Ministerstvo obrany » Zpět na předchozí stránku » Podpis smlouvy o konání CzechTeku ve Vojenském újezdu Hradiště

Podpis smlouvy o konání CzechTeku ve Vojenském újezdu Hradiště

Ve středu 14. června 2006 byla v Plzni podepsána smlouva mezi Ministerstvem obrany a Sdružením českých sound systémů – ALIANCE 23 o pronájmu pozemku ve vojenském újezdu Hradiště za účelem konání technofestivalu CzechTek 2006.

Nájem je sjednán na dobu určitou, a to od 24.7.2006 do 7.8.2006. Hlavní část akce s nejvyšším počtem účastníků bude probíhat během posledního víkendu v červenci, tedy ve dnech 28. až 30. července.

Podle smlouvy je Sdružení českých sound systémů – ALIANCE 23 povinné zabezpečit na vlastní náklady organizaci akce, mobilní toalety, zdravotnické zabezpečení a sběr odpadků.

Díky iniciativě ministra obrany se tak CzechTek 2006 nemusí konat na území žádné obce v České republice, nýbrž v odlehlém místě, kde nevadí hluk ani větší shromáždění lidí.

Ve vojenském újezdu běžně táboří cvičící vojska a probíhají střelby, takže sraz příznivců techna neznamená pro území žádnou neobvyklou zátěž. Pronajatá plocha se nachází cca 3 km od nejbližší obce.

Přestože pronajatý pozemek se nenachází na území žádné obce, Ministerstvo obrany bude neprodleně písemně informovat všechny obce sousedící s vojenským újezdem Hradiště.

Zároveň bude jednat s Policií České republiky na zajištění bezpečnosti akce související zejména s krátkodobým navýšením dopravy přes okolní obce.