Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

29.5.2017 •V neděli 28. května krátce po šesté hodině přistál na vojenském letišti v Praze-Kbely vojenský letoun CASA C-295 se čtrnácti vojáky na palubě. Po šesti měsících na Sinajském poloostrově, kde působili v rámci pozorovatelské mise MFO (Multinational Force and Observers), se vrátili zpět na domovskou základnu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

29.5.2017 •Dnes nastoupilo k Centru základní přípravy Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově dalších 11 nováčků aktivní zálohy a 9 účastníků dobrovolného vojenského cvičení k vykonání společného šestitýdenního základního výcviku. Spolu s nimi nastoupilo 33 příslušníků aktivní zálohy do základního kurzu – AZ specialista. Jde o příslušníky jednotky AZ Odboru biologické ochrany Těchonín Vojenského zdravotního ústavu Agentury vojenského zdravotnictví (AZ OBO Těchonín).

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

29.5.2017 •Ministr obrany Martin Stropnický se dnes v Kyjevě setkal se svým ukrajinským kolegou Stěpanem Poltorakem. Hlavním tématem jednání byla situace na východě země.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

29.5.2017 •Pod záštitou ministra obrany Martina Stropnického se v sobotu 27. června uskutečnil první Dětský den na Výstavišti v Českých Budějovicích, na kterém se prezentovala i Armáda České republiky.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

29.5.2017 •Dnes začal celoarmádní výcvik 280 řidičů v prostorách vodního cvičiště Myslejovice ve výcvikovém prostoru Březina. Následující tři týdny budou postupně ukazovat, jak ve vodě zvládnou ovládat plovoucí bojová vozidla. Výcvik Plavby 2017 se koná jednou za dva roky a zajišťuje ho Velitelství výcviku-Vojenské akademie, konkrétně Prapor zabezpečení Vyškov.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

29.5.2017 •V Jáchymově na Karlovarsku se v sobotu sešli bývalí političtí vězni komunistického režimu, představitelé státu, měst, církve a armády, aby uctili památku těch, kteří byli jako muklové v padesátých letech zneužiti jako pracovní síla pro těžbu uranové rudy a zároveň byli vystaveni krutému zacházení. Za Ministerstvo obrany vzdal poctu náměstek pro řízení sekce dozoru a kontroly Antonín Rada.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

29.5.2017 •Tisíce návštěvníků v sobotu přilákalo Vojenské technické muzeum Lešany, které zahájilo v pořadí již dvaadvacátou sezónu. Významným bodem programu byla rekonstrukce bitvy u Zborova, jejíž 100. výročí si připomeneme letos na začátku července, a také přehlídka dělostřelecké techniky. Nechyběl ani atentát na Reinharda Heydricha, říšského protektora, který se uskutečnil přesně před 75 lety, tedy v roce 1942, právě 27. května.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

26.5.2017 •Vojenští policisté od úterý do čtvrtka měřili síly na 24. sportovních hrách náčelníka Vojenské policie, které se konaly v Táboře. Závodili v jedenácti disciplínách a putovní pohár pro vítěze her zůstal na domácí půdě, tedy v Táboře.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

26.5.2017 •Výstavu věnovanou 75. výročí atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha zahájil v pátek 26. května dopoledne první zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálporučík Jiří Baloun. Součástí expozice, která je umístěná před budovou Generálního štábu na Vítězném náměstí, jsou panely s dobovými fotografiemi a historickými souvislostmi.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

25.5.2017 •Úspěšní medailisté, sportovci a trenéři Armádního sportovního centra Dukla (ASC Dukla) se dnes odpoledne v Domě armády setkali s náměstkem ministra obrany Danielem Koštovalem. Všichni měli jedno společné. Na nejvýznamnějších světových a evropských soutěžích se v průběhu uplynulé zimní sezóny umístili na předních příčkách.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 1 z 957
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>