Ministerstvo obrany » Zpět na předchozí stránku » Udělení Pamětního odznaku štábního kapitána Václava Morávka

Udělení Pamětního odznaku štábního kapitána Václava Morávka

V úterý 21. března 2006 udělil náčelník Generálního štábu Armády České republiky generálporučík Pavel Štefka dvaceti šesti příslušníkům AČR Pamětní odznak štábního kapitána Václava Morávka.

Generál Štefka tak ocenil jedenáct příslušníků aktivní zálohy za vzorné plnění povinností a dosažené výsledky jejich jednotek a patnáct vojenských profesionálů za aktivní přístup k zabezpečování činnosti a výcviku aktivní zálohy.

„… Odznak se jménem štábního kapitána Morávka ať je pro vás připomínkou odvahy a statečnosti, s níž se i vy perete o své místo na slunci jako příslušníci aktivní zálohy Armády České republiky…“ uvedl ve svém proslovu k oceněným generál Štefka.

Pamětní odznak štábního kapitána Václava Morávka byl zřízen v roce 2004, uděluje se vojákům v aktivní záloze, občanským zaměstnancům a zaměstnancům státní a veřejné správy k ocenění výjimečných výsledků v činnosti aktivní zálohy.

Udělení Pamětního odznaku štábního kapitána Václava Morávka 1 Udělení Pamětního odznaku štábního kapitána Václava Morávka 2 Udělení Pamětního odznaku štábního kapitána Václava Morávka 3