti velení armády i záložníků.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

30.11.2016 •Na úvod druhé části velitelského shromáždění se náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář věnoval tématům aktuální vojensko-politické situace, priorit Armády České republiky v roce 2017, rozpočtu pro rok 2017, naplňování závazků kolektivní obrany, rozvoje schopností, přípravy vojsk a záloh a logistickému zabezpečení.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

29.11.2016 •V hlavním sále Ministerstva obrany bylo v úterý 29. listopadu zahájeno Velitelské shromáždění náčelníka Generálního štábu Armády České republiky armádního generála Josefa Bečváře k objasnění priorit a hlavních úkolů AČR v roce 2017.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

29.11.2016 •Na základě nezávislého auditu kvality a bezpečnosti poskytované péče vydala Spojená akreditační komise o.p.s. „akreditační certifikát“ Ústavu leteckého zdravotnictví Praha. ÚLZ je tak jedním z prvních nelůžkových zařízení v České republice, které se může touto akreditací pyšnit.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

28.11.2016 •V sobotu 26. listopadu proběhl za účasti hlavních funkcionářů Centra biologické ochrany (CBO) Těchonín Den otevřených dveří pro zájemce o vstup do aktivní zálohy Agentury vojenského zdravotnictví (AZ AVZdr). Tuto jedinečnou příležitost využilo přibližně šest desítek zájemců z řad lékařského i nelékařského personálu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

28.11.2016 •V sobotu 26. listopadu byly v osáriu na Olšanských hřbitovech znovu uloženy ostatky dvou a půl tisíce vojáků padlých v první světové válce. Na pohřebišti tak opět spočívají ostatky rakousko-uherských vojáků, kteří zemřeli v pražských nemocnicích a ostatky 43 československých legionářů.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 10 z 925
<4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15>