Ministerstvo obrany » Zpět na předchozí stránku » Mimořádné jmenování generála

Mimořádné jmenování generála

Na velitelském shromáždění v pondělí 4. prosince 2006 prezident republiky Václav Klaus jmenoval plukovníka gšt. Ondreje Páleníka do hodnosti brigádního generála.

„Využili jsme slavnostní chvíle, abych mohl mimořádně, a na netradičním místě, jmenovat nového brigádního generála Ondreje Páleníka. Vím, že je velmi dobrým velitelem, který výborně vedl své vojáky ve dvou afghánských misích,“ řekl na adresu bývalého velitele 601. skupiny speciálních sil prezident republiky Václav Klaus.

Ministr obrany předal nově jmenovanému generálovi čestný kord, který k podobným příležitostem patří a je připomínkou sváteční chvíle jmenování.

Při slavnostním jmenování nebylo možné nevybavit si chvíle z pátku 1. prosince letošního roku, kdy dojatý plukovník Ondrej Páleník přijímal hold od svých podřízených v prostějovském společenském domě.

„Děkujeme Vám, veliteli, že jste na nás byl tak přísný, že jste neslevil ze svých zásad a trval vždy na tom, co jsme se v tvrdém výcviku naučili,“ uvedl jeden z jeho podřízených a celý sál veliteli aplaudoval.

Brigádní generál Ondrej Páleník přiznal, že se mu z Prostějova po více než dvaceti letech zdejší služby odchází těžko, ale ví, že tam najde vždy své hochy, v jejichž schopnosti věřil a věří.

Ostatně i na otázku, co pro něj dosažení generálské hodnosti znamená, odpověděl: „Vnímám to jako obrovskou poctu, ale nejen pro mne, i pro mé hochy, pro mé podřízené, kterým jsem velel.“

Čestný kord brigádního generála Páleníka Prezident republiky Václav Klaus mimořádně jmenoval nového generála Preziden republiky Václav Klaus blahopřeje novému brigádnímu generálu Ondreji Páleníkovi Ministr obrany Jiří Šedivý blahopřál i manželce nově jmenovaného brigádního generála Ondreje Páleníka

 

Životopis: