Ministerstvo obrany a Armáda České republiky » Celoresortní zpravodajství

Celoresortní zpravodajství

30.3.2017 •K pomyslnému vlaku, v němž v uplynulých sedmi měsících cestovalo 27 pasažérů, kteří se nyní postupně dostávají i do role průvodčích, přirovnal zástupce náčelníka Generálního štábu – náčelník štábu generálporučík František Malenínský právě ukončený 31. Kurz Generálního štábu. Jeho absolventi byli dnes slavnostně vyřazeni v Brně v prostorách Klubu Univerzity obrany, jejíž Centrum bezpečnostních a vojenskostrategických studií bylo garantem kurzu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

30.3.2017 •Ve čtvrtek 30. března zavítal na Generální štáb Armády České republiky předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček, aby zde jednal s představiteli velení české armády.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

30.3.2017 •V pátek 24. března se uskutečnilo na kábulském letišti HKIA slavnostní předání operačního úkolu mezi 20. a 21. jednotkou Leteckého poradního týmu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

29.3.2017 •Ve středu 29. března převzalo v Konferenčním sále Vojenského klubu Praha na Vítězném náměstí z rukou náměstkyně ministra obrany Aleny Netolické 37 oceněných účastníků odboje a odporu proti komunismu pamětní dekret a odznak. Slavnostního aktu se účastnili čestní hosté, mezi nimi Dominik kardinál Duka, arcibiskup pražský, dále Jiří Kaucký, předseda Etické komise pro ocenění účastníků odboje, zástupce náčelníka Generálního štábu – náčelník štábu generálporučík František Malenínský a plukovník Eduard Stehlík, ředitel odboru pro válečné veterány.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

29.3.2017 •Celkově dvanáct pandurů 42. mechanizovaného praporu z Tábora projde v průběhu tohoto roku „pod rukami“ klatovských opravářů. Ti u nich postupně provádí zvláštní druh údržby po šesti letech.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

29.3.2017 •Myšlenkou amerického spisovatele 19. století Charlese Browna završil rektor-velitel Univerzity obrany brigádní generál Bohuslav Přikryl svůj projev v rámci slavnostního shromáždění pedagogů vojenské vysoké školy u příležitosti úterního Dne učitelů. Právě schopnost inspirovat své žáky by podle generála Přikryla měla být měřítkem kvality každého pedagoga a vysokoškolského pedagoga zvlášť.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

28.3.2017 •Dne 28. března se v Praze uskutečnil pracovní oběd náměstka pro řízení Sekce obranné politiky a strategie MO ČR Jakuba Landovského a jeho slovenského protějšku, státního tajemníka ministerstva obrany Róberta Ondrejcsáka. Jednání, při kterém byla diskutována aktuální témata bilaterální i multilaterální spolupráce, se neslo tradičně v přátelském duchu.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

28.3.2017 •Ministr obrany Martin Stropnický v pondělí odpoledne v brněnském Komunitním centru pro válečné veterány, prvním zařízení svého druhu v České republice, zahájil výstavu In memoriam, věnovanou památce novodobých válečných veteránů. Výstavu připravil Odbor pro válečné veterány Sekce právní Ministerstva obrany.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

27.3.2017 •Dva vojáci v pátek 24. března zachránili život turistovi, kterému se zastavilo srdce. Cizinec ležel na zemi vedle autobusu, kterým přijel. Nebýt vojáků, podle lékaře by muž do několika minut zemřel. Teď leží v liberecké nemocnici.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

27.3.2017 •V pondělí 27. března 2017 byla slavnostním nástupem v Bučovicích ukončena činnost rotního úkolového uskupení Training Bridge 2017. Profesionální přístup a obětavou službu vojáků ocenil jak zástupce velitele Pozemních sil plukovník Ivo Střecha, tak velitel 7. mechanizované brigády plukovník Pavel Lipka.

<!--WTD_ASSET(TITLE)-->

Zobrazena stránka 1 z 942
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>