Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

15.6.2017 •Den ozbrojených sil České republiky se blíží. V rámci oslav se už ve středu 21. června v Praze a ve čtvrtek 22. června v Plzni uskuteční jedenáctý ročník mezinárodní přehlídky exhibičních vystoupení jednotek čestných stráží středoevropského regionu. Akce se zúčastní vojáci z České republiky, Maďarska, Německa, Polska a Slovenska, jejichž vystoupení je nevšední kombinací vojenské pořadovosti a preciznosti, ale i zajímavých invencí a vtipu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

15.6.2017 •Fiktivní stát Dormenistán zmítá politická nestabilita a etnické nepokoje. Zemi sužují aktivity povstaleckých skupin a rebelů namířené proti místnímu obyvatelstvu. Činnost diplomatického sboru a humanitárních pracovníků v tomto prostředí vyžaduje mimořádné schopnosti při řešení krizových situací. Co všechno čeká zástupce zemí Evropské unie během jejich diplomatické mise, si vyzkoušelo 36 studentů ve výcvikovém zařízení Valdek a na území chráněné krajinné oblasti Brdy. Právě tento týden zde probíhalo celostátní finále desátého ročníku soutěže Europa Secura.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

14.6.2017 •Ministerstvo obrany připravilo materiál týkající se zvýšení připravenosti občanů k řešení mimořádných situací a na základě dobrovolnosti umožnění jejich zapojení do plnění úkolů ozbrojených sil České republiky v případě vyhlášení stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu. Vláda České republiky dne 5. června 2017 tento záměr schválila a současně ministru obrany uložila vypracovat a do 31. srpna 2017 předložit návrh věcného záměru zákona, pracovně označovaného jako „zákon o branných spolcích“.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

14.6.2017 •Od neděle 11. do úterního večera 13. června přešla přehrada na Želivce nedaleko obce Hulice na Benešovsku pod zvláštní armádní režim. To proto, že se zde odehrávala hlavní část jarního cvičení 121. pěší roty, která působí při Krajském vojenském velitelství Praha – Středočeský kraj. Aktivní zálohy se poprvé ve své historii soustředily na výcvik v civilním prostředí. Cvičení Hráz 2017 navštívil i brigádní generál Jaromír Alan, ředitel sekce rozvoje a plánování schopností Ministerstva obrany.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

14.6.2017 •Vláda na svém dnešním zasedání rozhodla na návrh ministra obrany Martina Stropnického zvýšit služební tarify vojákům z povolání o 7 % s účinností od 1. července 2017. Vojákům se tak od příštího měsíce zvýší jejich platové tarify ve srovnatelné nominální výši jako příslušníkům dalších bezpečnostních sborů.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

14.6.2017 •Náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář zavítal v úterý 13. června do Olomouce mezi finalisty branné soutěže Legie 2017, kterou organizuje Československáobec legionářská ve spolupráci s tamním lanovým centrem PROUD, Armádou České republiky a kluby vojenské historie. Soutěž je určena pro studenty středních škol a učně odborných učilišť. Letošním ročník vyhrál a pohár získal tým Navi - Cyrilometodějského gymnázia z Prostějova.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

14.6.2017 •Vojáci 9. jednotky Armády České republiky v EUTM (European Training Mission) v Mali se přímo v africkém prostředí zdokonalovali v dovednostech Desert S.E.R.E. a v záchraně osob, v tzv. Combat Recovery. Cílem výcviku bylo získání návyků pro přežití v africkém prostředí a umět poskytnout podporu a záchranu odloučeným osobám.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

14.6.2017 •Dnes zhruba v 10 hodin dorazila první část z odložených logistických přesunů příslušníků U.S.Army na hraniční přechod Rozvadov.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

14.6.2017 •Třináct úspěšných absolventů kurzu Komando se v pátek 9. června sešlo v historickém prostoru krypty Národního památníku hrdinů Heydrichiády v Praze při slavnostním vyřazení. Nechyběl ani náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

14.6.2017 •Náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Josef Bečvář v doprovodu ředitele Ředitelství Speciálních sil brigádního generála Karla Řehky v úterý 13. června navštívili Centrum podpory speciálních sil.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 10 z 973
<4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15>