Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

29.8.2017 •Za účasti zástupců resortu obrany a Generálního štábu AČR se v úterý 29. srpna uskutečnila vzpomínková setkání u příležitosti 73. výročí Slovenského národního povstání, která ve spolupráci s Ministerstvem obrany ČR organizoval Český svaz bojovníků za svobodu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

29.8.2017 •Ve dnech od 17. – 26. srpna se na území vojenského újezdu Hradiště uskutečnilo operačně taktické cvičení 141. praporu logistiky 4. brigádního úkolového uskupení, v němž působily bezmála tři stovky vojáků se stovkou kusů techniky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

29.8.2017 •Ministr obrany Martin Stropnický v pondělí odpoledne navštívil vojáky, kteří se účastní cvičení Opeřený had na Doupově. Do něj se zapojily jednotky 4. brigádního úkolového uskupení (BÚU).

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

28.8.2017 •Zaplněné tribuny po oba finálové dny mistrovství světa v Račicích hnaly rychlostní kanoisty k medailím i bojovným výkonům. Kajakář Josef Dostál a kanoista Martin Fuksa vybojovali tituly mistrů světa na neolympijské trati 500 metrů. Čtyřkajak Jakub Špicar, Daniel Havel, Jan Štěrba a Radek Šlouf přidal na pětistovce bronz. Kanoista a kajakáři ASC DUKLA získali v neděli za 26 minut tři další medaile a česká reprezentace si odvezla celkem šest medailí včetně dvou nejcennějších. V sobotu bral na kilometru Fuksa stříbro a bronz Dostál a také deblkajak Havel se Špicarem.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

28.8.2017 •Ministr obrany Martin Stropnický se dnes dopoledne setkal s premiérem Bohuslavem Sobotkou, aby podrobně bilancovali o uplynulých čtyřech letech funkčního období resortu. Probrali řadu témat. Tím nejdůležitějším bylo zvyšování rozpočtu armády, uzavření nákupů nové a modernizované techniky či nábor vojáků.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

28.8.2017 •Cvičení Ample Strike oficiálně začalo minulý týden rozvinutím velitelského stanoviště cvičení a zaujímáním jednotlivých operačních prostorů. V dalších dnech postupně přilétali a přijížděli zahraniční účastníci ze 17 aliančních a partnerských států. Na pardubickém letišti v pátek přistály americké tankery KC-135, které budou během cvičení doplňovat palivem české gripeny, německé stroje Tornado a strategické bombardéry B-1 a B-52. Během víkendu se také uskutečnily seznamovací lety polských letounů Su-22 a litevských L-39.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

28.8.2017 •Od 31. srpna do 3. září se v Brně, Olomouci a Kroměříži uskuteční XXIII. ročník Mezinárodního festivalu vojenských hudeb. Letos se ho zúčastní kromě domácích vojenských orchestrů i Vojenská hudba Bratislava, Vojenská hudba Koblenz a The Finnish Conscript Band.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.8.2017 •Ve dnech 23. až 24. srpna se v Brně a Štěpánově uskutečnilo na pozvání ředitele Sekce podpory MO generálmajora Jaromíra Zůny dvoudenní bilaterální setkání nejvyšších představitelů logistiky české a rakouské armády. Rakouskou delegaci vedl ředitel sekce logistiky ministerstva obrany brigádní generál Robert Brieger v doprovodu ředitele odboru plánování logistiky a koordinace brigádního generála Roman Fishera. Cílem jednání bylo vzájemně se informovat o koncepčních změnách a dalších směrech rozvoje logistické podpory na národních úrovních a rovněž posoudit stávající úroveň dvoustranné spolupráce obou armád v oblasti logistické podpory.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.8.2017 •Handicapované děti, pacienti s rakovinou či lidé postižení povodněmi – to zdaleka nejsou všichni, které příslušníci 25. protiletadlového raketového pluku někdy podpořili nebo jim pravidelně pomáhají. Právě v těchto dnech vrcholí u vojenského útvaru ve Strakonicích další charitativní sbírka. Tentokrát má pomoci talentovaným dětem, jež nemají dostatek finančních prostředků pro rozvoj svého nadání.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.8.2017 •Ve čtvrtek 24. srpna se uskutečnilo v pražských Dejvicích další kolo Army testu, který se v posledních měsících díky nadšení organizátorů úspěšně šíří po celé České republice. Připravené vojenské disciplíny si na něj přišlo vyzkoušet hned několik desítek zájemců od malých dětí až po dospělé.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 10 z 988
<4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15>