Ministerstvo obrany » Zpět na předchozí stránku » Tečka za CzechTekem 2006

Tečka za CzechTekem 2006

Ministr obrany Karel Kühnl navštívil v pondělí 7. srpna 2006 Vojenský újezd Hradiště.

Důvodem jeho cesty, na kterou pozval předsedu Sdružení českých soundsystémů Romana Tomáše Vainera, hlavního organizátora letošního CzechTeku, bylo nejen osobně poděkovat 130 vojákům Armády České republiky, kteří se na zabezpečení akce podíleli.

Zároveň měl naplánováno setkání se starosty přilehlých obcí a v neposlední řadě se ministr chtěl seznámit s tím, jak je prostor připraven pro úterní předání zpět uživateli.

Ministra obrany s doprovodem přivítal přednosta újezdního úřadu podplukovník Peter Dellamária. Spolu s ním se krátké schůzky zúčastnil také policejní prezident plukovník Vladislav Husák.

 

Ministr obrany se krátce setkal i s policejním prezidentem Setkání s novináři v Mašťově Ministr si prohlédl místo kde se konal CzechTek 2006

 

V průběhu schůzky se starostkou obce Radonice Věrou Vernerovou a starostou Mašťova Josefem Slunéčkem, tedy obcí, které s pronajatým prostorem sousedí, zazněla slova uznání na adresu organizátorů, armády i policie.

„Byl jsem mile překvapen, že se nepotvrdila slova médií, která nelíčila technaře zrovna v nejlepších barvách. Myslím, že díky armádě, která pronajala téměř 65hektarový prostor, se podařilo zvládnout akci v podstatě v klidu,“ uvedl starosta Mašťova.

„Měli jsme obavy, které se nenaplnily. Nezaznamenala jsem jedinou stížnost od občanů v souvislosti s CzechTekem,“ shrnula starostka Radonic.

Ministr obrany Karel Kühnl vysvětlil, že jednání s organizátory letošního setkání příznivců techna nebylo od samého počátku jednoduché.

„Bylo třeba prolomit bariéru nedůvěry a do poslední chvíle jsme si nebyli jisti, že organizátoři na naši nabídku přistoupí. Reagoval jsem na to, když mne před časem ve Sněmovně oslovila určitá skupina lidí, zda bychom jim nemohli vyjít vstříc. To, že se podařilo CzechTek 2006 úspěšně zvládnout, je důkazem toho, že to jde,“ řekl ministr.

„Jsem rád, že se občané měli možnost přesvědčit, že nejsme žádné hordy avarských nájezdníků a že slovo umíme dodržet,“ uvedl hlavní organizátor CzechTeku 2006 Tomáš Vainer. Zároveň oznámil, že letošní CzechTek byl zřejmě poslední akcí podobného druhu technařů v Česku.

Organizátoři naplnili po skončení akce asi 3 500 igelitových pytlů odpadem a podařilo se jim už v předstihu jednoho dne uklidit celou pronajatou plochu, tak jak slíbili.

Plocha je uklizena Místo, kde se konal letošní CzechTek osiřelo Ministr obrany Karel Kühnl poděkoval vojákům Prostor Vojenské újezdu Hradiště je opět uzavřen