Ministerstvo obrany » Zpět na předchozí stránku » Smlouva na automobily Tatra podepsána

Smlouva na automobily Tatra podepsána

Ministr obrany Jiří Šedivý podepsal v pátek 15. prosince 2006 spolu s předsedou představenstva a generálním ředitelem akciové společnosti Tatra Kopřivnice Ronaldem A. Adamsem smlouvu o nákupu 556 nákladních automobilů Tatra.

Po slavnostním podpisu smlouvy uvedl ministr obrany Jiří Šedivý, že se jedná o historickou událost, kterou se díky pochopení členů současného vládního kabinetu podařilo dotáhnout do konce.

"Jsem osobně moc rád, že se našly prostředky, aby Armáda České republiky mohla nahradit už nevyhovující střední nákladní automobily spolehlivými vozidly z českého podniku," doplnil ministr obrany.

Generální ředitel Tatry Kopřivnice Donald A. Adams potvrdil skutečnost, že se pro více než 3000 zaměstnanců kopřivnické Tatry otevírá určitá možnost jistoty. Je to signál, že tatrovky by mohly v krátkém čase expandovat na zahraniční trhy.

Na adresu zpochybnění celého výběrového řízení ministr obrany Jiří Šedivý řekl: "Nevidím možnost, že by nastal jakýkoli problém nebo zpochybnění našeho výběru. Ten byl učiněn naprosto řádně, podle stávajících předpisů jak České republiky, tak i Evropské unie."

Náměstek ministra obrany pro vyzbrojování Jaroslav Kopřiva ocenil, že dodávky vozidel jsou rozděleny do období let 2007 až 2009. V rámci náběhu výroby by mělo být v příštím roce dodáno 27 vozidel. Při sériových dodávkách v roce 2008 převezme česká armáda 304 vozidel a v roce 2009 bude z kopřivnického závodu dodáno 225 středních nákladních vozidel.

Podpis smlouvy 1 Podpis smlouvy 2 Podpis smlouvy 3 Podpis smlouvy 4

 

>Tisková konference - prezentace ( *.ppt *.ppt, velikost - 395 kB)