Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

17.5.2018 •Ve dnech 15. a 16. května se náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Aleš Opata zúčastnil v Bruselu pravidelných jednání Vojenského výboru NATO a Vojenského výboru Evropské unie.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

17.5.2018 •Obrněné transportéry, stíhací letadla, vrtulníky, vzducholoď, houfnice, bojová vozidla, moderní komunikační prostředky a vojenská výstroj. Takovou podobu měl sedmý ročník Mezinárodního veletrhu obranné techniky IDEB 2018, který se od 16. do 18. května konal v Bratislavě. Na ploše 25 tisíc metrů čtverečních se představilo 170 vystavovatelů z 18 zemí. Ministerstvo obrany ČR na veletrhu zastupovala řada odborníků v čele s náměstkem ministryně obrany Danielem Koštovalem a ředitelem sekce podpory generálmajorem Jaromírem Zůnou.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

16.5.2018 •Ministryně obrany Karla Šlechtová odmítá útočnou a účelovou diskreditační kampaň, která je vůči ní v těchto dnech vedena v médiích.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

16.5.2018 •V německém výcvikovém prostoru Altmark probíhá od 5. května dvoutýdenní certifikační cvičení praporního úkolového uskupení vyčleněného do sil eFP (Enhanced Forward Presence) v Litvě. Společného cvičení se kromě německých a nizozemských vojáků účastní i rotní úkolové uskupení Armády České republiky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

16.5.2018 •Kbelští letci na své základně připravili společně s odborem komunikace Ministerstva obrany branné dopoledne pro žáky základních škol. Téměř tři sta dětí se zúčastnilo v úterý 15. května akce Pochod. Na devíti stanovištích plnily různorodé úkoly, největším lákadlem byla prohlídka armádního vrtulníku Mi-8.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

16.5.2018 •Ministryně obrany Karla Šlechtová se zástupci ministerstva a Generálního štábu Armády ČR představili senátorům Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost návrh komplexního mandátu na nasazení českých vojáků v zahraničních operacích ve druhé polovině letošního roku a v letech 2019-20. Výbor s ním jednohlasně souhlasil a doporučil plénu, které se bude materiálem zabývat ve čtvrtek 17. května, jeho schválení.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

15.5.2018 •Ministryně obrany Karla Šlechtová v úterý 15. května navštívila 4. brigádu rychlého nasazení v Žatci. Na základně ji přivítal velitel Pozemních sil AČR generálmajor Štefan Kaleta a velitel 4. brigády rychlého nasazení plukovník Roman Náhončík.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

14.5.2018 •Ministryně obrany Karla Šlechtová dnes v souladu s § 12 odst. 2 zákona o státním podniku odvolala z funkce ředitele Vojenského výzkumného ústavu, s. p., jehož zakladatelem je Ministerstvo obrany, RNDr. Bohuslava Šafáře, CSc.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

14.5.2018 •Dvacet cestujících a tři členové posádky. Tolik lidí bylo na palubě vojenského vrtulníku, který odstartoval z mezinárodního letiště Brno-Tuřany a měl namířeno na letiště v Praze – Kbelích. Při tvrdém přistání ale došlo k usmrcení a zranění několika lidí. Naštěstí ve čtvrtek 10. května nešlo o skutečnou tragédii, ale o cvičení integrovaného záchranného systému, kterého se zúčastnilo přibližně osmdesát záchranářů a desítka rozhodčích.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

11.5.2018 •V pátek 11. května se za přítomnosti náčelníka Generálního štábu Armády České republiky generálporučíka Aleše Opaty uskutečnil v kasárnách 21. základny taktického letectva v Čáslavi slavnostní nástup k předání funkce velitele Vzdušných sil AČR. Brigádní generál Petr Hromek převzal bojový prapor velitele Vzdušných sil AČR. Dosavadní velitel generálmajor Jaromír Šebesta po více než 36 letech služby u vzdušných sil odchází do vojenské diplomacie.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 10 z 1052
<4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15>